freelance iş ilanları

DeepWeb Hakkında ?

25 Mesajlar 5.625 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

panteist panteist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek grafik/matbaa/php
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** K**
  • Mesajlar 669
  • Beğeniler 80 / 64
  • Ticaret 3, (%100)

IBRA adlı üyeden alıntı

İnternette biraz araştırdım, ya çok abartılıyor ya da çok fazla uyduran kişi var doğruyu söyleyenler bile arasında yalancı kalıyor :D

hiçde abartılmıyor.
hiçde şehir efsanesi değil.
tor browser ile girdiğiniz wikiler fındık kabuğudır.
tor browser ile girebileceğiniz wiki harici siteler bir çuval cevizdir.

biraz bilgi ve yabancı kaynaklarda yapacağınız araştırmalar bir çok gerçeği gösterir.

bu coin illeti deepweb için türetilmiştir diyebiliriz. en azından deepweb sayesinde bu kadar değer kazandılar. acayip bir ekonomi dönüyor. o hidden wiki benzeri basit sitelerden bile kendinize özel askeri tim kiralayabiliyorsunuz.

bunlar sadece iki çuval fıstık.

asıl deepweb bir okyanustur. şöyleki google ve diğer arama motorları ile web'in sadece %20'sini görebiliyoruz..

Örneğin bazı kuruluşlar için özel olarak deepweb yazılımları geliştiriliyor. askeriye için, ordular, devletler, istihbarat ağları için. bunu geliştirenlerden biri de HP: evet bildiğin Hewlet Packard.

araştırın.

wmaraci
reklam

Okeskin Okeskin SUPREMACY Kullanıcı
  • Üyelik 12.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Web
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 880
  • Beğeniler 836 / 288
  • Ticaret 18, (%100)

alkinkasap adlı üyeden alıntı

yazında deepwebe hiç bir yetkili bakmıyor mu demişsin. işin aslı bakamadıkları için orası deepweb. deepwebde sistem senin bilgisayarın ile server arasında direk bağlantı kurmaz. onlarca farklı makine üzerinden işlenerek bilgi sana gelir. bu sebeple takibi zordur. öyle ki yakın zamanda yabancı bir sitede okuduğum habere göre yıllardır deepwebdeki en büyük host firması onca yılın ardından ancak 3-4 ay önce kapatılabilmiş. fbi yıllardır host sağlayan irlandalı adamı bulmak için uğraşıyormuş vs vs. deepwebde haltlar yiyip yakalanan çok fazla insan var tabi ki ama kullandığın doğru dürüst bir vpn ile bile kimliğini gizleme konusunda büyük bir fark yaratabiliyor iken deepwebde kimliğini gizli tutmak çok daha tutarlı. (tabi bu senin kullanış şeklinle de alakalı. deepwebde kimlik güvenliğinden bahsetmek istemiyorum yazı çok uzar. ararsanız istemediğiniz kadar yabancı kaynak var.)(tamam o kadar çok yok ama yeterli kaynak var)

tabi bu hükümetlerin ve servislerinin deepweble ilgilenmediği anlamına gelmiyor. hatta bir kiralık katil timinin aslında fbi olduğu ve ödeme yapanları öldürmek istedikleri insandan yola çıkarak yakaladıkları ile ilgili bi muhabbet vardı. bunun gibi yüzlerce daha muhabbet var. sonuç olarak tabi ki devletler kontrol etmeye çalışıyorlar bunu ama kontrolü dediğim gibi kesinlikle yüzeysel webden kat kat kat kat kat kat daha zor.

bende mi bloguma bi yazı yazsam şimdi bilemedim.

Hocam konu ilgimi çekti, tecrübelerinizi anlatmanız bizleri aydınlatacaktır. Kaynaklarda genel olarak araştıranların yorumları var, kullananların değil.
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

iyi.

alkinkasap alkinkasap girişimci, öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 27.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek girişimci, öğrenci
  • Konum Eskişehir
  • Ad Soyad H** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 67 / 66
  • Ticaret 4, (%100)

OkanKeskin adlı üyeden alıntı

Hocam konu ilgimi çekti, tecrübelerinizi anlatmanız bizleri aydınlatacaktır. Kaynaklarda genel olarak araştıranların yorumları var, kullananların değil.

anlatacak çok tecrübem yok. zaten öğrendiğim şeyleri anlatmaya kalksam ne ben anlatabilirm ne de birileri anlar. deepwebde kendi stilinizi oluşturursunuz ama öyle söyleyim. yani onionları kendi şeklinize göre kaydedersiniz hangi bağlantının güvenli hangisinin olmadığını sezmeye başlarsın chat odalarında birisi ile konuşurken doğru mu palavra mı olduğunu zamanla anlamaya başlarsın. en önemli konularda bunlar bence.

gene de bir kaç önerim olacaksa her linke atlamayın. atlarım diyorsanız bilgisayarınıza sanal makine kurun ordan girin mesela hacker/cracker kesminin ağır abileri oralarda doğuyor genelde linke tıklanınca bilgisayara trojan enjekte edilebilmesi gibi birşey varsa bu ilk deepwebde kurbanlara sunulur mesela. gerçi tor browserın güvenlik önlemleri yüksek ama dediğim gibi işte adamlar ağır abiler.

her söylenen yazılan şeye inanıp peşinden gitmeyin. saatlerce uğraşıp bi sonuca ulaşamadan dönersiniz. deepwebde genelde insanlar abartma yapmıyorlar. yani sana istediğin gmaili kırarım diyorsa bunu böyle söyler. cafcaflı süslü konuşmalarla olayı abartmaya kalkmaz. tabi bu tam olarak böyle olacak diye bir kural yok.

