wmaraci reklam
lidertakipci

Html Radyo Sayfası V.1 l YÜCE Tasarım

33 Mesajlar 7.421 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

halilyc halilyc labters.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)
Html Radyo Sayfası V.1 l YÜCE Tasarım

Günümüzde Shoutcast sayesinde birçok ücretsiz radyo yayını sitesi çoğaldı. Çoğaldı çoğalmasına fakat internette canlı radyo yayını yapmak isteyenler için güzel bir şablon ne yazik ki pek yoktu. Bende can sıkıntısı olarak bu şablonu oluşturdum. Şablonun en önemli özelliği İstek paneli vb. entegre kodlar tabikide. Yorum ve chat eklentileride ekstrası tabi :) Şöyle ufaktan bir göz atalım ne gibi özellikleri varmış;

- Sitenin üst kısmında sabit radyo paneli

- Video Köşesi

- İstek Paneli ve Mesajları yayınlama

-Yayındaki DJ Bölmesi

- Chat Kutusu

-Disqus yorum eklentisi

- Dinamik Arkaplan

DÜZENLEMENİZ GEREKENLER :

Birçok özellik istekmatik.com sitesinin sağladığı hizmetler olduğu için öncelikle istekmatik.com sitesi üzerinden bir hesap açmanız gerekmektedir. Ardından

Radyo/index.html dosyasında;

85. Satırda radyo yayınınızın url adresini kendi adresinizle değiştirin :

s1.addParam("flashvars","file=http://5.133.182.174:39521/;stream.nsv&type=mp3&skin=modieus.swf&volume=100&autostart=true");

s1.addParam("flashvars","file=http://ip adresi:port/;stream.nsv&type=mp3&skin=modieus.swf&volume=100&autostart=true");

95. Satırdan başlayan İstek Paneli kodunun sadece aşağıdaki kırmızı yazıyla işaretli kısmındaki
kodu istekmatik.com`un size verdiği İstek Paneli kodu ile değiştirmeniz yeterli olacaktır.

4603&dil=tr&epostagoster=evet&mesajzorunlu=hayir&zeminrengi=ffffff&panelrengi=c1dfff&yazirengi=333333&formzeminrengi=f9f9f9',450,310,'');">

index.html ile işimiz bitti. Aynı klasör içerisindeki playlist dosyalarını (Media Player,Winamp vs.) not defteri ile açıp url adreslerini kendi adresinizle değiştirin.

Radyo klasöründe işimiz bitti. Son olarak Index.html dosyasındaki frame url adreslerini kendinize göre düzeltip ftp`ye atabilirsiniz.

NOT:
Biliyorum çok sıradan bir çalışma fakat iş görür şu aşamada :) V.2 versiyonunu çıkaracağım ilerleyen günlerde. Talep yoğun olursa çok daha işlevsel kaliteli birşey yapabilirim. En büyük artısı düzenlenebilir PSD dosyası olacak ve eğer becerebilirsem şık bir yönetim paneli entegre etmeyi düşünüyorum :)

DOWNLOAD
Proje : YÜCE Tasarım

Emeğe saygı olarak footer kısmındaki Yüce Tasarım backlinkini kaldırmazsanız sevinirim ;)
brk

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
Gayet güzel hoş ama flaslı olduğu için tema donuyor ve sitede aynı şeyden birkaç tane var mesale istek 1 tanesi üsttesi diğeri hemen altında diğeri ise hemen solda iki tane yorum gibi v.b şey olmuş ama en çok o üst tasarımını playerini ve yayındaki dj'yi gösteren paneli beğendim.İnşallah v.2 yaparsında radyo sitemi ona kurayım şuanki temadan bıktım
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web & Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

sterk adlı üyeden alıntı

Gayet güzel hoş ama flaslı olduğu için tema donuyor ve sitede aynı şeyden birkaç tane var mesale istek 1 tanesi üsttesi diğeri hemen altında diğeri ise hemen solda iki tane yorum gibi v.b şey olmuş ama en çok o üst tasarımını playerini ve yayındaki dj'yi gösteren paneli beğendim.İnşallah v.2 yaparsında radyo sitemi ona kurayım şuanki temadan bıktım

Öncelikle saygı çerçevesinde yaptığınız eleştiri ve yorumlar için teşekkür ederim :) Yaptığınız eleştirilere göre 2. versiyonu şekillendireceğim. Jquery efekti var sitede sayfa kaymasında kast ettiğiniz kasma ondan ötürü olabilir.

