wmaraci reklam

Facebook’un Zaman Tüneli Ne Zaman Geliyor?

10 Mesajlar 2.596 Okunma
wmaraci reklam

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Mark Zuckerberg, Facebook’ u o anki durumumuzu paylaşan bir platform yerine tüm hayatımızın bir özeti haline getirecek olan Zaman Tüneli’ni f8 organizasyonunda tanıtmıştı. Zaman Tüneli, eğer bilgilerimizin tamamını girersek hayat akışımızı gözümüzün önüne seriyor. Hatta Facebook’un kullanıcı bilgilerini isterken ısrarcı olması sebebiyle eleştirilmeye başlandı bile.

Duyurulduğundan beri Zaman Tüneli’nin çıkış tarihi hakkında pek çok spekülasyon yapıldı. Ancak şu anda geliştirici hesabı aracılığıyla etkinleştirdiğimizde karşılığında bize Zaman Tüneli’nin profilimizde ne zaman aktif hale geleceği bildiriyor.

Sizlere daha önce Zaman Tüneli’ni geliştirici sayfasından nasıl kullanıma açılacağını anlatmıştık. Ancak Zaman Tüneli şimdilik sadece kullanıcının kendisi tarafından görüntülenebiliyor. Bütün kullanıcıların Zaman Tüneli’mizi görmesi için de yukarıdaki görselde olduğu gibi ‘kendi günümüzü’ beklememiz gerekiyor.

Diğer bir çok Facebook yeniliği gibi Zaman Tüneli de herkese aynı anda değil de kullanıcılara parça parça ulaşacakmış gibi gözüküyor. Yani kimimiz Zaman Tüneli ile hemen tanışacakken kimimiz bu konuda ileti yazan insanları yine panik halinde diye sorgulayacağız. Zaten Facebook’un resmi açıklamasında da “launch” yani piyasaya sürmek yerine, yaygınlaştırmak anlamına gelen “roll out” ifadesi kullanılmış.

Yazı kaynağı: SosyalMedya.co - http://sosyalmedya.co/facebook-zaman-tuneli-cikis-tarihi/

wmaraci
reklam

Gitbasimdan Gitbasimdan Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 99
  • Beğeniler 2 / 2
  • Ticaret 5, (%100)
Şuanda Geldi Ben bugün 1 saat önce geçiş yaptım.

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Ne zaman geçmek mecbur olursa o zaman geçeceğim :D Alışamadım zaman tüneli'ne. Kaldırdım, eskiyi kullanıyorum şuan.

ArtemisTr ArtemisTr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 929
  • Beğeniler 102 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler.!

wmaraci
wmaraci

NovaCep NovaCep WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Sistem Yöneticiliği
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** Ş**
  • Mesajlar 2980
  • Beğeniler 258 / 257
  • Ticaret 16, (%100)
2 hafta oldu geçiş yapalı.Herkese aynı anda aktif olmuyor herhalde..

Youtube: NovaMobi Teknoloji

ArtemisTr ArtemisTr Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 25.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 929
  • Beğeniler 102 / 57
  • Ticaret 0, (%0)
Evet.Mesela facebook yenilik yapsın herkezde hemen gözükmüyor.

• Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

NovaCep adlı üyeden alıntı

2 hafta oldu geçiş yapalı.Herkese aynı anda aktif olmuyor herhalde..

Bir yenilik olduğunda herkeste aynı anda olmuyor doğru.

Zaman Tüneli'ne 2 hafta önce yani ilk geldiğinde isteğe bağlı olarak geçiş yapabiliyorduk, halen yapabiliyoruz.

Ama zaman tüneli, yakın zamanda artık zorunlu hale gelecek. Daha doğrusu herkeste aktif olacak :)

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
Zaman tünelini aktif edebiliyorsunuz arkadaşlar. Şu konuda anlatmıştım bugün. Şuan gerekli dökümanları hazırlıyorum. Bittiğinde nasıl açacağınızı gösteririm. Uygun görürseniz burayada eklerim.
Pensativo

kişi bu mesajı beğendi.

Pensativo Pensativo Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 8 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

Emre adlı üyeden alıntı

Zaman tünelini aktif edebiliyorsunuz arkadaşlar. Şu konuda anlatmıştım bugün. Şuan gerekli dökümanları hazırlıyorum. Bittiğinde nasıl açacağınızı gösteririm. Uygun görürseniz burayada eklerim.

