Google Bir Garip

14 Mesajlar 2.035 Okunma
smmexpress

Vjolenza Vjolenza Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 708
  • Beğeniler 77 / 101
  • Ticaret 16, (%100)
Merhabalar,

Size bugün yaşadığım garip bir olayı anlatmak istiyorum;

Siteme her zamanki gibi makale girişi yapıyordum ve makalemin adı "Kokoş Tatlısı" idi her neyse her şeyimi hazırladıktan sonra yayınladım ve webmaster tools dan Google Gibi Getir ile indexlettirmek istedim bu işlemi 2-3 kere yapmama rağmen ve üzerinden saatler geçmesine rağmen indexlenmedi fakat ayriyetten yazmış olduğum 2 makaleyi de aynı şekilde Google Gibi Getir ile indexlettirdim 10 dakika içerisinde. Oldukça enterasan geldi bana sizinde düşüncelerinizi öğrenebilir miyim arkadaşlar ?

Link Yapısı : /tatli-tarifleri/kokos-tatlisi idi.

wmaraci
reklam

BuraySavasANIL BuraySavasANIL Founder & CEO Geliyoo Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba; Google bot'a getir işlemini yaptınız zaman index altına hemen alınacaksınız diye bir kaide yok ne yazıkki. Aslında bu işlem sitede bir güncelleme yaptıysanız, yeni bir kod değişikliği, link değişikliği veya yapısal bir değişiklik yaptıysanız bunun için gerekli bir işlem. Nerden okudunuz bilmiyorum ancak Google Gibi Getir işlemi sitenizin url adreslerini indexlemek için kullanılabilir bir şey değil. Bir hata yada olumsuz bir durumda kullanılabilir. Yada köklü bir güncelleme sonrasında olabilir. Ancak her makale yazdığınızda bu şekilde olucak diye bir kaide kesinlikle yok, eğer bu amaç için kullandığınızı Google anladıysa ki sanırım anladı. O zaman onu index'de görmeniz çok zor yada keyfi gelince index altına alır.
Vjolenza

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 708
  • Beğeniler 77 / 101
  • Ticaret 16, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Merhaba; Google bot'a getir işlemini yaptınız zaman index altına hemen alınacaksınız diye bir kaide yok ne yazıkki. Aslında bu işlem sitede bir güncelleme yaptıysanız, yeni bir kod değişikliği, link değişikliği veya yapısal bir değişiklik yaptıysanız bunun için gerekli bir işlem. Nerden okudunuz bilmiyorum ancak Google Gibi Getir işlemi sitenizin url adreslerini indexlemek için kullanılabilir bir şey değil. Bir hata yada olumsuz bir durumda kullanılabilir. Yada köklü bir güncelleme sonrasında olabilir. Ancak her makale yazdığınızda bu şekilde olucak diye bir kaide kesinlikle yok, eğer bu amaç için kullandığınızı Google anladıysa ki sanırım anladı. O zaman onu index'de görmeniz çok zor yada keyfi gelince index altına alır.

Öncelikle zamanınızı ayırıp açıklama yaptığınız için çok teşekkürler, fakat dediğim gibi o makaleden sonra yazdığım 2 adet makalemi de aynı şekilde yaptım ama onlar indexlendi.
BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)
Söyle ki; bunu yaptığınız için indexlenmedi o sırada siz yazı yazdığınızda Wordpress içerisinde bulunan platform ping gönderdi 10 dakika gibi bir süre benzersiz içerik index altına alınmasına uygun bir süre. Dolayısıyla siz o işlemin bunu yaptğını zannediyor olabilirsiniz. Ancak Wordpress içerisinde ping göndermek için otomatik olarak pingomatik sitesine bağlı bir ping bölümü bulunuyor makale girdiğiniz anda ping otomatik atılıyor dolayısıyla botlar sitenizi ziyaret ediyor ve index altına alınması gereken bir makale ise alıyor.

Ek Olarak:

Vjolenza adlı üyeden alıntı

Öncelikle zamanınızı ayırıp açıklama yaptığınız için çok teşekkürler, fakat dediğim gibi o makaleden sonra yazdığım 2 adet makalemi de aynı şekilde yaptım ama onlar indexlendi.
Vjolenza

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 708
  • Beğeniler 77 / 101
  • Ticaret 16, (%100)

Buray Savas ANIL adlı üyeden alıntı

Söyle ki; bunu yaptığınız için indexlenmedi o sırada siz yazı yazdığınızda Wordpress içerisinde bulunan platform ping gönderdi 10 dakika gibi bir süre benzersiz içerik index altına alınmasına uygun bir süre. Dolayısıyla siz o işlemin bunu yaptğını zannediyor olabilirsiniz. Ancak Wordpress içerisinde ping göndermek için otomatik olarak pingomatik sitesine bağlı bir ping bölümü bulunuyor makale girdiğiniz anda ping otomatik atılıyor dolayısıyla botlar sitenizi ziyaret ediyor ve index altına alınması gereken bir makale ise alıyor.

Ek Olarak:

Anladım tekrardan çok teşekkürler bilmediğim bir konu hakkında aydınlattınız.

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Makalelerden sonra oto ping atıp - sitemap yenilesen neyse diyeceğim de google gibi getir ile alakası yok ki kardeşim bu olayın
Vjolenza BuraySavasANIL

kişi bu mesajı beğendi.

Iff sıkıldım.

• Üyelik 02.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 46 / E
  • Meslek Mühendis
  • Konum Fransa
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 543
  • Beğeniler 294 / 332
  • Ticaret 1, (%100)

Vjolenza adlı üyeden alıntı

Anladım tekrardan çok teşekkürler bilmediğim bir konu hakkında aydınlattınız.

Rica ederim kolay gelsin.

• Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 708
  • Beğeniler 77 / 101
  • Ticaret 16, (%100)

sUstundag adlı üyeden alıntı

Makalelerden sonra oto ping atıp - sitemap yenilesen neyse diyeceğim de google gibi getir ile alakası yok ki kardeşim bu olayın

Doğru olduğunu bildiğim bir yanlışmış meğerse :)

sUstundag sUstundag Makale Yazarı Kullanıcı
  • Üyelik 05.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek AŞÇI
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad S** Ü**
  • Mesajlar 423
  • Beğeniler 26 / 110
  • Ticaret 10, (%100)
Yanlız ben sitelerime ne zaman video sitemap eklesem index hızım hep artmıştır. Eğer sitende video ve resim paylaşıyorsak sıklıkla oto image alt etiketi giren eklenti ile xml video ve image sitemap ekle, çok etkisi oluyor onların
Vjolenza

kişi bu mesajı beğendi.

Iff sıkıldım.

• Üyelik 26.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** P**
  • Mesajlar 708
  • Beğeniler 77 / 101
  • Ticaret 16, (%100)

sUstundag adlı üyeden alıntı

Yanlız ben sitelerime ne zaman video sitemap eklesem index hızım hep artmıştır. Eğer sitende video ve resim paylaşıyorsak sıklıkla oto image alt etiketi giren eklenti ile xml video ve image sitemap ekle, çok etkisi oluyor onların

Yemek tarifi sitem için her konuya 1 adet yemeğin görselini ekliyorum mümkünse bahsettiğiniz eklentinin linkini gönderebilir misiniz?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al