wmaraci reklam
lidertakipci

Sıfırdan Psd Tasarımını Kodlamak

5 Mesajlar 677 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

dgknhzr dgknhzr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** H**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 9 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
Arkadaşlar merhaba ben mesela aklımda bir tasarım var psd ile çizdim tasarımı onu nasıl bir siteye çevirebilirim mesela wordpresse yada başka şekilde, amatörüm bu konularda neler öğrenmem gerek onu bilmek istiyorum mesela psd bir tasarımı css'e dönüştürmek gerekiyormuş sanırım ondan sonra aşamalar nedir giydirme kısmı oluyor sanırım bu ve php bu işin neresindedir ne işe yarar cevaplandırırsanız çok mutlu olurum teşekkürler

wmaraci
reklam

stiltasarim stiltasarim Üni Hakkında - Üniversite Kullanıcı
  • Üyelik 06.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi - Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1370
  • Beğeniler 194 / 204
  • Ticaret 18, (%100)
Kardeşim ilk önce Photoshop'u öğreneceksin ki güzel tasarımlar ortaya koyabilesin. Sonrasında HTML/CSS öğrenmen lazım ki sitenin kodlamasını yapabilesin. Ondan sonra Wordpress entegre öğreneceksin ki wordpress'e uyarlıyabilesin. Bunları öğrendiğin zaman her türlü temayı çıkartırsın. Tabi ki wordpress entegre için orta seviye PHP bilgisi edinmen gerekiyor.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
hocam google a bakarsanız bilgi alabilirsin. benimde bilgim yok ama googledan bakınca eğitim videolarını gördüm. text yerine görerek daha çok bilgi alabilirsiniz :)

eleaf eleaf WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Freelance
  • Konum Adana
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 19
  • Beğeniler 4 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Şu arkadaş çok net bir şekilde anlatım yapmış, incele derim.
https://www.youtube.com/user/ozgrymn
Tabiki Css iyi bilmen gerekiyor öncelikle ve PS'da tasarımını yaparken seviyeni iyi bilmen lazım ona göre açılabilmen için. Yani kısaca HTML'ye dökemeyeceğin bir mega menüyü psd olarak çizmen sonrası için sıkıntı olacaktır senin için.
Tabiki bu bahsettiğim wp için değil normal sıradan HTML sayfaları kastediyorum. Wp'de ise Önce cizecen sonra HTML'e dökecen daha sonrada parçalara ayıracan. Bunlardan sonraki aşama ise PHP o'da başka bir dünya tabiki.

wmaraci
wmaraci

dgknhzr dgknhzr WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad D** H**
  • Mesajlar 52
  • Beğeniler 9 / 3
  • Ticaret 2, (%100)
teşekkürler arkadaşlar anladığım kadarıyla php ile buzdağının görünmeyen kısmını html css psd vb. ilede görünen kısmını yapıyoruz

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al