wmaraci reklam
lidertakipci

Windows dosya bulanamıyor hatası

6 Mesajlar 1.493 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

kumser kumser Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 24.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 26 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar. Windows 8'e geçtiğimden beri pek çok sorunla karşılaştım fakat gerek performans açısından gerekse estetik olarak çok hoşuma gittiği için Windows 7'ye dönmeyi istemiyorum. Fakat şu sorunla sürekli karşılaşıyorum bilgisayara 5. kez format atmak istemiyorum bu sorunu çok aradım fakat hiçbir çözümünü bulamadım.
Bir dosyayı tıklıyorum .exe uzantılı fakat Windows tarafından bulunamadı gibi saçma bir hata geliyor. Benim düşüncem sistemin bilgisayardaki her yere ulaşamadığı veya bazı dosyaları çalıştırma yetkisi olmadığını düşünüyorum. Söylemesi bile saçma gelen bu sorunu nasıl halledebilirim bilgisi olan var mı acaba? Yardımcı olursanız çok sevinirim.

wmaraci
reklam

Novadizayn Novadizayn WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 08.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Hosting service provider
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad A** L**
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 1 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba

Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin virüs programı varsa zararlı olarak algılıyorsa dosyayı bozuyor olabilir yine böyle hata alırsınız.

Novadizayn İnternet Hizmetleri-Anıl LAÇİN-YS1207 | www.novadizayn.com mybb.biz | admin

• Üyelik 24.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 26 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Novadizayn adlı üyeden alıntı

Merhaba

Yönetici olarak çalıştırmayı deneyin virüs programı varsa zararlı olarak algılıyorsa dosyayı bozuyor olabilir yine böyle hata alırsınız.

Malesef virüs programları hiçbir sorun algılamadı. Kaspersky, Windows Defender, Norton 360, Avira, AVG hepsini indirdim tarama yaptım fakat hiçbir sorun bulmadı. Sonunda format attım şimdi mecburi olarak düzeldi.

Medet Medet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba kumser bey, size seve seve yardımcı oluruz.

Sorun ile ilgili olarak C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasini bulup
sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açtıktan sonra SFC /SCANNOW komutunu çalıştırınız.

İşlem tamamlanınca bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Çalıştırma sonucunu resim olarak kaydedip bizimle de paylaşırsanız sorununuzu çözmek adına daha iyi yardımcı olabiliriz.

Saygılarımla.

MyBBTurkey.Com » MyBB Türkiye Platformu
wmaraci
wmaraci

• Üyelik 24.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Zonguldak
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 93
  • Beğeniler 26 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

Medet adlı üyeden alıntı

Merhaba kumser bey, size seve seve yardımcı oluruz.

Sorun ile ilgili olarak C:\Windows\System32 klasörü içerisinde CMD dosyasini bulup
sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile açtıktan sonra SFC /SCANNOW komutunu çalıştırınız.

İşlem tamamlanınca bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol ediniz.

Çalıştırma sonucunu resim olarak kaydedip bizimle de paylaşırsanız sorununuzu çözmek adına daha iyi yardımcı olabiliriz.

Saygılarımla.

Bilgisayarıma format attım ve bunu şimdilik deneme şansım yok. Ama sorunun neden kaynaklandığıyla ilgili bir fikir sahibi oldum. Advanced System Care Windows 8'le uyumlu olmasa gerek sistem yetkilerini kısıtlıyor sanırım. Çünkü formattan sonra Advanced System Care yüklediğimde o hatayı yine aldım. Fakat Advanced System Care'ı IObit Uninstaller ile kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra o hata gelmedi.

Medet Medet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

kumser adlı üyeden alıntı

Bilgisayarıma format attım ve bunu şimdilik deneme şansım yok. Ama sorunun neden kaynaklandığıyla ilgili bir fikir sahibi oldum. Advanced System Care Windows 8'le uyumlu olmasa gerek sistem yetkilerini kısıtlıyor sanırım. Çünkü formattan sonra Advanced System Care yüklediğimde o hatayı yine aldım. Fakat Advanced System Care'ı IObit Uninstaller ile kaldırıp bilgisayarı yeniden başlattıktan sonra o hata gelmedi.

Sizi gayet iyi anladım kumser bey, sormak ya da merak ettiğiniz bir konu olursa bana özel mesaj ile ulaşabilirsiniz.

MyBBTurkey.Com » MyBB Türkiye Platformu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al