wmaraci reklam
lidertakipci

Radyo sitesi için izin almak gerekli mi?

13 Mesajlar 1.533 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yunusdonmez yunusdonmez Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
merhaba bir tanıdığım radyo sitesi istiyor bende yardımcı olmaya çalışıyorum fakat merak ettigim nokta radyo sitesi için izin almamız gerkiyormu? hosting türü ne olacak radyo eklenti yüklenmeden direk çalınması mümkün mü?

ama en önemlisi izin vs. gerekiyor mu kurumsal bir radyo olması için ne yapmamız lazım?

wmaraci
reklam

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Radyo açmak için gerekmiyor ancak müzikler var ama ondada sorun çıkmaz çünkü ona şuan yerel radyolar telif hakkı olmadan çalıyorlar müziklerini gerek yok yani izne hiç bi şeye ama kurumsal diyorsunuz nasıl yani bir firmaya ait bir radyo mu olacak ona göre değişebilir belki

İlk başta bir domain normal siten için hosting ve ayrı yeten radyo hosting gerekir yalnız radyo hosting alırken gereken bazı kurallar var isterseniz sizin için en uygun radyo hosting firması bulup size yardımcı olurum nasıl yayın yapılır v.b işler.

pcmerkez1 pcmerkez1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 101 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
Ya benim internet üzeri radyom var bir radyodada djlik yapıyorum tabi Gecenlerde bir yazı okudum gelir elde etmiyiyorsanız yasak değil ama bir gelir olacaksa yasak yani izin alınmalı.Tabi radyo biraz büyürse yinede sorunlar cıkabilir daha iyi bilenler varsa onlarında görüşünü alabilirsiniz

Ahmet Şahin

conject conject Yakın gelecek.. Kullanıcı
  • Üyelik 19.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek öğrenci,webmaster,designer and coder
  • Konum Van
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 82
  • Beğeniler 2 / 12
  • Ticaret 0, (%0)
Eklentili radyo istiyorsanız bir adet domain ve normal host işinizi görecektir sonrasında siteye flatcast radyosu eklersiniz fakat radyoyu dinlemek için girenler bir kereliğine flatcast eklentisini indirip kurmaları gerek.Ha yok ben eklentiyle cartla curtla uğraşmak istemem derseniz, 1 domain 1 host 1 de radyo hostu almanız gerekir.Uygun fiyata satılan radyo hostları piyasada mevcut benim arkadaşım da bu iş üzerine çalışıyor almak isterseniz pm atın yardımcı olurum.Radyo hostlar kullanıcı kapasitesine, oto dj özelliği olup olmamasına ve diğer özelliklerine göre fiyatları değişir.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
herkeze teşekkür ederim vakit ayırıp cevap yazdığınız için bu radyo oludugum yerkedeki bir vadantaş yerel gazete çıkarıyor siteyide radyo ile destekleyecek bir bakıma sosyallik için yani

tipsychannel tipsychannel internet radyosu Kullanıcı
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek internet işleriyle uğraşan bir yat kaptanı.
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad U** Ç**
  • Mesajlar 481
  • Beğeniler 160 / 69
  • Ticaret 8, (%88)
radyo sitesi açmak için: site için host + domain satın alıp temanı oluşturduktan sonra "radyo hosting" satın alman lazım. bu konuda bir çok seçeneğin var. yani paket bakımından. 1000 anlık dinleyici + 2.000 mb auto dj alanı + auto dj aylık 80-100 tl arası temin edebilirsin. 128kbps ve 64 kbps arasında pek fark yok. unutma amatörsün. 128 kbps yapıp paranı boşa harcama. onun dışında radyo hosting bilgileriyle wavestream'dan player oluşturup sitene ekleyebilirsin. auto dj'i vhm panel'den kontrol edebilirsin. yani canlı yayın yokken çalacak bir playist oluşturabilirsin. (auto dj kapasitesi kadar mp3 yükleyebilirsin) canlı yayınları ise sam broadcaster adlı programdan yapabilirsin. her hangi bir izin gerektirmiyor. sadece dinlenmediğin zamanlarda bile süreklilik ve sermaye gerektiriyor. geliride yok ayrıca.

izmir şehir rehberi.

www.izmiralsancak.com

• Üyelik 24.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek web designer
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 23 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
anladım hocam beki konuşmak için laptop yeterlimi ayrı bir kulaklık mikrofon vs almak gerekirmi?

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 101 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
Yani zevk meselesi diyebilirim anca bir frekans alabilirsen gelir olur tabiki buda ayrı bir para baya para hatta :)

Ahmet Şahin

onur33 onur33 https://onurr.org Kullanıcı
  • Üyelik 17.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Mersin
  • Ad Soyad O** E**
  • Mesajlar 829
  • Beğeniler 106 / 155
  • Ticaret 18, (%100)
Radyoculuk tamamen zevk işidir. 128 Kbps çok iyidir anlık 1000 e falan gerek yok anlık 100 yeter diye düşünüyorum yetmezse 300 e yukseltırsınız aylık 10 15 yıllık 100 e kapatırsınız ama dj kadronuzun saglam olması lazım dinleyici potansiyeli de varsa tadından yenmez

Kişisel Blog: www.onurr.org

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 101 / 102
  • Ticaret 1, (%100)
yeter hocam kulaklık olsun yeter mikrofonlu tabiki

Ahmet Şahin
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al