freelance iş ilanları

Ben Grafik Tasarımcı Mıyım ?

14 Mesajlar 2.573 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

furkandelta furkandelta Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 6, (%100)

Bugün düşündümde ben grafik tasarım ile çok haşır neşirim.Büyük bir grafik arşivim bile var.Photoshop,Flash programlarını iyi kullandığımı düşünüyorum.Ama sadece program bilmekle iş bitmez.

Programı kurarsın,Google'a "photoshop dersleri" yazarsın bir yığın ders siteleri çıkar.Oralardan derslere bakarsın,kendin uygulamaya çalışırsın,sonra yaparsın ve program kapatılır.Bu böyle olmamalıdır.Ben "grafikerim" diyorsan o programı kapatmayacaksın.O programı araştıracaksın,karıştıracaksın ki programı kavrayabilesin.İşlevlerini kendince öğrenmelisin.Acaba şuraya tıklasam ne yapar? Buraya renk versem üstüne ne koyulur? gibi gibi sorular sormalısın.

Şimdi programı öğrendik artık istediğimiz her şeyi yapabiliyoruz.Ama en önemlisi hayalgücü,yaratıcılık ve yeniliktir.Bunlar bir insanda yoksa zaten o kişi grafik tasarım konusunda zayıf kalır.Mesela Photoshop'u açtım yazdım işte Furkan Belikırık.Eee ne yapacam sonra?Kaydedip ne güzel yazmışım mı diyeceğim.Hayır o yazıyı daha değişik şekillere vermeliyim.Hayalgücümle kafamda bir mükemmellik yaratmalıyım.Sonra yaratıcılık yeteneğimle üstüne farklı farklı efektler vermeliyim ve yenilik duygumla orjinal bir çalışma yapmalıyım.

Doğal olarak tanınmak istersin.Bunun en kolay yolu grafik forumaları ve webmaster forumlarıdır.Tabiki biraz da sosyal ağların etkiside var.Grafik forumlarında yeni yeni şeyler öğrenebilirisin ve öğretebilirsin.Çalışmalarını insanlara sunarak görüşlerini alırsın ve bu senin yaratıcılığını yükseltir.Ama sadece bir forumda olmaz diğer forumlarda da olursan heryerde tanınmış olursun.Webmaster forumları genellikle ticaret için kullanılabilir.Grafik tasarımdan para kazanabilirisin.Mesela ben çok fazlada olmasa kazanmıştım.Bu duygu senin o işe daha çok bağlanmalı sağlayabilir.

Bunların hepsi bende var ben grafikerim işte demeyin.Dünya ve teknoloji hızla değişiyor.Eğer grafik tasarımcı olmak istiyorsan bunları da takip edeceksin.Kendi kendini geliştireceksin çünkü bu hıza ayak uydurmak gerçekten zor.

Furkan Belikırık

Konu Başlığı

http://www.webrafik.net/16/10/2011/ben-grafik-tasarimci-miyim/

www.webrafik.net

wmaraci
reklam

EmPa EmPa GRAFİKER & Bilgisayar Müh Kullanıcı
  • Üyelik 08.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Elazığ
  • Ad Soyad K** P**
  • Mesajlar 539
  • Beğeniler 93 / 86
  • Ticaret 0, (%0)
Teşekkürler.Çok açıklayıcı bir yazı olmuş. İnsanların başarabileceklerinin sınırı olmadığını tam anlamıyla anlatmışsınız.

KEP Creativity | Digital Agency

Sinan Sinan Grana Kullanıcı
  • Üyelik 18.07.2011
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirme Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** Y**
  • Mesajlar 3509
  • Beğeniler 1321 / 1320
  • Ticaret 97, (%100)
Çok güzel bir yazı olmuş, tebrikler.

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)
Program bilmek (tamamen bile olsa) bence grafikerlik değildir.Grafiker ve benzeri işleri yapan olmak için, çok geniş hayalgücüne sahip olmak gerekir :)

Bu konu hakkında yazın için teşekkürler.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 6, (%100)
Teşekkür ederim :)

meteturkdonmez meteturkdonmez WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek PHP Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 439
  • Beğeniler 11 / 45
  • Ticaret 4, (%100)
Hasan Yalçın şu ülkede her grafik tasarımcıya örnek bir isim. Bence hayatını ve röportajları iyi fikirler verebilir.

wordpressyapalim.com

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 6, (%100)

Blobal adlı üyeden alıntı

Hasan Yalçın şu ülkede her grafik tasarımcıya örnek bir isim. Bence hayatını ve röportajları iyi fikirler verebilir.

Birazcık araştırdım,sitesine baktım.Gerçekten iyi fikirler verebilir.

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)

Blobal adlı üyeden alıntı

Katılıyorum.
Hasan Yalçın tasarım/grafik denilince akla ilk gelen profesyonellerden zaten :)

grafikci grafikci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 3 / 5
  • Ticaret 3, (%100)
Geçen gün babam dükkanına bir grafikerin geldiğini söyledi. Nereden mezun olduğunu sordum. Biliradam galiba dedi. Bahsettiği Bilge Adamdı. Duyar duymaz sinirlerim bozuldu. ' O grafiker falan değil. Parayı basarak bir kaç program öğrenmiş birisi' dedim.
Bence grafiker olduğunu söyleyebilmek için kurs yeterli olmamalı. Hatta okul bitirmek de.
Bu yüzden grafiker olmak kolay iş değil bence.
Bu konu hakkında çok bilgim olduğundan değil şu ana kadar gözlemlediklerim bunu sergilediği için bunu söylüyorum. Yoksa ben de henüz güzel sanatlar fakültesine hazırlanıyorum :D

Güzel bir yazı paylaştığın için teşekkürler...

• Üyelik 05.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 276
  • Beğeniler 1 / 23
  • Ticaret 6, (%100)

grafikçi adlı üyeden alıntı

Geçen gün babam dükkanına bir grafikerin geldiğini söyledi. Nereden mezun olduğunu sordum. Biliradam galiba dedi. Bahsettiği Bilge Adamdı. Duyar duymaz sinirlerim bozuldu. ' O grafiker falan değil. Parayı basarak bir kaç program öğrenmiş birisi' dedim.
Bence grafiker olduğunu söyleyebilmek için kurs yeterli olmamalı. Hatta okul bitirmek de.
Bu yüzden grafiker olmak kolay iş değil bence.
Bu konu hakkında çok bilgim olduğundan değil şu ana kadar gözlemlediklerim bunu sergilediği için bunu söylüyorum. Yoksa ben de henüz güzel sanatlar fakültesine hazırlanıyorum :D

Güzel bir yazı paylaştığın için teşekkürler...

Katılıyorum.Teşekkürler :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al