wmaraci reklam
lidertakipci

Backlink ile ilgili Acil yardım

17 Mesajlar 2.701 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

hzmhzm hzmhzm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
İyi geceler arkadaşlar http://backlink.bemreuzun.com.tr/ bu şekilde ücretsiz backlink verdiğini söyleyen bir site buldum internetten... bu tarz backlink almanın zararı olurmu normalde yapmazdım ama boş bulundum sitemi yazıp gönderdim...

wmaraci
reklam

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
zararı olur mu ?

• Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)

Bilmiyorum ki dostum bende onu öğrenmek için yazdım :/

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)

hzmhzm adlı üyeden alıntı

Bilmiyorum ki dostum bende onu öğrenmek için yazdım :/

bende güncellemek amaçlı yazdım, seoculardan cevap bekliyorum

wmaraci
wmaraci

mFurkan mFurkan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Anestezi Teknisyeni
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 94
  • Beğeniler 13 / 30
  • Ticaret 1, (%100)
Google'ın doğallık ilkesine aykırıdır. Durup dururken saniyeler içerisinde onlarca belki de yüzlerce sayfadan backlink alırsınız. Otoriter olmayan web siteler için belki zararı olabilir. Zararı olmasa bile pek yararı olacağını sanmıyorum.Gereksizdir kanımca.

Veysel Veysel Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Otomotiv
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad V** T**
  • Mesajlar 459
  • Beğeniler 84 / 146
  • Ticaret 31, (%100)
Zararlıdır, backlink alırken elinizden geldiği kadarı ile alakalı sitelerden almaya çalışın. Örnek olarak haber sitesiniz varsa haber ağırlıklı sitelerden backlink alın. Çok daha fazla yararı olacaktır. Elinizden geldiğince bu tarz sitelerden kaçın. Bir defalık pek sorun olmaz. 2 hafta sonra backlink sorgulama yapın ve gözününe zararlı görünen sitelerdeki backlinklerinizi google link reddetme ile silin. Kolay gelsin
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)

Filmkorku adlı üyeden alıntı

Zararlıdır, backlink alırken elinizden geldiği kadarı ile alakalı sitelerden almaya çalışın. Örnek olarak haber sitesiniz varsa haber ağırlıklı sitelerden backlink alın. Çok daha fazla yararı olacaktır. Elinizden geldiğince bu tarz sitelerden kaçın. Bir defalık pek sorun olmaz. 2 hafta sonra backlink sorgulama yapın ve gözününe zararlı görünen sitelerdeki backlinklerinizi google link reddetme ile silin. Kolay gelsin

saol hocam normalde zaten hiç bulaşmam böyle şeylere ama işte gece gece bulaşmış bulundum..
Siteye baktın mı hocam? ben bi kaç tane whois aboutus tarzı şeyler gördüm.. yani daha çok backlink değilde pingleme yapmış gibi geldi bana... rastgele bir site ismi yazıp baksana çıkan sonuçlara zararı olur mu olmaz mı... gerildim gece gece nerden bulduysam...

imajweb imajweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 28, (%100)
bu tarz sistemler zararlıdır. yukardaki arkadaşında dediği gibi otoriter bir siteniz yoksa arama motorlarından spam uyarısı alabilme ihtimaliniz yüksek. bundan bi kaç yıl önce çok popülerdi bu tarz sistemler aralarında bazıları işe yarıyor ama ismini hatırlamıyorum fakat birden fazla anahtar kelime ekleyip farklı sayfalar gönderdiğiniz bir sistem vardı sitenizin ana dizinine bir dosya atmanızı istiyordu sizden zincir sistemi gibi, bu sistemde olursa işe yarar ama bu zarar verir zaten script warez bi script, ücretli satıyorum demiş ama :)
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek editör
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 330
  • Beğeniler 121 / 30
  • Ticaret 1, (%100)

imajweb adlı üyeden alıntı

bu tarz sistemler zararlıdır. yukardaki arkadaşında dediği gibi otoriter bir siteniz yoksa arama motorlarından spam uyarısı alabilme ihtimaliniz yüksek. bundan bi kaç yıl önce çok popülerdi bu tarz sistemler aralarında bazıları işe yarıyor ama ismini hatırlamıyorum fakat birden fazla anahtar kelime ekleyip farklı sayfalar gönderdiğiniz bir sistem vardı sitenizin ana dizinine bir dosya atmanızı istiyordu sizden zincir sistemi gibi, bu sistemde olursa işe yarar ama bu zarar verir zaten script warez bi script, ücretli satıyorum demiş ama :)

Peki bu işlemi bir kere yapmış bir kişi içinde google aynı cezayı uygular mı? Diğer arkadaş bir kere yapılmasının çok sorun teşkil etmeyeceğini söyledi ama içim rahat etmiyor... sanırım bekleyip görücez

imajweb imajweb WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Master
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad A** K**
  • Mesajlar 114
  • Beğeniler 14 / 33
  • Ticaret 28, (%100)
çok önemsemeyin eğer ciddi bir sorun teşkil ederse webmasters dan uyarı alırsınız zaten link reddetme aracı ile red edersiniz. Google gibi arama motorları gelen linkin çoğunluğuna bakar diyelim 1200 adet organik linkiniz var 200 adet sorunlu spam linkiniz var arama motorları 1200 ü değerlendirir 200 ü göz ardı eder ve tabi o 200 ün içerisinde ciddi bir site varsa o zaman sıkıntı. backlinklerinizi sürekli analiz edin sorunlu gördüğünüz linkleri red edin sorun olmaz.

hzmhzm adlı üyeden alıntı

Peki bu işlemi bir kere yapmış bir kişi içinde google aynı cezayı uygular mı? Diğer arkadaş bir kere yapılmasının çok sorun teşkil etmeyeceğini söyledi ama içim rahat etmiyor... sanırım bekleyip görücez
hzmhzm

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al