wmaraci reklam
lidertakipci

Toplama Alacam Sistem nasıl?

27 Mesajlar 3.102 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

filmplaji filmplaji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

HellBoy05 adlı üyeden alıntı

Cooler master ben kullanıyorum kasa da bir numaradır. İntel İşlemci Nvidia kartlardan şaşma ne ısınma ne performans sorunu yaşarsın.

amd sistem alırsan oyunlarda çalışır programlarda yokuşa sarar, oyunlar çalışır ama oda zar zordur bilgin olsun. Ben bu işi yapıyorum bilgi sahibiyim bu konuda yakınlarıma satın aldım ki kendi sistemimi dün bir konuya yazdım bakabilirsin 2 yıl oldu alalı. alınacak yerleride söylerim sana.

ssd al tabiki ama bütçen bence en fazla 120 gblık yeter 2 tb seagte barracuda al artık veri boyutları büyük. işlemci intel alacaksın 4770k al sonunda k olmayanı alma. K serileri overclock içindir sen yapmazsın onu ama satarken rahat olur hem daha performanslı. bende 3570k var şuanlık yetiyor bana. ekran kartım asus gtx580 ekran kartı anakart asus al
ram corsair
kasa cooler master
ekran samsung led veya 3d al

bak bu dediklerimi yaparsan yıllarca oynarsın. önünde 5 yıl boyunca çıakcak oyunlar ultrada oynarsın ben şuanki sistem ile crysis 3 ü ultrada oynuyorum
Çok teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz.4770k alacam.nvidia alacam cooler master alacam ama benim aklıma takılan başka bir şey var daha önce hiç bilgisayar toplamadım.Tamam donanımları sayenizde hallettim ama bir diğer husus bunları montajlayabileceğimi sanmıyorum.Vatan da felan var demişler doğrumudur sorunsuz monte ediliyormu sıkıntı yaratmaz değilmi?tekrar teşekkürler.

ilanmerkezi.org muziksozleri.com ucuzadomain.com alanadları satılıktır.
wmaraci
reklam

HellBoy05 HellBoy05 Patron Kullanıcı
  • Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci / Ekonomist
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

filmplaji adlı üyeden alıntı

Çok teşekkürler gerçekten çok yardımcı oldunuz.4770k alacam.nvidia alacam cooler master alacam ama benim aklıma takılan başka bir şey var daha önce hiç bilgisayar toplamadım.Tamam donanımları sayenizde hallettim ama bir diğer husus bunları montajlayabileceğimi sanmıyorum.Vatan da felan var demişler doğrumudur sorunsuz monte ediliyormu sıkıntı yaratmaz değilmi?tekrar teşekkürler.

evet onlara söyle montajını yapsınlar fakat vatandan alma sana önerim piyasa fiyatından üstünde satıyorlar.

mesela toplam herşey dahil 3000 TL mi tuttu sistem başka yerden alsan 2700 civarı veya 2680 tutabilir vatandan almayın size uyarım. Eğer istanbuldaysanız size yardımcı olabilirim bu konuda. eğer değilseniz parçaları farklı teknoloji mağazalarından alın mesela ekran kartı diyelim vatan 1000 TL gold a bakın 950 Tl git gold dan al işlemci gollda 800 TL vatanda 700 Tl vatandan al sonra tüm parçaları aldıktan sonra bilgisayarcıya götür toplattır ver eline 20 TL sorunsuzca toplasın.

ama önerim eğer istanbuldaysan gelir yardım ederim kardeşim rahat ol konuda

filmplaji filmplaji WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Mimar
  • Konum Konya
  • Ad Soyad Ö** Y**
  • Mesajlar 141
  • Beğeniler 18 / 17
  • Ticaret 3, (%100)

evet onlara söyle montajını yapsınlar fakat vatandan alma sana önerim piyasa fiyatından üstünde satıyorlar.

