wmaraci reklam

Bilgisayarda tecrübe mi yoksa diplomamı önemli

32 Mesajlar 3.856 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Emrecany Emrecany Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 25.09.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenci
    • Konum Ankara
    • Ad Soyad E** Y**
    • Mesajlar 1231
    • Beğeniler 126 / 259
    • Ticaret 22, (%100)
    Ben ne mühendisler gördüm bilgisayarın kablosu çıkık olan cd-dwd 'yi bozuk diyen :) ben 17 yaşındanyım 5 yaşından beri bilgisayar kullanırım bilgisayarın sökmediğim takmadığım yeri kalmadı şimdide programlama işine bulaştım :) neticede bence tecrübe önemli diploma tek başına bi işe yaramamz

wmaraci
    reklam

roadscrat roadscrat WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 02.06.2013
    • Yaş/Cinsiyet 38 / E
    • Meslek 5
    • Konum ABD
    • Ad Soyad S** Ö**
    • Mesajlar 193
    • Beğeniler 33 / 42
    • Ticaret 8, (%100)
    Tabiki tecrübe :)

celal celal WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 12.05.2012
    • Yaş/Cinsiyet - / E
    • Meslek mühendis
    • Mesajlar 133
    • Beğeniler 37 / 9
    • Ticaret 0, (%0)
    her zaman diplomalı biri amirin olur.
    guncelnet

kişi bu mesajı beğendi.

guncelnet guncelnet WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 20.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek iktisat
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 124
    • Beğeniler 50 / 42
    • Ticaret 0, (%0)
    tecrübe her zaman her koşul için önemlidir.Yazılım ve programlamada da aynı şey geçerli diploma senin belirli konularda ayrıntılı bilgiye sahip oldugunu ve okudugun bölümü kapsayan işlerin altından kalkabileceğini kanıtlayan belgedir.Bir işe girerken diploman önde olur çünkü adamlar seni tanımaz ne yaparsın ne yapamazsın bilemez ama işe girdikten sonrada tecrüben ile iş hayatında ilerleyişini sürdürürsün ayrılmaz ikili olarak hep aklında olsun ;) 4 yıl iktisat okumuş birinden şimdilik bu kadar :D
    teknoonur

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
    wmaraci

Huracine Huracine WM Aracı Kullanıcı
    • Üyelik 27.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 26 / E
    • Meslek Öğrenciyim
    • Konum Konya
    • Ad Soyad F** D**
    • Mesajlar 200
    • Beğeniler 63 / 84
    • Ticaret 3, (%100)
    Çok tecrübeli olmasam da bu alanda zamanında bir kaç kişiye sormuştum, bu alanda iyi olanlara. Kendileri tecrübe cevabını vermişlerdi, mantıken düşününce de öyle oluyor açıkçası...

• Üyelik 20.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek iktisat
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 124
    • Beğeniler 50 / 42
    • Ticaret 0, (%0)

Emrecany adlı üyeden alıntı

Ben ne mühendisler gördüm bilgisayarın kablosu çıkık olan cd-dwd 'yi bozuk diyen :) ben 17 yaşındanyım 5 yaşından beri bilgisayar kullanırım bilgisayarın sökmediğim takmadığım yeri kalmadı şimdide programlama işine bulaştım :) neticede bence tecrübe önemli diploma tek başına bi işe yaramamz

bir işe başvurduğunda bu iş her ne olursa olsun diploman senden öne geçer senin şahidindir o dikdörtgen kağıt parçası:) hele hele ülkemizde o diploma daha bi önem arz eder bu dediklerim ilerde işe girerken karşına gelecek tecrübe ile sabit.;):)
    ayrıca mühendisten bahsettiğin kısım büyük ihtimal bilgisayar mühendisleridir o konudaki bakış açında komple yanlış bana göre bilgisayar mühendisinin bilgisi yazılım üzerinedir donanımda içinde görünsede çok az bir kısmı donanım ile ilgilidir.en ayrıntısına kadar donanım bilmesine gerek yoktur pc mühendisi arkadaşların donanım kısmını yapacak ayakçılar hep vardır onlara göre :)

mehmetcanhoroz mehmetcanhoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 31.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Web tasarım
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** C**
    • Mesajlar 256
    • Beğeniler 21 / 27
    • Ticaret 1, (%100)

