wmaraci reklam
lidertakipci

Kanuna Göre Website

3 Mesajlar 641 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Kafkef Kafkef WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Iğdır
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 920
  • Beğeniler 601 / 130
  • Ticaret 22, (%100)
Webtasarım hakkında araştırma yapıyordum mestwebtasarim.com sitesine girdim. Ticaret Kanununda birşeyler gözüme çarptı acaba dogrumu bilen varmı ?

http://www.mestwebtasarim.com/ticaret-kanunu.html

bu sayfada yazanlar ve İnternet Sitesi olmayana ceza gibisinden yazılar ne kadar doğru ?

wmaraci
reklam

halilozcevik halilozcevik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Genel Müdür
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad H** Ö**
  • Mesajlar 270
  • Beğeniler 233 / 60
  • Ticaret 20, (%100)
Kendilerine müşteri çekmek için biraz abartmışlar ama genel hatlarıyla doğru. Ben bizim şirkete yaparken kanuna göre yaptım siteyi mersis numarası ödenmiş sermaye ortaklar vs vs vs hepsi yazmalı. He dersen ki bu kontrol ediliyor mu ? Cezası var ama kontrol olacağını hiç sanmıyorum. Adamlar milyarları götürürken web sitesinde şu bilgiler yok diye ceza kesmeleri komik olur
Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

www.kadinsalyasam.com

stratejist stratejist WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek web tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** G**
  • Mesajlar 46
  • Beğeniler 20 / 10
  • Ticaret 4, (%100)
Ya ben o kanunu taaa ilk çıktığında bi okudum 2012 eylül falandı galiba, hiç bir şirketin asla ama asla yapmayacağı şeyler yazıyordu,

''D) Çeşitli hükümler

I - İlan

MADDE 524- (1) Anonim şirketin ve topluluğun finansal tablolarını düzenlemekle yükümlü ana şirketin yönetim kurulu, bilanço gününden itibaren altı ay içinde; finansal tabloları, yönetim kurulunun yıllık faaliyet raporunu, kâr dağıtımına ilişkin genel kurul kararını, denetçinin 403 üncü madde uyarınca verdiği görüşü ve genel kurulun buna ilişkin kararını, Türkiye Ticaret Sicili Gazetesinde ilan ettirir ve şirketin internet sitesine koyar. Bu belgelerin Sanayi ve Ticaret Bakanlığına verilmesine ilişkin hükümler saklıdır. ''

Nah koyar, bu ülkede bunu bir tane insan evladı yapmaz. İtirazı olan ?

TTK nın şu anki haline uygun site yaparım diyen yalan söyler, bunu ne yapacak, nede deneteleyecek adam tanımıyorum. Boş yani, ve herkesi ilgilenddirmediği halde firmalara bile içeri atarlar gibisnden korku veriyolar, ayıptır, biraz etik olun. Korku psikolojsi ile iş yapmaya çalışanları kınıyorum.
halilozcevik Kafkef

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al