mesela toplam herşey dahil 3000 TL mi tuttu sistem başka yerden alsan 2700 civarı veya 2680 tutabilir vatandan almayın size uyarım. Eğer istanbuldaysanız size yardımcı olabilirim bu konuda. eğer değilseniz parçaları farklı teknoloji mağazalarından alın mesela ekran kartı diyelim vatan 1000 TL gold a bakın 950 Tl git gold dan al işlemci gollda 800 TL vatanda 700 Tl vatandan al sonra tüm parçaları aldıktan sonra bilgisayarcıya götür toplattır ver eline 20 TL sorunsuzca toplasın.

ama önerim eğer istanbuldaysan gelir yardım ederim kardeşim rahat ol konuda
İstanbul'da yaşamıyorum yine de sağolun.Farklı malzemeleri farklı yerden almak mantıklı aslında ama vatan'a gidip bunları topla desem toplamaz çünkü farklı yerlerden aldım.Ama tek vatandan alsam sorunsuz toplar gibi geliyor.Daha önce çalıştığım sabit bir bilgisayarcı da yok eğer arkadaşların tanıdığı felan olursa toplattırırım.Bilgilendirme için saolun.

ilanmerkezi.org muziksozleri.com ucuzadomain.com alanadları satılıktır.

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

filmplaji adlı üyeden alıntı

İstanbul'da yaşamıyorum yine de sağolun.Farklı malzemeleri farklı yerden almak mantıklı aslında ama vatan'a gidip bunları topla desem toplamaz çünkü farklı yerlerden aldım.Ama tek vatandan alsam sorunsuz toplar gibi geliyor.Daha önce çalıştığım sabit bir bilgisayarcı da yok eğer arkadaşların tanıdığı felan olursa toplattırırım.Bilgilendirme için saolun.

farklı yerden alsanda farketmez aslında neden dersen, sen tüm parçaları golddan alamazsın çünkü elbet bir ürün goldda pahalı olacak ve vatanda almak zorunda kalacaksın ozaman tüm parçaları ve ben bunları burdan bu parçalar ile birleştirin de yaparlar.

wmaraci
wmaraci

b3L4 b3L4 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek bilişim hizmetleri
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 5, (%100)

Hangi mantığa dayanarak amd ekran kartı diyorsunuz anlamadım ben doğrusu.

hangi mantığa dayanarak mı ? iyi sen git düşük özellikli bi nvidia çekirdeğine 900 tl para ver ooo cuda sı var iyi iyi de :D amd onun bi üstün modelini 900 tl den çıkarsın sonra bi bakmışın keşke bunu alsaydım dersin nvidia ve amd nin tek bi farkı var o da tdp değeridir tdp yani nvidia düşük elektirik gücü ile çalışır ama amd biraz daha fazla çeker k.bakmayın hocam ama o kadar para veren bu ekran kartına tdp değerini düşünmez bile bu arada amd nvidia yı şuan sollamış durumda az araştırın gtx770 alınacağına r9 280x ekran kartı alınır hıı bide eskiler şöle der eğer intel kullanıyosan nvida ekran kartı alıcan amd işlemci kullanıyosan amd ekran kartı alıcan yok böle bi mevzu tamamen düzmecedir şimdi mantığım açıklayıcı oldumu

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

b3L4 adlı üyeden alıntı

hangi mantığa dayanarak mı ? iyi sen git düşük özellikli bi nvidia çekirdeğine 900 tl para ver ooo cuda sı var iyi iyi de :D amd onun bi üstün modelini 900 tl den çıkarsın sonra bi bakmışın keşke bunu alsaydım dersin nvidia ve amd nin tek bi farkı var o da tdp değeridir tdp yani nvidia düşük elektirik gücü ile çalışır ama amd biraz daha fazla çeker k.bakmayın hocam ama o kadar para veren bu ekran kartına tdp değerini düşünmez bile bu arada amd nvidia yı şuan sollamış durumda az araştırın gtx770 alınacağına r9 280x ekran kartı alınır hıı bide eskiler şöle der eğer intel kullanıyosan nvida ekran kartı alıcan amd işlemci kullanıyosan amd ekran kartı alıcan yok böle bi mevzu tamamen düzmecedir şimdi mantığım açıklayıcı oldumu

