freelance iş ilanları

Hürriyet.com.tr Yenilendi

7 Mesajlar 1.864 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)
Türkiye’nin en çok ziyaret edilen haber sitesi Hürriyet.com.tr bugün yenilendi. Ana ve alt sayfalarda yaptığı tasarım değişiklikleriyle daha modern bir arayüze kavuşan sitede ana yapı korunarak genel tasarımı ve navigasyon menülerinde yenilemeler yapıldı.

Alt sitelerinin de arayüzlerini değiştiren Hürriyet.com.tr’de alt siteler menülerde öne çıkartılmış ve her kategori sitesi içeriğine uygun şekilde modellenmiş. Klasik renk seçimlerinden vazgeçmeyen sitenin kullanıcılardan ters bir tepki alacağını tahmin etmiyorum.

Hürriyet gibi büyük internet projelerinde yapılan tasarım değişiklikleri genelde sürekli ziyaretçilerde rahatsızlık yaratır. Facebook her tasarım değiştirdiğinde ortaya çıkan eski Facebook’u istiyoruz gruplarını bu duruma örnek gösterebiliriz. Hürriyet’te yapılmış değişiklik ise daha çok işleri doğru yoluna koymak ve görülen eksiklikleri düzeltip biraz parlatmak olarak açıklanabilir. Açıkcası bizde kısa süre içinde buna benzer bir yenileme ve küçük değişiklikler yapmayı planlıyoruz.

Tabi ki kullancılardan gelen geri dönüşlere göre birkaç düzeltme yapılacaktır. Ancak genel yapıda bir değişiklik olacağını düşünmüyorum. Hürriyet.com.tr’nin yeni tasarımında arama kutusu da logonun yanına taşınarak ön plana çıkartılmış. Üst tarafta herhangi bir reklam alanı oluşturulmamış ancak tüm menünün üzerine bir reklam alanının yerleştirilmesi olası görünüyor.

Hürriyet.com.tr gibi günde 2 milyon aylık 20 milyon ziyaretçiyi ağırlayan bir portalda değişiklikler yapmak ve herkesi memnun etmek kolay olmayacaktır. Ancak yenilenen tasarımı hem Hürriyet’in genel tarzına uyması hem de yenilikleri bünyesine katması açısından başarılı bulduğumu söyleyebilirim.

Kaynak: Webrazzi

wmaraci
reklam

Linux Linux Linux Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 14 / 23
  • Ticaret 8, (%100)
gayet güzel olmuş yapan kişilerin ellerine sağlık. Pek girdiğin bir site değildir hürriyet

Minare Minare Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 38 /
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 639
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Ben beğenmedim. Ellerine sağlık (:

AlpEreN AlpEreN Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 633
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Kalabalık gibi duruyor sanki. (Eskisini bilmiyorum)

wmaraci
wmaraci

kuruoglu kuruoglu Sms Onayı Gerekli Kullanıcı
  • Üyelik 13.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 49 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 700
  • Beğeniler 123 / 149
  • Ticaret 7, (%100)

AlpEreN adlı üyeden alıntı

Kalabalık gibi duruyor sanki. (Eskisini bilmiyorum)

çok kalabalık çünkü: hurriyet ile hurriyetemlak.com ve milliyet ile milliyetemlak.com aynı hostu paylaşıyorlar.. Bir ilan girmek için gece saatlerini yada sabahın ilk saatlerini bekliyorum genelde..

pls06 pls06 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad B** S**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 5 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Haber7 den güzel olmuş en azından da web 2.0 modasına uyacaz diye çok kalabalık site yapıyor haber siteleri artık. Alternatifleri doğuracaktır bu da.

TuFFy TuFFy WordPress Geliştirici Kullanıcı
  • Üyelik 26.02.2011
  • Yaş/Cinsiyet 2024 /
  • Meslek Webmaster, Blogger
  • Mesajlar 142
  • Beğeniler 24 / 30
  • Ticaret 0, (%0)
Yeni tasarım güzel durmuş, ben beğendim açıkcası.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al