wmaraci reklam
lidertakipci

Google Disavow Backlinks Yardım.

7 Mesajlar 744 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

NeoEkonomi NeoEkonomi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
Arkadaşlar merhaba, Uzun zamandır google optimizasyon üzerine çalışıyorum. Google uzmanları tarafından aldığım öneriler üzerine Siteme düşük kaliteli sitelerden Backlinks bağlantısı olduğunu, sitemin sürekli gerilemesine neden olduğunu ve kaldırmamı önerdiler. Bunuda linkleri tek tek kaldırmam gerektiğini (ki bu mümkün değil binlerce backlink var) ya da web yönetici araçlarından Disavow aracı üzerinden engellememi önerdiler.

Açıkçası biraz şaşırdım. Kaliteli diye yaptırdığım SEO Çalışmalarının bana zarar vereceğini düşünmezdim. Ayrıca diğer siteler benim siteme referans verip link veriyor ve bu bana zarar veriyor!

Bu konuda sizin durumunuz ya da görüşünüz nedir? Bir çok site için gerçekten önemli bir sorun. Hürriyet, Radikal ve Bir iki üniversite gibi kaliteli sitelerde doğal linklerim var bu araç hepsini engeller mi? Ne yapmalıyım?

Sözünü ettiğim Disavow Aracı https://www.google.com/webmasters/tools/disavow-links-main bu linkten kontrol edebilirsiniz.

Benim panelde görülen siteme 799'tane bağlantı içeriyor. Bunlardan hangisi zararlı hangisi zararsız nasıl karar vercem! Ciddi bir sorunla karışlaştım Eminim ki bir çoğumuz bu sorunumuzun farkında bile değil!

wmaraci
reklam

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
bu araç ne işe yarıyor hocam?

• Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)

ismail03 adlı üyeden alıntı

bu araç ne işe yarıyor hocam?

Sitemize gelen zararlı bağlantıları tespit edip kaldırmamıza olanak sağlıyor

ismail03 ismail03 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Ameliyathane Hemşiresi
  • Konum Afyon
  • Ad Soyad I** Ç**
  • Mesajlar 2633
  • Beğeniler 344 / 487
  • Ticaret 12, (%100)
hocam konunuzu baltalamak istemiyorum ancak ben bunla sitemi(cepedit.com) taratsam tüm bağlantıları bulup çıkarma imkanı mı sunuyor yani zararı yok doğru kullanırsak

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
tüm bağlantıları webmaster tools'dan çıkartıyorsunuz bu linkten onlar araasından zararlı olanları kaldırıyorsunuz. Zararı yok aksine faydası var zarrlı linkleri googlea bildiriyorsun.

stckhlm stckhlm WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Fraud Analyst
  • Konum İsveç
  • Ad Soyad Ç** K**
  • Mesajlar 37
  • Beğeniler 1 / 8
  • Ticaret 13, (%100)
Ben de isteğim dışında acayip Çin sitelerinden siteme gelen bağlantıların kaldırılması için 1 hafta önce dosya yükledim daha sonra Disavowed links updated şeklinde yazdı webmaster hesabımda.

Ancak siteme dahili bağlantılarda bu linkler hala gözüküyor. Bu durumda bu linklerin siteme zarar verme ihtimali var mı acaba hala?

• Üyelik 29.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek ekonomist
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** Y**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 109 / 251
  • Ticaret 23, (%96)
3 hafta sürebiliyormuş sonlanması. Ayrıca google o sitelerden kaldırmıyor, sadece indexini ona göre düzenliyor.

Ek Olarak: Evet Arkadaşlar ne diyor sunuz? İçersinde Hürriyet(yazarkafe, hurlist), WMARACi, ***, donanımhaber gib kaliteli siteler de var onları da engelleyeyim sizce? Doğrudan sitemle alakası olmadığı için zarar veriyor olabilir mi?

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al