wmaraci reklam
lidertakipci

Yeni Siteye SEO Yapmak İsteyenler Mutlaka Okusun! - SEOamk.com

4 Mesajlar 1.620 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

nightundertaker nightundertaker SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 31 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
SEOamk.com'da yeni bir içerik daha yayınladım, burada da paylaşmak istedim.

Anahtar kelime anchor’ler (anahtar kelimeye alınmış linkler) 2-3 sene önce işe yarıyordu ta ki Google’ın büyük Penguen güncellemesine kadar.

Anahtar kelime anchor’lerin etkisi azalmaya başladı, aslında bunlar sitenizi mahvedecektir çünkü bu linkler doğal değil! Co-Citation en son modadır ve birçok profesyonel SEO uzmanları tarafından SEO’nun geleceği olarak bilinmektedir.

Bu içerikte ne öğreneceksiniz

- Neden anahtar kelime linklerin etkisi neden azaldığını

- Neden yeni siteye herhangi anahtar kelime link alınmasının zararlı olduğunu

- URL ve marka ismine link almanın neden faydalı olduğunu

- Sitenizi yükseltmek için anahtar kelime bakımından zengin içeriklere nasıl link eklenmesini

- Kendi linkinizin değerini arttırmak için otoriter link kullanmayı

- Aşırı optimizasyon cezasından kurtulmak için bu tekniği kullanmayı

Co-Citation ve düz URL linkler yeni çıkan bir şey değil, fakat siteleri yükseltmede bunların önemi daha da artmaya başladı, özellikle de yeni veya düşük rekabetli siteler için. Bunun sebebi bence co-citation’lerin daha doğal gözükmesi.

Yani demek istediğim şu, neden yeni sitenin hemen yüksek PR’li bloglardan anahtar kelimeye link alınsın ki. Eğer birisi link vermek istese zaten içeriğinde URL’nizi yerleştirir ya da “buraya tıklayın” veya “daha fazlası” gibi jenerik kelimelerle link verir.

Neden anahtar kelime anchor’lerin etkisi azaldı?

SEO’ya ilk başladığım günler çok can sıkıcıydı. Sürekli hayal kırıklığına uğruyordum, aslında gene de vazgeçmiyordum, çünkü insan uygulayarak ve hata yaparak öğrenir. İlk yaptığım şeylerden birisi de en önemli anahtar kelimeme backlink almaya başlamıştım. Ve ne kadar link alıyorsam o kadar sıralamadan düştüğümü farkettim.

Sonra bunun “doğal olmayan link inşası” olduğunu anladım, buna rağmen Web Yöneticisi Araçlarında ceza aldığıma dair herhangi bir bildirim almamıştım. Görünen o ki, manuel spam cezasından daha ağır bir darbe yemiştim. Ve yeniden başladım, fakat bazı önemli şeylere dikkat ettim:

Hayal edin:

Yeni site kurdunuz ve backlink almaya başladınız. Paravan bloglara, dizinlere ve sosyal imlemelere odaklanıyorsunuz. Sonra da anahtar kelimelerinizi içerek birkaç özgünleştirilmiş makaleler elde ediyorsunuz. Bu makaleleri web 2.0 bloglarda ve konunuzla ilgili diğer sitelerde yayınlayabilirsiniz. Bu anahtar kelimeler makalenin içinde yerleştirilmiş olacak ve bazı durumlarda da kalın ya da altı çizili bir şekilde olacak.

Aynı zamanda makalelerinizde konunuzla ilgili Google’da yükselmiş diğer çeşitli sitelere link çıkışı olacak.

Sonra da URL’nizi ve marka isminizi makalenin herhangi bir yerine yerleştireceksiniz. Şimdi Google bu konuda neler düşünecek? İlgili içerikli siteden backlink almış olursunuz. Bu makalelerde birçok ilgili anahtar kelimeler yer alacak ve diğer otoriter sitelere ve Google’da yükselmiş diğer sitelere link çıkışı olmuş olacak.

Google şimdi sitenizi bu link çıkışı yapılan diğer otoriter sitelerle aynı kefeye koyacaktır.

Siteniz bu sitelerle ilişkili olacak ve Google size daha fazla alakalılık verecektir. Backlinkleriniz temiz ve doğal gözükecek.

Buna dikkatli bakın.