İndex.php dosyasında "head" tagları arasındaki bu kodu silerek o animasyonu kaldırabilirsiniz :)

<script></script>

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)

halilyc adlı üyeden alıntı

Öncelikle saygı çerçevesinde yaptığınız eleştiri ve yorumlar için teşekkür ederim :) Yaptığınız eleştirilere göre 2. versiyonu şekillendireceğim. Jquery efekti var sitede sayfa kaymasında kast ettiğiniz kasma ondan ötürü olabilir.

İndex.php dosyasında "head" tagları arasındaki bu kodu silerek o animasyonu kaldırabilirsiniz :)

<script></script>

v.2 temanızı bekliyoruz.İnşallah kısa sürede biter v.2 çünkü tasarımınız güzel ve insana hitap ediyor.
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

VipTema VipTema Vip Tema Web Tasarım Altın Üye
  • Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Vip Tema Web Tasarım A.Ş.
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 704 / 703
  • Ticaret 21, (%100)
Hocam bu temada değiştirmemiz gereken yerleri de benioku.txt dosyası gibi bir şey hazırlasanız çok güzel olur mesala kendi disqus kodumuz için nereleri düzenlememiz gerekiyor?
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Web &amp; Grafik ve iOS
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

sterk adlı üyeden alıntı

v.2 temanızı bekliyoruz.İnşallah kısa sürede biter v.2 çünkü tasarımınız güzel ve insana hitap ediyor.

Teşekkür ederim hocam çok kısa sürede inşallah :)

okanizm adlı üyeden alıntı

Hocam bu temada değiştirmemiz gereken yerleri de benioku.txt dosyası gibi bir şey hazırlasanız çok güzel olur mesala kendi disqus kodumuz için nereleri düzenlememiz gerekiyor?

Hocam çok iyi yere değinmişsiniz bende bi eksiklik var diodum ama ne :) İnşallah V.2 versiyonunda tüm detaylara önem vericem.

İndex.php dosyasında En alt kısımda Disqus kodlarını göreceksiniz hocam. Ctrl + F ile arama fonksiyonu ile Disqus yazıp kodları bulabilirsiniz :)
VipTema

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 704 / 703
  • Ticaret 21, (%100)
Çok teşekkürler harika olmuş v2'yi sabırsızlıkla bekliyorum

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

Çok teşekkürler harika olmuş v2'yi sabırsızlıkla bekliyorum

Teşekkür ederim hocam :) Kusurları çok bu versiyonun fakat ilgi olursa v.2 için çok kaliteli bir çalışma var kafamda :) Şuan için kafamda eklenecek özelliklerin çoğunu belirledim;

+ Mobil cihazlara özel şık ve işlevsel versiyon. (Radyo player android ve apple destekli olacak)
+ PSD dosyasınıda ekleyeceğim ki herkes kendi zevkine göre düzenlesin
+ Kodlarla uğraşmamanız için şık ve basit kullanımlı bir Admin Paneli
sterk

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 29.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad Ö** I**
  • Mesajlar 1392
  • Beğeniler 704 / 703
  • Ticaret 21, (%100)

halilyc adlı üyeden alıntı

Teşekkür ederim hocam :) Kusurları çok bu versiyonun fakat ilgi olursa v.2 için çok kaliteli bir çalışma var kafamda :) Şuan için kafamda eklenecek özelliklerin çoğunu belirledim;

+ Mobil cihazlara özel şık ve işlevsel versiyon. (Radyo player android ve apple destekli olacak)
+ PSD dosyasınıda ekleyeceğim ki herkes kendi zevkine göre düzenlesin
+ Kodlarla uğraşmamanız için şık ve basit kullanımlı bir Admin Paneli

Çok iyi olur, sabırsızlıkla bekliyorum, tasarımın arkasında ki resimler çok güzel efectlerle beraber discodaymışız havası veriyor :)
halilyc

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** Y**
  • Mesajlar 837
  • Beğeniler 441 / 190
  • Ticaret 6, (%100)

Çok iyi olur, sabırsızlıkla bekliyorum, tasarımın arkasında ki resimler çok güzel efectlerle beraber discodaymışız havası veriyor :)

Bravo hocam inceyi yakalamışsın :) Bu temayı koyu ve dinamik arkaplanlı yapmamın sebebide zaten o atmosferi yakalatmaktı yoksa koyu temaları pek tercih etmem :) V.2 versiyonu kesinlikle açık renklerden oluşacak :)

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al