Bekliyoruz...

Emreee Emreee Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 19.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Mesajlar 564
  • Beğeniler 160 / 115
  • Ticaret 0, (%0)
Facebook’un bildiğiniz üzere 2012′de yapacağı değişiklik ‘[COLOR=#16566b]Zaman Tüneli[/COLOR]‘ olacak. Dünya daha şimdiden onu konuşmaya başlamışken sizde deneyip öğrenmek siter misiniz? Hem 2012′ye kadar kendinizi geliştirmiş olur bilmeyen arkadaşlarınıza destek çıkarak onlarada katkınız olmuş olur. Şahsen ben denemiştim. Sizlere nasıl aktif edileceğini göstermek için silip tekrar kuracağım. Bu sayede hem sizler öğrenmiş olacaksınız hemde ben bildiğimi pekiştirmiş olacağım.
Bildiğiniz gibi daha önce [COLOR=#16566b]Şu[/COLOR] makalemde sizlere tanıtımını yapmıştım
[COLOR=#ff0000]Facebook Zaman Tüneli Nedir? ( Facebook TimeLine )[/COLOR]

Facebook TimeLine özelliği ile Facebook profillerinizde, üyeliğinizi başlattığınız günden itibaren, kronolojik olarak tüm faaliyetleriniz toplu bir şekilde yer alabilecek. [COLOR=#16566b]Facebook Zaman Tüneli[/COLOR] uygulamasıyla artık iletişim uygulamaları, oyunlar, müzik, video ve haber paylaşımlarını kolaylaştırıcı uygulamalar ile spor ve eğlence benzeri etkinliklerin paylaşımına ilişkin uygulamalar daha çok gelişecebilecek ve kullanımları kolaylaşacak.

[COLOR=#0000ff]Facebook Zaman Tünelini Nasıl Aktifleştiririm?[/COLOR]

Adım adım anlatacağım arkadaşlar. Lütfen sizde adım adım ilerleyin. Anlamadığınız konu olursa lütfen konu altında belirtin. Başka yerde konuyu sorarsanız cevapsız bırakacağım.
İlk olarak Facebook Arama Motoruna ‘Facebook Developers’ yazın ve resimdeki uygulamaya tıklayın.
Yada [COLOR=#16566b]BURAYA [/COLOR]tıklayarak direk giriş yapın. Ben daha önce bu uygulamaya izin verdiğim için izin isteği çıkmadı. Eğer çıkarsa sizde şöyle yapacaksınız.

Karşınıza çıkacak sayfada ‘ Yeni Uygulama Oluştur ‘ seçeneğine tıklayın.

Daha sonra karşınıza çıkacak pencerede App Display Name ve App Namespace yazan boşluklara herhangi birşeyler yazın. App Namespace bitişik ve küçük harfler ile oluşturulsun. Örnek vermek gerekirse;

Sonrasında ise kutuda karşınıza çıkacak metni yazarak ‘Gönder’ seçeneğine tıklayın.

Sonrasında ise sol kısımdaki ‘Açık Grafik’ seçeneğine tıklayın.

Sonrasında ise boş olan iki kutucağı herhangi bir İngilizce kelime yazın ve ‘Başlarken’ seçeneğine tıklayın. Aşağıdaki örnekte olduğu gibi sol kutuya ‘live’ sağ taraftaki kutuya ise ‘social’ yazabilirsiniz.

Daha sonra ise ‘Değişiklikleri Kaydet ve İlerle’ yani ‘Save Changes and Next’ diyoruz. Gelecek sayfada yine sayfanın en altına inip ’Save Changes and Next’ diyoruz.

Son olarak da ‘Save and Finish ‘ seçeneğine tıklayın ve Facebook anasayfanıza gidin.

Anasayfanıza gidin ve 1-2 dakika içinde gelecek olan [COLOR=#16566b]Zaman Tüneli[/COLOR] İle Tanışın önerisine Şimdi Al diyerek [COLOR=#16566b]Zaman Tüneli[/COLOR] uygulamasını aktifleştirin

Uygulamanın ön izlemesini aşşağıdan görebilirsiniz.

Tamamen kendi sitemden alıntı yaptım arkadaşlar :) inşallah işinize yarar.

[COLOR=red]Kaynak:[/COLOR] Facebook Zaman Tünelini Aktifleştirin

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al