lostyazilim

PHP scripti türkçeye çevirebilmek kolay mı

12 Mesajlar 5.070 Okunma
lstbozum
wmaraci reklam

emre29 emre29 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 23.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek işçi
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 219
  • Beğeniler 38 / 27
  • Ticaret 2, (%100)
Merhabalar codecanyon.net de güzel scriptler buldum ücretli scriptler 1 tane çok hoşuma gitti scriptleri geziyorum günüm bu sitede geçiyor :) nasıl alınır vs hiç bilgim yok ve tamamen türkçeye nasıl çevirebilirim aldığım kişi yapar mı ?
ubrtrade

kişi bu mesajı beğendi.

www.gunceltarifler.com
wmaraci
reklam

Kakarotto Kakarotto WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Software Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 2434
  • Beğeniler 686 / 1151
  • Ticaret 1, (%100)
Çoklu dil desteği varsa -İngilizceniz de iyiyse- dil dosyalarında yazan şeyleri Türkçe'ye çevirmek kolay olur. Sonuçta normal metin çevirir gibi çeviri yapacaksınız.İngilizceniz iyi değilse ve script yapımcısı da Türkçe dil desteği sunmamışsa ücret karşılığı İngilizcesi iyi olan kişilere çeviri yaptırabilirsiniz. Fakat çoklu desteği yoksa çeviri yapmak zordur çünkü hangi yazı hangi .php dosyasının içinde bulunur bunları tespit etmek ve buna göre çevirmek gerekir.

Ozi Ozi . Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Devoloper
  • Konum Almanya
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 3052
  • Beğeniler 1 / 941
  • Ticaret 50, (%100)
Kişiden kişiye göre değişir. komple scripti çevirebilirim. Genellikle kelime kelime oldugu için kolay olur. Fakat arkadaşın dediği gibi çoklu yani, eng-lang.php gibi bir destek yoksa zor olur biraz.

ubrtrade ubrtrade WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Dış Ticaret
  • Konum Adana
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 491
  • Beğeniler 81 / 81
  • Ticaret 20, (%100)
hocam pm ile scriptin linkini at bana bir bakayım codecanyondan bu güne kadar 20 script aldım hepsinide rahatlıkla çevirdim aldıklarımdan birisi ise sana dil dosyasını yollarım ücretsiz yok değilsede yine ücretsiz çevirmene yardımcı olurum
steel emre29 emir28

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Altay Altay MW Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 563
  • Beğeniler 111 / 121
  • Ticaret 11, (%100)
Hocam ekstradan reklam yapmak gibi olmasın fakat nasıl alınacağını bilmediğinizi yazmışsınız. O sitede bir sürü ürünüm var, satış yapıyorum (ödeme gönderiyorlar gerçekten). O yüzden işleyişi biliyorum. Bununla ilgili bir yazım vardı.
Umarım size yardımı dokunur: http://evrimaltay.net/codecanyon-urun-satin-alma-rehberi

Ek olarak: Bir satıcı genellikle çeviri yapmaz. Sadece yardım ederler. Fakat eğer bir dil dosyası (Translation ready vb. kelimelerle ifade ederler.) yoksa. Çevirmeniz biraz zorlaşır. Ve az da olsa PHP bilmeniz gerekir. Fakat yine de zor değildir.
emre29

kişi bu mesajı beğendi.

PHP Coder,
Kişisel Blog: http://evrimaltay.net

emir28 emir28 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek sürüngen
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 55 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

ubrtrade adlı üyeden alıntı

hocam pm ile scriptin linkini at bana bir bakayım codecanyondan bu güne kadar 20 script aldım hepsinide rahatlıkla çevirdim aldıklarımdan birisi ise sana dil dosyasını yollarım ücretsiz yok değilsede yine ücretsiz çevirmene yardımcı olurum

benim de elimde bir script var türkçeye çevirmemde yardımcı olur musunuz

Heuristic Heuristic Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Web Hacking, Exploits/Vuln.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 4777
  • Beğeniler 1139 / 2068
  • Ticaret 297, (%99)
Script nedir? Konu da paylaşırsanız bizde bakarız hazır türkçe dil dosyası varmı, yada ingilizce veya farklı dil ise dil dosyası editlenebilir mi size net olarak bilen arkadaşlar yanıt verecektir. Script demosu yok, nasıl bir şey olduğuna dair bilgimiz yokken nasıl bir cevap verebiliriz sizce? :)
emir28

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek sürüngen
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 55 / 9
  • Ticaret 1, (%100)

Heuristic adlı üyeden alıntı

Script nedir? Konu da paylaşırsanız bizde bakarız hazır türkçe dil dosyası varmı, yada ingilizce veya farklı dil ise dil dosyası editlenebilir mi size net olarak bilen arkadaşlar yanıt verecektir. Script demosu yok, nasıl bir şey olduğuna dair bilgimiz yokken nasıl bir cevap verebiliriz sizce? :)

pm attım kardeşim

umuterdal umuterdal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.12.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek SEO & Web Dev.
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad U** İ**
  • Mesajlar 369
  • Beğeniler 41 / 128
  • Ticaret 8, (%100)
zor olmaz direk dosyalarda düzenleme yapıyorsunuz ingilizceniz iyiyse scriptte yazıların yazdığı dosyaları bulup tek tek değiştiriceksiniz
emir28

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek sürüngen
  • Konum Adıyaman
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 116
  • Beğeniler 55 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
ingilizcem iyi değil desenize bu iş biraz zor olacak benim için... umarım yardımcı olacak bir arkadaş çıkar. gerçi scriptin içerisinde dil çevirisi için bölüm var tük cümleler ve kelimeler için alan oluşturulmuş. fakat ingilizce bilmediğim için çeviri kullanmak durumunda kalıyorum. çeviri de işe yaramıyor mantıksız çeviri yapıyor ben aslında script kurulmadan çevirilsin istiyorum sanırım bu da uzun bir olay....

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al