1 numara siteniz diyelim ve a, b, c, d sitelerinden link aldığınızı varsayalım, aynı zamanda da 2, 3 ve 4 siteleri de konunuzla ilgili olsun. Sonra siteniz bu sitelerle ilişkili olacak ve Google bunu iyi bir şey olarak görür ve sitenize ilgililik akışı sağlayacaktır.

Markanızın konunuzla ilgili köklü markaların yanında belirleneceğine emin olun.

Belki şu soru kafanıza takılmış olabilir: rakiplerimi yükselterek işimi daha da zorlaştırmayacak mıyım?

- Evet, belirli ölçüde, fakat bu sitelere link verirken rekabetli anahtar kelimelerle vermememiz lazım. Örneğin, “İzmir’de Golf turnuvaları” terimine link verebilirim.

Şimdi bu anahtar kelimede üst sıradaki siteleri bularak ve bunlara makalelerimizden link vermek yerine, bununla ilgili çeşitli anahtar kelimelerde yükselmiş siteleri bulmamız lazım. Örneğin:

Golf turnuvaları

Yerel golf turnuvaları

Türkiye golf turnuvaları

Evet, umarım anlamışsınızdır, belki biraz kafa karıştırıcı gelmiş olabilir, fakat tekrar okuyup bir yere not alırsanız iyi olur, ya da sayfayı tarayıcınızda yer işaretlerine ekleyebilirsiniz.

Makaleleri güçlü ve penguen uyumlu linkler için nasıl ayarlanmalıdır?

Buna bir örnek verdim sizin için. Aslında makale biraz anlamsız falan gelebilir, sadece size örnek olarak göstermek istedim. Hedef anahtar kelime olarak “Antalya oto kiralaması” kelimesini seçtim. Aşağıdaki resime bakın, yukarıdaki anlattıklarımı gösterdim, çok basit zaten, umarım anlamışsınızdır.

Kaynak: http://seoamk.com/yeni-siteye-seo-yapmak-isteyenler-mutlaka-okusun/
nevmedya impjix AhmetTUTAK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

AhmetTUTAK AhmetTUTAK WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Reklam
  • Konum Adana
  • Ad Soyad A** T**
  • Mesajlar 504
  • Beğeniler 189 / 80
  • Ticaret 40, (%100)
başlık : adana evden eve nakliyat
link şekli örnek 1 : http://www.evdenevenakliyatadana.net/adana-evden-eve-nakliyat.html
link şekli örnek 2 : http://julw.wordpress.com/2014/05/30/adana-evden-eve-nakliyat/

hocam ne olur reklam amaclı olarak algılamayın

şimdi ben bu makaleyi sitemde paylaşıyorum ve 3 adet 4 senelik eski isim.wordpress.com sitesinde paylaşıyorum sizce bu link dogrumudur?

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
Makalede anchor text oranını ne kadar az tutar, indexsiz url yapısına, klasik yönlendirmeye ve yine linksiz anahtar kelimeye önem verilirse o kadar çok doğallık sağlanmış olur. Belki kısa vadede faydasını gormezsiz ama uzun vadede hem ceza yemenize engel olur hemde trustarank degerinizin artmasına vesile olur ve doğallığı yakalamış olursunuz
nightundertaker

kişi bu mesajı beğendi.

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

nightundertaker nightundertaker SEO Uzmanı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2012
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek SEO Uzmanı
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad A** H**
  • Mesajlar 71
  • Beğeniler 31 / 26
  • Ticaret 0, (%0)

weblozi adlı üyeden alıntı

Makalede anchor text oranını ne kadar az tutar, indexsiz url yapısına, klasik yönlendirmeye ve yine linksiz anahtar kelimeye önem verilirse o kadar çok doğallık sağlanmış olur. Belki kısa vadede faydasını gormezsiz ama uzun vadede hem ceza yemenize engel olur hemde trustarank degerinizin artmasına vesile olur ve doğallığı yakalamış olursunuz

julw adlı üyeden alıntı

başlık : adana evden eve nakliyat
link şekli örnek 1 : http://www.evdenevenakliyatadana.net/adana-evden-eve-nakliyat.html
link şekli örnek 2 : http://julw.wordpress.com/2014/05/30/adana-evden-eve-nakliyat/

hocam ne olur reklam amaclı olarak algılamayın

şimdi ben bu makaleyi sitemde paylaşıyorum ve 3 adet 4 senelik eski isim.wordpress.com sitesinde paylaşıyorum sizce bu link dogrumudur?

olabilir hocam
AhmetTUTAK

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al