Merhaba arkadaşlar geçen gün sitem için seo analizi yaptım ve H etiketi kriterlerine uymuyorsunuz diye bir uyarı gördüm ve biraz araştırmalarımın sonucunda bir sitede site adınıda vermek isterdim fakat inanın hatırlayamadım, sağolsun bir arkadaş bunun çözümünü bulmuş bende sitemde uyguladım ve tekrar seo analizi yaptığımda hem seo puanım artmış , hemde uyarı'nın gittiğini gördüm bu güzel çözümü sizler ile paylaşmak istedim faydalı olacağını düşündüm neler yapacağınızı aşağıda anlatacağım yapamayan arkadaşlara'da yardımcı olmaya çalışırım , fakat şunu belirmek istiyorum benim sitem blogger tabanlı yani anlatacağım bu çözüm başka sistemlerde de geçerlimi onu bilmiyorum ama blogger için ben çok güzel bir sonuç aldım

Öncelikle şablonunuzda Ctrl + F tuşlarını kullanarak alltaki satırı bulun

Yukarıdaki resimdeki yer fakat yukarıdaki resimde h1 yazıyor ben yapılmış halini paylaştım yani sizin temanızda resimde sarı renkle belirtişmiş yerde h1 yerinde

şeklinde olacak orayı veyukarıdaki yeri h1 yapacaksınız arkadaşlar belki anlatım biraz karmaşık gibi görünüyor ama inanın dikkatli okuduğunuz zaman çözersiniz , eğer yapamazsanız ben yardımcı olurum

Not: yukarıdaki koddan 2 tane göreceksiniz temanızda birtanesi sitenizin web görünümü , diğeri ise sitenizin mobil görünümüdür yani 2 kodda'da yukarıda anlattığımı yapacaksınız

Peki bunu yaptığınızda ne olur , sadece şunu söyleyeyim size seo puanınız artacak böylece'de Pagerank değerinize olumlu etki edeceksiniz , ayrıca Google aramalarında üst sıralara çıkabilirsiniz

Kaynak : http://www.bloggokhantekin.com/2014/04/h-etiketi-kriterlerine-uymuyorsunuz.html