freelance iş ilanları

Asp mi öğreneyim PHP Mi?

33 Mesajlar 4.541 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

guncelnet guncelnet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.01.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek iktisat
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 50 / 42
  • Ticaret 0, (%0)
asp geçmişte kalan zamanının programlama diliydi ama artık php tek hedef.ama asp.net öğrenmen sana ilerde daha fazla katkı sağlar ;)

wmaraci
reklam

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
ASP ye yönel derim.

telegram: saydekofficial

Kodespa Kodespa Rabbyte.net Kullanıcı
  • Üyelik 24.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Eski Hosting provider :)
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad A** Ç**
  • Mesajlar 1819
  • Beğeniler 572 / 572
  • Ticaret 2, (%100)
Asp çalışma ortamı kısıtlıdır dostum. PHP tavsiye eden arkadaşlara bende aynen katılıyorum.

Türkiyenin ilk Hosting Forumu; Rabbyte.net Hepiniz davetlisiniz...

rbx rbx Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 03.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Yazılım Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 709
  • Beğeniler 24 / 190
  • Ticaret 19, (%100)
ASP 10 sene önce bitti. Php + Python.

wmaraci
wmaraci

aHoruz aHoruz Bilir Kişi Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Sınıf Öğretmeni
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 836
  • Beğeniler 424 / 347
  • Ticaret 23, (%96)

adige adlı üyeden alıntı

PHP öğren, ASP güncelliğini yitirmiş bir dil.

Bunu neye dayanarak söylediniz? Bu dil hakkında ne kadar bilginiz var? Tavsiyem şudur; lütfen hakim olmadığınız konularda yanlış argümanlarla ahkam kesip insanları yanlış yönlendirmeyin.

Burada sakın PHP'i kötülediğimi düşünmeyin zira ben de bütün projelerimde PHP kullanmaktayım. Bunun sebebi ASP yazılım hizmetlerinin ülkemizde oldukça pahalı olması ve az kişi tarafından bilinmesi.

Büyük firmaların gözdesi olmak istiyorsanız ASP.NET/C# öğrenin. Eğer uzmanlık seviyesine erişirseniz milyoner olmanız işten bile değil. Bunlar çok yakın (akraba) diller olduğu için bir süre sonra OBJECTIVE C'e de geçersiniz ve iOs uygulamaları geliştirebilirsiniz. ASP.NET öğrenirsen hem web, hem masa üstü hem de mobil programlama adına sağlam bir altyapın olur. PHP bunları sana sağlayamaz.

Aşağıdaki linkte bu konu çok güzel tartışılmış göz atmanı öneririm.
http://forum.shiftdelete.net/web-programlama-php-asp-html-css-javascript-jquery-extjs/182038-asp-net-mi-php-mi-2.html
Wolinka emre7

kişi bu mesajı beğendi.

lalaker1 lalaker1 lalaker1 Development Kullanıcı
  • Üyelik 12.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Yazılımcı
  • Konum Adana
  • Ad Soyad l** o**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 3 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
asp.net şuan ki çoğu önde gelen kurumsal firmaların ve sitelerin kullandığı bir dil. Ve geleceği daha parlak gözüküyor.

teknozamane teknozamane WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek İşçi
  • Konum Rize
  • Ad Soyad B** N**
  • Mesajlar 312
  • Beğeniler 7 / 27
  • Ticaret 4, (%100)
bence asp.net mvc öğren, asp.net webform da öldü

Aktuel20 . Com

adige adige jinepsmedia.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek yok
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** S**
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 4 / 29
  • Ticaret 0, (%0)

aHoruz adlı üyeden alıntı

Bunu neye dayanarak söylediniz? Bu dil hakkında ne kadar bilginiz var? Tavsiyem şudur; lütfen hakim olmadığınız konularda yanlış argümanlarla ahkam kesip insanları yanlış yönlendirmeyin.

Burada sakın PHP'i kötülediğimi düşünmeyin zira ben de bütün projelerimde PHP kullanmaktayım. Bunun sebebi ASP yazılım hizmetlerinin ülkemizde oldukça pahalı olması ve az kişi tarafından bilinmesi.

Büyük firmaların gözdesi olmak istiyorsanız ASP.NET/C# öğrenin. Eğer uzmanlık seviyesine erişirseniz milyoner olmanız işten bile değil. Bunlar çok yakın (akraba) diller olduğu için bir süre sonra OBJECTIVE C'e de geçersiniz ve iOs uygulamaları geliştirebilirsiniz. ASP.NET öğrenirsen hem web, hem masa üstü hem de mobil programlama adına sağlam bir altyapın olur. PHP bunları sana sağlayamaz.

Aşağıdaki linkte bu konu çok güzel tartışılmış göz atmanı öneririm.
http://forum.shiftdelete.net/web-programlama-php-asp-html-css-javascript-jquery-extjs/182038-asp-net-mi-php-mi-2.html

Arkadaşım, asp bilmediğimi nerden çıkardın ? İlk öğrendiğim, uzmanlaştığım dildir asp...

Şimdi, ben asp ile php'i arasında fikir soran arkadaşı doğru şekilde yönlendirdim, boşuna dil dökmüşsün.

.NET gibi oop tabanlı bir dile programlama mantalitesini kavramadan, algoritma nedir bilmeden giriş yapması doğru değil.Yazılım alanında php ile giriş yapsın gerisi gelicektir artık kendisini yönlendirmeye başlıyacaktır.

Sen neden C# .NET önerdin ? JAVA/SCALA varken ?

Şuan twitter ve çoğu bankalar scala üzerinden işlemlerini sürdürmeye ve bu dile geçmeye çalışıyorlar.Büyük firmaların değil dünya firmalarının gözbebeği olmak istiyorsa bu dili öğrensin. $/hour olarak çalışıcaktır öğrendiğinde.

Herşey öyle göründüğü kadar kolay değil,

Neyse, cin olmadan adam çarpmaya kalkmayın...

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)
asp.net başarılı bir dil yalnız kurumsal çalışmalarda daha fazla kullanılıyor. yada ben şimdiye kadar böyle gördüm. bence php öğren. inan pişman olmayacaksın ;)

EnesKaya EnesKaya Programlama/Yazılım Kullanıcı
  • Üyelik 12.08.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Programlama/Yazılım
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 34 / 75
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba, ben asp ve asp.net dillerinde kendimi geliştirdim. Aslında neden sorusuna tam açıklama yapmak çok güç çünkü bu bir tercih meselesi. Asp ile yapılan her iş PHP ile de yapalır fakat PHP ile yapılan her iş Asp ile yapılamıyor. Güvenlik zafiyetleri bakımından Asp daha minimum seviyelerinde zorluk çıkartır PHP de sürekli açık çıkması muhtemeldir. Bu arada bazı arkadaşlar Asp öldü yazmışlar fakat şunu bilmeliler ki yurt dışında eğitim almış birisi olarak yazıyorum Asp Tr' de popüler değil yurt dışı kurslarında genellikle herkes Asp tercih ediyor. Örnek verecek olursam, PHP bilgisine sahip kişi scripti bin tl ye yazıyor ise Asp bilgisine sahip kişi aynı özellikteki scripti 4 bin tl ye yazar. Ayrıntılar her zaman şunu gösterir çok olan değil az olan değerlidir. Son olarak eklemek istediğim kapsamlı bir eğitim istiyorsan kendini bu alanda ispatlamış kurslara git.

Skype ; eneskaya07
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al