wmaraci reklam

Herkes Neden DailyMotion'a Geçti?

22 Mesajlar 6.156 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

karrizima karrizima WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım SEO ve Oto Kuaför
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 116 / 35
  • Ticaret 1, (%100)
Arkadaşlar birçok video yayınlayan site youtube dan dailymotiona geçiş yaptı. Bunun nedeni nedir acaba?
Biliyorum youtube kapandı ama herkes yine giriyor ve yakında açılacak da. Ama bu kapanma olayından önce geçti siteler.
Bunun nedeni youtube daki gibi sürekli videoların kaldırılmaması mı, reklam geliri elde etmek mi.
Ben anlayamadım neden derseniz dailymotion da çok reklam var neresine tıklasam reklam çıkıyor.

İşin iç yüzünü gerçekten bilen birisi varsa cevaplayabilir misiniz acaba?

wmaraci
reklam

Malcolm X Malcolm X Elimden Geliyor Kullanıcı
  • Üyelik 17.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek webmaster
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad H** A**
  • Mesajlar 456
  • Beğeniler 102 / 152
  • Ticaret 0, (%0)
Biliyorum youtube kapandı ama herkes yine giriyor
böyle bir durum olduğuna inanmıyorum. Etrafındaki çoğu kişi webmaster veya bu işlerden anlayan tiplerdir ve youtube'ye girmenin bin farklı yolundan birisini kullanmıştır. Ama "interneti sadece google dan ibaret zanneden" büyük bir kesim var. bunlar için en iyisi dailymotion veya vk. ortalık sakinleşince tekrardan analiz edersen youtube'ye geri dönüşleri rahatlıkla göreceksin.
karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

Elimden Geliyor

dijitalblog dijitalblog dijitalblog.com Kullanıcı
  • Üyelik 20.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek E-Ticaret Uzmanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 304
  • Beğeniler 96 / 96
  • Ticaret 7, (%100)
Reklam geliri elde etmek hocam. Youtube'un aksine Dailymotion biraz daha serbest bir alan olduğu için ve daha rahat para kazanıldığı için şu an oraya geçiş yapıyorlar teker teker. Mesela Türk şirketlerden de Mynet ve İzlesene bazı sitelerle bu şekilde anlaşıyorlar ama bir reklam sistemleri yok. İzlenme başı para kazandırıyorlar. Toplam izlenme bin iki bin civarında değilde cezmikalorifer gibi eklendiği anda binler izliyorsa Dailymotiondan çok para kazanmak hayal değil. Üstelik Youtube gibi zırt pırt telif diye kanalları da kapatmıyor Dailymotion.
karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

serhatatik.com.tr / eticarethocasi.com / vedijital.com / dijitalblog.com / eticaretseruveni.com

Newjack Newjack Sms Onayı Gerekli Telefon Onaysız
  • Üyelik 08.03.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Blogger
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 998
  • Beğeniler 48 / 282
  • Ticaret 10, (%90)
Youtube can'dır, gerisi yalandır :)

wmaraci
wmaraci

karrizima karrizima WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Web Tasarım SEO ve Oto Kuaför
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 229
  • Beğeniler 116 / 35
  • Ticaret 1, (%100)

dijitalblog adlı üyeden alıntı

Reklam geliri elde etmek hocam. Youtube'un aksine Dailymotion biraz daha serbest bir alan olduğu için ve daha rahat para kazanıldığı için şu an oraya geçiş yapıyorlar teker teker. Mesela Türk şirketlerden de Mynet ve İzlesene bazı sitelerle bu şekilde anlaşıyorlar ama bir reklam sistemleri yok. İzlenme başı para kazandırıyorlar. Toplam izlenme bin iki bin civarında değilde cezmikalorifer gibi eklendiği anda binler izliyorsa Dailymotiondan çok para kazanmak hayal değil. Üstelik Youtube gibi zırt pırt telif diye kanalları da kapatmıyor Dailymotion.

O zaman durum benim düşündüğüm gibi. Youtube suyunu çıkardı ve çok aşırı spam kanal bastı youtube u. Sürekli videolar siliniyor. Sitedeki patlak videolar can sıkıyor takibi çok zor oluyor.

Ben bunların dışında kendi hostuma yüklesem videomu mis gibi yayınlasam sıkıntı olur mu acaba. Uyar kaldır sistemi ile çalışırım uyarı gelirse kaldırırım.
Biraz uzun sürer ama olmaz mı sizce?

frmderin frmderin WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Bilecik
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam youtube'yi açamayan bir çok kullanıcı var ülkemizde bunu herkes biliyor.
Video ya da kanal sahipleri de bunun farkında olduğundan dailymotiona geçiş yapmakta
karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

melankolia melankolia Uzun Yollara Devam Kullanıcı
  • Üyelik 16.06.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Dijital Baskı Operatörü
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 4577
  • Beğeniler 1011 / 1011
  • Ticaret 3, (%100)
DailyMotion'u oldum olası sevemedim bir türlü nedense o yüzden googlede aramalarda dailymation önde olsa bile her zaman youtubeye girmişimdir.
karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

MertBalci MertBalci WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 07.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek .
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 2345
  • Beğeniler 758 / 757
  • Ticaret 434, (%100)
DailyMotion'un tercih edilmesinin başlıca sebebi Youtube'ye göre telif ihtimali azdır ve siteniz varsa orada yayın yaparakta kazanabiliyorsunuz.
Başlıca sebepleri bunlar bence :)

cenktolga cenktolga Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 31.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek web designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 454
  • Beğeniler 89 / 85
  • Ticaret 0, (%0)
Bu kapanma olayı en çok rakiplerine yaradı zaten, sadece DailyMotion'a değil izlesene.com'ada çok yaradı. Ülkemiz sermayesine yaramasın çok sevindim...

eraykaratas eraykaratas WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Diğer
  • Ad Soyad E** K**
  • Mesajlar 41
  • Beğeniler 1 / 3
  • Ticaret 5, (%100)
Bizim seviyemizde internet kullanıcıları için bana göre vimeo daha iyi bir tercih. Diğer normal kullanıcılar için dailymation iyi.Ben vimeo tercih ediyorum ne telif ne başka bir şey oh rahat :D Alternatif VK var yine bence Ruslara yönelmenin vakti geldi :D
karrizima

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al