freelance iş ilanları

E Ticaret sitem için fikir ve yorumlarınızı bekliyorum

5 Mesajlar 613 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

shenol shenol WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

Platin market yazılımıyla oluşturduğum e ticaret sitesi için profesyonel gözlerden fikir ve yorumlar bekliyorum.
Bu işlerden anlamayan biri olarak kendi hata ve eksiklerimide göremiyorum bu konuda yardımcı olursanız memnun olurum.
Sizce sitenin genel görünümü nasıl? Bir e ticaret sitesi olarak kabul görürmü yoksa
boşa zaman ve enerji israfı olarakmı değerlendirmeliyim?Eksikler neler yada daha ne yapmalıyım?
Teşekkürler.

www.corapci.com

www.corapci.com
wmaraci
reklam

jeaner jeaner Zenginlik Zor. Kullanıcı
  • Üyelik 04.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek serbest
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 148
  • Beğeniler 21 / 26
  • Ticaret 12, (%100)
hocam sitenizib kategorilerini açamadım. Erkek pijama takımı bakayım dedim belkide alırdım ama açamayınca müşteri kaçtı :)

reklamsiz reklamsiz Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Web Programlama (öğrenci)
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 232
  • Beğeniler 31 / 43
  • Ticaret 2, (%100)
Genel olarak güzel gözüküyor hocam. Ekibiniz yoksa uzak durun derim ama güzel ekip varsa kesinlikle devam edebilirsiniz. Ekip olmadan çok aşırı yorucu ve yıpratıcı bir iş oluyor e-ticaret işi. Birde sanki domain daha farklı bir şey olabilirmiş diye düşündüm.

Adem Altan Adem Altan E-ticaret/Adwords Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 13.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek E-ticaret Yöneticisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 37 / 28
  • Ticaret 2, (%100)

• Hocam öncelikle tasarımınız başlangıç için yeterli ancak ileriye taşımanız lazım.

• Size önerim madem iç giyim ağırlıklı olacak daha koyu renkler tercih etmeniz (sadece öneridir zorunlu değil)

• Platin market iyi bir yazılımdır pek çok işinizi görür ama ilerleyen süreçte yetmeyecektir.

• İsmi çorapçı olan bir sitenin daha çok çorap satmasını beklerdim :)

• Bulunduğunuz sektör ülkemizde rekabeti en yüksek olan sektörlerden biri, reklam bütçesi olarak beklediğinizin üstünde sonuçlar alabilirsiniz. En azından başlangıçta.

Adwords yönetimi ve danışmanlık düşünürseniz tarafıma özelden ulaşabilirsiniz.

E-ticaret Uzmanı/Danışmanı - Adwords Uzmanı
wmaraci
wmaraci

shenol shenol WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 48 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ş** G**
  • Mesajlar 7
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)

reklamsiz adlı üyeden alıntı

Genel olarak güzel gözüküyor hocam. Ekibiniz yoksa uzak durun derim ama güzel ekip varsa kesinlikle devam edebilirsiniz. Ekip olmadan çok aşırı yorucu ve yıpratıcı bir iş oluyor e-ticaret işi. Birde sanki domain daha farklı bir şey olabilirmiş diye düşündüm.

Merhaba
Şimdilik tek başımayım.Bir kaç el atan arkadaş var ama onlarda benim gibi bilgi fakiri.Bu işlerde başarılı olan firmalar var ama dediğiniz gibi ekip işi.Bizde geri dönüşlerden memnun olursak ekip oluşturma fikri var kafamda.
Domain işine gelince bu benim 11 sene önce aldığım bir domaindi.Türkçe karakterli (çamaşırcım.com)da var ama şimdilik türkçe domainleri pek tavsiye etmediler.İşle ilgili kısa ve anlamlı domainde maalesef kalmadığı için birazda mecbur kaldım.Yazılım şirketindeki arkadaşlar google eski domainlere daha değer veriyor falan dediler ama doğrumu bilmiyorum.İsimden ziyade anahtar kelimelere yoğunlaş dediler bende onu yapmaya çalışıyorum.Site genel olarak güzel gözüküyor demişiniz yani tüketici gözüyle güven sağlayabiliyorsa reklam işine girmeyi düşünüyorum.Genel görüntü ve alıcıya güven verme noktasında tereddütlerim var biraz.Sanki bir şey eksik gibi ama daha çözemedim.İçerik ve ürün tedariği noktasında bir sıkıntı yok.Zaten bu işle ilgili perakende mağazamız var.İyi bir şey yapmaya çalışıyorum.
Destek ve ilginiz için teşekkür ederim.

Ek Olarak:

jeaner adlı üyeden alıntı

hocam sitenizib kategorilerini açamadım. Erkek pijama takımı bakayım dedim belkide alırdım ama açamayınca müşteri kaçtı :)

Merhaba
Şuan denedim açılıyor.
Bir sıkıntı gözükmüyor.
Umarım kaçan müşteri geri gelir.

Ek Olarak:

Adem Altan adlı üyeden alıntı

• Hocam öncelikle tasarımınız başlangıç için yeterli ancak ileriye taşımanız lazım.

• Size önerim madem iç giyim ağırlıklı olacak daha koyu renkler tercih etmeniz (sadece öneridir zorunlu değil)

• Platin market iyi bir yazılımdır pek çok işinizi görür ama ilerleyen süreçte yetmeyecektir.

• İsmi çorapçı olan bir sitenin daha çok çorap satmasını beklerdim :)

• Bulunduğunuz sektör ülkemizde rekabeti en yüksek olan sektörlerden biri, reklam bütçesi olarak beklediğinizin üstünde sonuçlar alabilirsiniz. En azından başlangıçta.

Adwords yönetimi ve danışmanlık düşünürseniz tarafıma özelden ulaşabilirsiniz.

Merhaba
İsim evet biraz farklı ama elimdeki en eski domain bu olduğu için kullandım.
Türkçe karakterli domain kullanmamı tavsiye etmediler.
işle ilgili kısa ve fazla ek kullanılmayan domainler maalesef bulamadım.
Aslında çorap da var işin içinde onu henüz kategori olarak aktif etmedim.
Satışdan ziyade çorapları alış veriş yapana promosyon olarak vermeyi düşünüyorum.Bu iş için olan modül eksik kaldı onuda halledecem yakında.
Rekabet konusu evet haklısınız bunu toptancıdan almadan yapan bir sürü insan var benim farkım zaten bir mağazam var ve malın çoğu raflarımda hazır.Gerekirse fiyat işinide revize edebilirim.
Reklam konusunda eksiklerimi tamamladıktan sonra bir şeyler yapacağım.
O zaman profesyonel fikirlerinizi beklerim.
Teşekkürler

Ek Olarak: Koyu renk zemin benimde tercihim.
Ama onu nasıl yapacağımı daha çözemedim.
Modülde ona imkan veren kısım varmış.
Kodları nasıl ve nereye yazacağımı bilmediğim için beklemede o iş.

www.corapci.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al