önemli bloglar var. onları okuyun derim ağzınızı 3-5-10 karış açık bırakabilecek yazılar oluyor bazen dumur oluyorsun. tabi çok farklı amaçlarla açılan bloglar var hangi konu ilginizi çekiyorsa onu takip edin. wikileaks ilk defa bir blogda yayınlanmıştı sanırım. ordan çeken insanlar binlerce kopyasını oluşturdu böylece belgelerin dünyadan kaldırılmasının yolu tıkandı. öyle bişiydi olay. dediğim gibi bazı bloglar cidden çok iyi. ama bi süre sonra sıkılabilirsiniz çünkü dönen boş yazılarda oluyor.

p0rno sitelerden uzak durun. normal webdekilerde bile çokca iğrenç şeyler oluyor oradakiler genelde midemizin kaldıracağından kat be kat kötü. normal insanlar için yani.

paylaşım yapmaya girişmeyin hemen. yani 2 haftadır deepwebdeyim şunu biliyorum diye hava atmaya kalkmayın işte. vala ilk yorum alaycı salak mısın bunu zaten bütün dünya biliyor öküz tarzı bişi olabilir. başıma geldi boşa konuşmuyorum bunu :D

büyük dosya indirmeye kalkıyorsanız bir sabır taşı felan alın. internetinizin hızı f-16 ile kapışan cessna gibi olacaktır çünkü.

ve araştırmaktan deepwebden vazgeçmeyin. vazgeçecekseniz boşverin bi bakınıp çıkın aylarınızı boşuna harcamayın. deepwebi en doğru şekilde kullanmaya alışmanız yıl alabilir. hatta fazlasını alır. bunu bilerek başlayın.

vs vs..

birde ctrlinformatics galiba ismi ***da onun yazıları vardı bi bakın onlara. o epey aşağı katmanlara ilerlemiş birisi diye biliyorum.

ve illa adamı geri sokacaksınız deepwebe dimi? tekrardan bakasım geldi hadi bakalım.

ha birde hiddenwikiden mümkünse uzak durun. nedenini fazla irdelemeyin ama uzak durun. ve şunu da söyleyim genelde insanlar ellerindeki önemli onionları paylaşmazlar. ne kadar az kişi bilirse o kadar güvenli gibi bi mantık. ben hiç bir onion adresini vermem. boşa sormayın bana.

bir ek daha, bir tor mailiniz olsun. bedava mail veren servisler var birini bulun ama KESİNLİKLE gerçek isminiz veya kullandığınız kullanıcı adını KESİNLİKLE kullanmayın. ama tor mail kullanın dursun bi kenarda.

önemli onionlar konusuna dönersek bitcoin karşılığı denk geldiğiniz insanlar veya sitelerden onion adresleri alabilirsiniz. deepwebde herşeyin temeli bilgidir. lanet olasıca bilgiyi de üst katmanlarda genelde para ile veriyorlar. alt katmanları pek görmedim ama orada zaten çok büyük şeyler dönüyor onlar tabi ki büyük paralara veriliyor.
Okeskin Awoor

kişi bu mesajı beğendi.

thecoller thecoller WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webdesign
  • Konum ABD
  • Ad Soyad S** K**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 0 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

IBRA adlı üyeden alıntı

İnternette biraz araştırdım, ya çok abartılıyor ya da çok fazla uyduran kişi var doğruyu söyleyenler bile arasında yalancı kalıyor :D

TOR BROWSER yıllardan beri var ama kimse bilmiyor arama motorlarında çıkmayan herşey var uyuşturucu yapımına kadar (:

Ek Olarak: bu zaten tormuş hiç bakmamiştim bakınca fark etttim
IBRA

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

Batuhan Batuhan Kendine webmaster Kullanıcı
  • Üyelik 08.05.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad B** B**
  • Mesajlar 3455
  • Beğeniler 783 / 1009
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer kullanmasını bilirseniz Deepweb hayli faydalı bir ağ. Pedofili, uyuşturucu ve silah pazarlığından ibaret değil diyebilirim. Çeşitli nedenlerle yasaklanmış kitaplar, etik yada ahlaki olmadığı için internette barındırılamayan çeşitli rehberler, devletlerin yada büyük kuruluşlardan sızdırılan bilgiler, makaleler, filmler vs. vs. aklınıza gelebilecek her türlü şeyi bulabilirsiniz.

Hatta geçenlerde "ödemeyi yaptığınız taktirde verdiğiniz adrese tam donanımlı -helikopteriyle sniperıyla- bir SWAT ekibi gönderebileceğini söyleyen bir adam dahi görmüşlüğüm vardır. Enteresan bir yer, güvenliğinize dikkat ettiğinz sürece hem eğlenip hem de hayal bile edemeyeceğiniz bilgileri bulabilirsiniz.

Ek Olarak: Şöyle bir görsel vardı, eklemeden geçmeyeyim.

Değerler ne derece doğru bilemiyorum ama oran konusunda doğru olduğunu düşünüyorum

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al