wmaraci reklam

Ücretsiz VPS lisansı var mı ?

24 Mesajlar 2.400 Okunma
smmexpress

TuralAbiyev TuralAbiyev root@localhost ~ / Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Network & Linux/UNIX
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad T** A**
  • Mesajlar 4146
  • Beğeniler 0 / 1357
  • Ticaret 89, (%100)

Doğann adlı üyeden alıntı

Şuan zpanel kullanıyorum + kesinlikle tavsiye ederim. Basit, sade ve geliştiricileri devamlı uptade yayınlıyor.

Peki ram i nasil harcıyo ona baktınızmı? Bir çok panel denedim hepsi ram düşmanı :)

wmaraci
reklam

Dogann11 Dogann11 www.endofdomain.com Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Tural Abiyev adlı üyeden alıntı

Peki ram i nasil harcıyo ona baktınızmı? Bir çok panel denedim hepsi ram düşmanı :)

Ben iki üç web sitesi barındırıyorum düşük hitli ve ziyaretçisi bol değil. Ziyaretçisi olan web siteside test ettim gayet kullanışlı panelde gayet şık. (diğer panellere göre.)

Domain ne zaman satışa açılır ? www.endofdomain.com

fatihclkl fatihclkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Back-End Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 162 / 43
  • Ticaret 8, (%100)

Doğann adlı üyeden alıntı

Ben iki üç web sitesi barındırıyorum düşük hitli ve ziyaretçisi bol değil. Ziyaretçisi olan web siteside test ettim gayet kullanışlı panelde gayet şık. (diğer panellere göre.)

böyle bir yazı okudum hocam biraz uzaklastm
[COLOR=#ff0000]
[/COLOR]
[COLOR=#ff0000][FONT=Verdana]kurulumu yaklaşık 10 dakika süren, kanımca kulvarındaki hem [/FONT]webmin[FONT=Verdana] hem de [/FONT]kloxo[FONT=Verdana]'dan daha iyi görünen kontrol paneli. hem unix türevlerini hem de windows'u destekliyor olması bir avantaj. php tabanlı çalışmakta, tamamen ücretsiz, bağışlara açık, gönüllülerce geliştirilen iyi niyetli bir girişim. [/FONT]

[FONT=Verdana]öte yandan tüm işletim sistemleri için stabil bir installeri yok, geliştiricilerinin de kabul ettiği ve sürekli olarak kapattığı ufak bugları var. görsel dizaynı ve kullanımı biraz hantal. geliştirici ekibi şu an tamamen amatör bir ruhla çalışıyor. yani amatör ruhun hem avantajlarını, hem de dezavantajlarını bu panelin kullanıcıları yaşayacaklardır. destek forumlarından ve bir kaç günlük kullanımdan benim anladığım bu. [/FONT]

[FONT=Verdana]eğer ciddi bir girişiminiz onlarca site barındıran bir sunucunuz ya da vps'iniz varsa biraz daha beklemek en iyisi. zira geçmişte yaşanan güvenlik zaafiyetleri ile ilgili vps forumlarında dolaşan bilgiler var. ciddi bir proje için sıkıntılı olabilir. tabii kaç ciddi proje bu tarz bir panelden sitelerini yönetir o da ayrı bir tartışma konusu. [/FONT]

[FONT=Verdana]yinede ciddi bir iş/profesyonel web işindeyseniz sizin için tercih bence çok daha oturmuş ve arkasında sağlam bir topluluk webmin veya kloxo'dan yana olmalı. ama bir kaç site barındırdığınız ufak bir vps varsa, hobi amaçlı olarak bu işlerin içindeyseniz - benim gibi - denemekten bir zarar gelmez kanımca. desteklenesi bir girişim.[/FONT]centos[FONT=Verdana] 6 üzerinde bir kaç gündür sorunsuz kullanıyorum.[/FONT][/COLOR]

• Üyelik 09.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
Yukarıdaki yazıdan sonra 2 üst sürüm çıkardı diye biliyorum. Yazı ve değerlendirme eski olduğu için fazla ciddiye almamıza gerek yoktur.

Kurup inceledikten sonra stabil bir panel olduğunu görebilirsiniz. Açık vs. konularda inceleme yapmadım.
fatihclkl

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Cadde Media Cadde Media Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek MAKİNA RESSAMI
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 916
  • Beğeniler 4 / 154
  • Ticaret 14, (%100)
Bana da lazım bi vds ama lisanslar gerçekten çok pahalı. Vds nin 2 katı lisans parası.

• Üyelik 09.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 1 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

Cadde Media adlı üyeden alıntı

Bana da lazım bi vds ama lisanslar gerçekten çok pahalı. Vds nin 2 katı lisans parası.

Zpanel sizin için iyi bir başlangıç olabilir. Ayrıca ücretsiz ve geliştiriciler tarafından destek sağlanmaktadır.

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 162 / 43
  • Ticaret 8, (%100)

Cadde Media adlı üyeden alıntı

al hocam digitalocean dan kur zpaneli paşa paşa kullan .Zaten yıllık en düşük paketi 120 tl vdsnin bide lisansa vercen fazla para. Tabi senin bütçeni bilemem . Zaten fazla kullanmazsın paneli veritabnı - dosya yöneticisi mekik dokursun.

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)
şöyle yapabilirsin cpanel kurar geri kalan düzenlemeleri ssh den yapabilirsin.Böylece lisans parasından kurtulursun.

http://www.emrekarakaya.com.tr/

• Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad F** Ç**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 162 / 43
  • Ticaret 8, (%100)

KarakayaEmre adlı üyeden alıntı

şöyle yapabilirsin cpanel kurar geri kalan düzenlemeleri ssh den yapabilirsin.Böylece lisans parasından kurtulursun.

o da kullanmayı bilene

KarakayaEmre KarakayaEmre WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 526
  • Beğeniler 146 / 145
  • Ticaret 0, (%0)

fatihclkl adlı üyeden alıntı

o da kullanmayı bilene

aslında basit ama hırs yapman lazım.Misal ben hırs yaptım 1 ay kullandım.Ama şöyle bir sorunum daha oldu ki konuyla alakasız.Tmp ve cache dizinlerim çok hızlı doluyordu bende bıraktım resellere geçtim rahatım şu an.

Ancak bu konuda yardımcı bir firma arıyorsan idealhostingi tavsiye edebilirim özellikle fazlı bey yardımcı oluyor.

http://www.emrekarakaya.com.tr/
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al