wmaraci reklam
lidertakipci

Youtube açıldı mı?

16 Mesajlar 1.974 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
Eğer açıldıysa gerekli bölgelere, şehirlere, net sağlayıcısına göre değişir ama şuan için resmi bir mahkeme kararı yok. Yani açılmadı.

wmaraci
reklam

bjlkl bjlkl WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** C**
  • Mesajlar 1843
  • Beğeniler 269 / 263
  • Ticaret 1, (%100)
ben de hiçbir program kullanmıyorum. dns ayarım open dns ve şu an youtubetayım :) video izliyorum
miharbisukarak

kişi bu mesajı beğendi.

Vtcam Vtcam Developer Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** S**
  • Mesajlar 1683
  • Beğeniler 359 / 358
  • Ticaret 77, (%100)

bjlkl adlı üyeden alıntı

ben de hiçbir program kullanmıyorum. dns ayarım open dns ve şu an youtubetayım :) video izliyorum

Aynen bende birşey kullanmıyorum yanlışlıkla youtube'a tıkladım bi baktım açıldı :D

Atakan Atakan Emekli. Kullanıcı
  • Üyelik 20.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek -
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad A** U**
  • Mesajlar 6139
  • Beğeniler 2442 / 2410
  • Ticaret 12, (%100)
Evet, sebebi belli oldu. Dediğim gibi :)

"Dün gece 1 gibi Google Dns Hijacking kaldırıldı. Google DNS ile youtube'a ve diğer sitelere girilebiliyor."

Google DNS ile girilemiyordu. Artık girilebiliyor.

(Sanırım diğer dns servisleri için de aynı durum geçerli)

Tavsiyem Yandex DNS. Çok hızlı.
Engin07

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

miharbisukarak miharbisukarak Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek İnternet Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 735
  • Beğeniler 121 / 106
  • Ticaret 6, (%100)

Youtube yasağı kalktı
09 Nisan 2014 - 19:26

Video paylaşım sitesi Youtube'a yönelik erişim engeli kaldırıldı. 13 günlük yasak bugün akşam saatlerinde sona erdi.

Gölbaşı sulh ceza ve asliye ceza mahkemesi kararlarıyla Dışişleri Bakanlığı'ndaki gizli Suriye toplantısı kayıtlarının yayınlandığı Youtube'a erişimi engelleyen *******ünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB), yine aynı mahkemelerin verdiği kararlar uyarınca yasağı sonlandırdı. Youtube, 27 Mart'tan bu yana erişime kapalıydı. Böylece 13 günlük yasak bugün akşam saatlerinde sona erdi.

Youtube, 27 Mart'ta Dışişleri Bakanlığı'nda yapılan Suriye konulu gizli toplantı kayıtlarının yayınlandığı gerekçesiyle *******ünikasyon İletişim Başkanlığı (TİB) tarafından idari kararla erişime kapatıldı. Ardından Dışişleri Bakanlığı'nın müracaatı üzerine TİB, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı kanalıyla Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi'nden youtube'a erişimin engellenmesi kararı aldı. Türkiye Barolar Birliği (TBB), Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi kararının kaldırılmasını istedi. Mahkeme, youtube'a erişimin tamamen engellenmesi şeklindeki daha önce verdiği kararını, twitter yasağının ifade özgürlüğüne ağır bir müdahale olduğu yönündeki Anayasa Mahkemesi kararı doğrultusunda kaldırdı. Youtube'un açılması beklenirken, Gölbaşı Cumhuriyet Başsavcılığı karara itiraz etti. Savcılığın itirazını kabul eden Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi kararıyla youtube yasaklı kalmaya devam etti.

YOUTUBE İTİRAZ ETTİ, MAHKEMELER YENİ KARAR ALDI

Merkezi ABD'de bulunan youtube şirketi, Türkiye'deki avukatı Gönenç Gürkaynak aracılığıyla geçen hafta cuma günü Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi kararına bugün de Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi kararına itiraz etti.

SADECE LİNKLERE ERİŞİM ENGELLENDİ

Alınan bilgiye göre hem Gölbaşı Sulh Ceza Mahkemesi hem de Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi, Gölbaşı Asliye Ceza Mahkemesi'nce daha önce verilen yasağın devamına ilişkin kararı yok hükmünde sayarak, yeniden karar verdi. Her iki mahkeme de, youtube'da Dışişleri Bakanlığında yapılan gizli Suriye görüşmesine ilişkin kayıtların yayınlandığı linklere erişimin engellenmesine, bu olmadığı takdirde siteye erişimin tamamen engellenmesine ilişkin kararın ise uygulanmasına son verilmesine hükmetti.

Böylece youtube'a erişim sadece 15 link bazında yasaklanmış hale geldi. *******ünikasyon İletişim Başkanlığı, siteye erişimin tamamen yasaklanması hükmü ilgili mahkemeler tarafından kaldırılmış olduğundan 27 Mart'tan bu yana yasaklı olan youtube'u erişime açtı.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
günde 1223423 tane youtube açıldı mı konusu görüyorum :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al