Eğer uçuk ekran kartlarına TİTAN Z = R295x2 gibi karşılaştırma yaparsan amd derim ancak arkadaş okadar para veremeyeceğine göre oyunlarda en iyi performansıda nvidia veriyor cuda olsun physix olsun. Ha amd yeni teknolojisi mental olsun bence oda çok birşey değil... tabi zevk diyelim ozaman

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 5, (%100)

Eğer uçuk ekran kartlarına TİTAN Z = R295x2 gibi karşılaştırma yaparsan amd derim ancak arkadaş okadar para veremeyeceğine göre oyunlarda en iyi performansıda nvidia veriyor cuda olsun physix olsun. Ha amd yeni teknolojisi mental olsun bence oda çok birşey değil... tabi zevk diyelim ozaman

benimde nvidia kullandığım zamanalar olmuştu ama dediğiniz physix ve cuda olayı sadece grafikte canllılıktan ibaretttir ama ne yazıkki bana gerçekçi gelmiyor amd ise bu özelliğin tam tersi objlerde biraz daha mat gösterir vede grafikte toz bulutlarına dikkat edin nvidia daha kareli gösterir ama ben birazda maddiyattan ötürü amd yi seçerim arkadaşın seçtiği gtx770 şuan piyasada 900 tl önerdiğim kart ise 936 tl ki gtx770 2gb 256 bit iken önerdiğim kart 3gb 384 bit hızındadır link i http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280x-toxic-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html bu arada önerdiğim kartı ne tür kasada kullanacaksınız bilmiyorum ama full tower kasalara uyumludur

• Üyelik 25.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** A**
  • Mesajlar 412
  • Beğeniler 14 / 45
  • Ticaret 5, (%100)

b3L4 adlı üyeden alıntı

benimde nvidia kullandığım zamanalar olmuştu ama dediğiniz physix ve cuda olayı sadece grafikte canllılıktan ibaretttir ama ne yazıkki bana gerçekçi gelmiyor amd ise bu özelliğin tam tersi objlerde biraz daha mat gösterir vede grafikte toz bulutlarına dikkat edin nvidia daha kareli gösterir ama ben birazda maddiyattan ötürü amd yi seçerim arkadaşın seçtiği gtx770 şuan piyasada 900 tl önerdiğim kart ise 936 tl ki gtx770 2gb 256 bit iken önerdiğim kart 3gb 384 bit hızındadır link i http://www.vatanbilgisayar.com/r9-280x-toxic-gddr5-3gb-384bit-amd-radeon-dx112-ekran-karti.html bu arada önerdiğim kartı ne tür kasada kullanacaksınız bilmiyorum ama full tower kasalara uyumludur

Anlıyorum sizi ben ekran kartına dikkat ederim ve bende nvidia dan başka kullanmadım ve kullanmamda tabi.

cokbaska cokbaska WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 /
  • Meslek Serbest Meslek
  • Mesajlar 712
  • Beğeniler 22 / 115
  • Ticaret 9, (%100)
Asıl soru ; Ne amaçla kullanmayı düşünüyorsun?

• Üyelik 02.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad C** G**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 21 / 16
  • Ticaret 5, (%100)

Anlıyorum sizi ben ekran kartına dikkat ederim ve bende nvidia dan başka kullanmadım ve kullanmamda tabi.

anlayışınız için teşekür ederim eskiden bende nvidia dan başka kart tanımazdım ama değişiklik yapınca zannetiğiniz gibi değilmiş arada bi değişiklik yapmak lazım hocam

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al