guncelnet adlı üyeden alıntı

bir işe başvurduğunda bu iş her ne olursa olsun diploman senden öne geçer senin şahidindir o dikdörtgen kağıt parçası:) hele hele ülkemizde o diploma daha bi önem arz eder bu dediklerim ilerde işe girerken karşına gelecek tecrübe ile sabit.;):)
    ayrıca mühendisten bahsettiğin kısım büyük ihtimal bilgisayar mühendisleridir o konudaki bakış açında komple yanlış bana göre bilgisayar mühendisinin bilgisi yazılım üzerinedir donanımda içinde görünsede çok az bir kısmı donanım ile ilgilidir.en ayrıntısına kadar donanım bilmesine gerek yoktur pc mühendisi arkadaşların donanım kısmını yapacak ayakçılar hep vardır onlara göre :)

diploma ile bir kademeye girersin atıyorum 100 başı (askerlik sisteminden veriyim). Diploması olmayan ve senden daha iyi bilgisayar bilen biri 10başı olarak işe girer. sen 2 yıl sonra hala 100başıyken o 10başılıktan BİNbaşılığa yükselir. yani anlayacağın diploma aslında hiç birşey ki eğer diplomanla yüksek olup iş çıkartamazsanda kovulursun zaten. ;)

• Üyelik 20.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek iktisat
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 124
    • Beğeniler 50 / 42
    • Ticaret 0, (%0)

mehmetcanhoroz adlı üyeden alıntı

diploma ile bir kademeye girersin atıyorum 100 başı (askerlik sisteminden veriyim). Diploması olmayan ve senden daha iyi bilgisayar bilen biri 10başı olarak işe girer. sen 2 yıl sonra hala 100başıyken o 10başılıktan BİNbaşılığa yükselir. yani anlayacağın diploma aslında hiç birşey ki eğer diplomanla yüksek olup iş çıkartamazsanda kovulursun zaten. ;)

diploma denen şeyi herkese vermiyorlar zaten o diplomayı alan adam illa belirli bilgi ve tecrübe edinipte sahip olur.;) ha aralarda iki üç bilemedin beş tane istisna insanlar hep olacaktır.;):)ayrıca türkiye gibi bir ortamda senin deyişinle onbaşı girip yüzbaşı olan adam sayısıda oldukça azdır yani onlarda istisnalardır. :)

mehmetcanhoroz mehmetcanhoroz Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
    • Üyelik 31.10.2013
    • Yaş/Cinsiyet 33 / E
    • Meslek Web tasarım
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad M** C**
    • Mesajlar 256
    • Beğeniler 21 / 27
    • Ticaret 1, (%100)

guncelnet adlı üyeden alıntı

diploma denen şeyi herkese vermiyorlar zaten o diplomayı alan adam illa belirli bilgi ve tecrübe edinipte sahip olur.;) ha aralarda iki üç bilemedin beş tane istisna insanlar hep olacaktır.;):)

şuan üniversitede bilgisayar okuyan çok arkadaşım var ve hiç biri benden çok bilmiyor ki her otu b0ku bana soruyorlar.

Miilet yüksek üniversitelere gitmek için çok ders çalışıyor ama üniversiteye gidince programlamayı sana baştan öğretmiyorlar. yok öyle bir dünya sen eğer bilgisiz gidersen yandın istersen mezun ol gene bir eşy bilmeden mezun olursun.

Bu devirdi işe girmek için diploma lazım, çok para kazanmak için yada yükselebilmek için sadece ve sadece tecrübe lazım.

• Üyelik 20.01.2013
    • Yaş/Cinsiyet 34 / E
    • Meslek iktisat
    • Konum İstanbul Avrupa
    • Ad Soyad ** **
    • Mesajlar 124
    • Beğeniler 50 / 42
    • Ticaret 0, (%0)

mehmetcanhoroz adlı üyeden alıntı

şuan üniversitede bilgisayar okuyan çok arkadaşım var ve hiç biri benden çok bilmiyor ki her otu b0ku bana soruyorlar.

Miilet yüksek üniversitelere gitmek için çok ders çalışıyor ama üniversiteye gidince programlamayı sana baştan öğretmiyorlar. yok öyle bir dünya sen eğer bilgisiz gidersen yandın istersen mezun ol gene bir eşy bilmeden mezun olursun.

Bu devirdi işe girmek için diploma lazım, çok para kazanmak için yada yükselebilmek için sadece ve sadece tecrübe lazım.

profil uzantısına ''Herşeyi başarırım'' yazan biriyle diploma mevzunu tartışmak gereksiz geldi :) inanıyorsan her şeyi başarırsın...iyi şanşlar hayatta dostum :) ...

wmaraci
    Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
    Site Ayarları
    • Tema Seçeneği
    • Site Sesleri
    • Bildirimler
    • Özel Mesaj Al