freelance iş ilanları

Adsense yerleşimi ve site hızı

11 Mesajlar 1.980 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

estegk estegk WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)
Sitenin reklam yerleşimi nasıl sizce bana biraz yoğun gibi geldi de. Site okurakeyf . Hızı felan nasıl .?
Tasarımda biraz sorun var duzeltemedim bunlar siteyi yavaşlatıyor mu merak ediyorum da

wmaraci
reklam

olesore olesore "Saban Kılıçtan Üstündür" Kullanıcı
  • Üyelik 29.09.2011
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Bilim İnsanı
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad L** K**
  • Mesajlar 1299
  • Beğeniler 228 / 293
  • Ticaret 12, (%100)
siten tıklar tıklamaz açıldı, açılışta bir sıkıntı yok... sonradan yüklenen bir şey de göremedim. Anasayfa reklam yerleşimi bence uygun. Yazı içi reklamda iki reklamın yan yana gelmesi bana tuhaf geldi. İçerik resmini sağ reklamı sola alabilirsin..

https://populertarim.com

Yaziverdik Yaziverdik WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
Arkadaşın dediğin gibi tekil yazıda iki reklam yanyana gelmesi TO oranını düşürür, sidebar daki reklamı sidebar da olan slider in altına alırsan tıklamanın artacağını düşünüyorum

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)

olesore adlı üyeden alıntı

siten tıklar tıklamaz açıldı, açılışta bir sıkıntı yok... sonradan yüklenen bir şey de göremedim. Anasayfa reklam yerleşimi bence uygun. Yazı içi reklamda iki reklamın yan yana gelmesi bana tuhaf geldi. İçerik resmini sağ reklamı sola alabilirsin..

Tesekkürler, o zaman benim net yüzünden. çünkü bende site+reklamların yüklenmesi 5-6 saniye sürüyor rahat

Yaziverdik adlı üyeden alıntı

Arkadaşın dediğin gibi tekil yazıda iki reklam yanyana gelmesi TO oranını düşürür, sidebar daki reklamı sidebar da olan slider in altına alırsan tıklamanın artacağını düşünüyorum

Reklamı sidebarın biraz daha altında bir bölgeye aldım, böyle nasıl olmuş .?

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 01.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
"Bu Ay Eklenen Popüler Konular" kısmının hemen üstüne alırsan daha iyi olur. Okur tekil yazıda yazı sonuna gelince sağda görüneceği için dikkat çeker.

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)

Yaziverdik adlı üyeden alıntı

"Bu Ay Eklenen Popüler Konular" kısmının hemen üstüne alırsan daha iyi olur. Okur tekil yazıda yazı sonuna gelince sağda görüneceği için dikkat çeker.

Hocam tekil yazının uzunluğu değişkenlik gösteriyor daha uzun yazılarda tamda sizin dediğiniz gibi oluyor ayrıca. dediğiniz yere alınca kayan resimli haberler kategorisinin hemen altında oluyor, resim ve reklamın alt alta olması bence tıklanma oranını azaltır.

Birde şöyle bir sorunum var. Tema yapımcısıyla konuştum ancak o kendisinde böyle bir sorunun olmadığını benim tarayıcımdan kaynaklandığını söyledi acaba sizlerdede oluyormu. Sorunu resimli olarak anlatayım.

Olması gereken;

Ancak ben sayfalar arasında dolaşırken bazen o kısım yüklenmiyor ve kategorideki konuların resimleri böyle alt alta sıralanıyor.

Yaklaşık 10-15 sayfa dolaştığımda biri mutlaka böyle sorunlu geliyor.

• Üyelik 01.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 0 / 9
  • Ticaret 4, (%100)
Ben site içeriğini bilmediğim için öyle söyledim, şuanki hali iyi gibi görünüyor TO bakarsınız ona göre değişiklik yaparsınız. Sidebardaki slider bende sorun çıkarmadı 10 yazı falan gezdim.

celal celal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 37 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
sayfa açıldığında mükerrer menüler var bu değerli alanı daha iyi değerlendirebilirsin
üst menüde en başa "ana sayfa" koysanız
üst menüde "OkuraKeyf Forum " kaldırsanız zaten 4 cm üstte var
üst menü nün aynısı hemen sağda var . sağdaki menüyü kaldırıp bu değerli alana reklam koysanız ("sitede aramanın" üstüne)
alttaki 3. reklamı da biraz aşağıya koysanız
ayrıca .htaccess kodunuzu incelemek üzere gönderebilir misiniz

• Üyelik 17.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 315
  • Beğeniler 16 / 43
  • Ticaret 3, (%100)

celal adlı üyeden alıntı

sayfa açıldığında mükerrer menüler var bu değerli alanı daha iyi değerlendirebilirsin
üst menüde en başa "ana sayfa" koysanız
üst menüde "OkuraKeyf Forum " kaldırsanız zaten 4 cm üstte var
üst menü nün aynısı hemen sağda var . sağdaki menüyü kaldırıp bu değerli alana reklam koysanız ("sitede aramanın" üstüne)
alttaki 3. reklamı da biraz aşağıya koysanız
ayrıca .htaccess kodunuzu incelemek üzere gönderebilir misiniz

.htaccess kodları gönderildi hocam. Reklam değerlendirmeniz için tesekkürler ancak anasayfada mevcut 3 reklam var zaten 4. reklamıda dediğiniz bölüme eklemek sorun olmasın.

Ben konuyu buraya açmadan önce sağda sidebardaki 300x250lik reklam sizinde dediğiniz gibi arama kutusunun üstündeydi. Ancak arkadaşlar tekil yazıdaki reklam ile sidebardaki reklam yan yana geldiğinden sorun olabileceğini söylediler bende aşağıya aldım.

Ek Olarak: TEkil yazının sidebar kısmını normal sidabardan farklı yaptım. Böyle nasıl olmuş .?

celal celal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.05.2012
  • Yaş/Cinsiyet - / E
  • Meslek mühendis
  • Mesajlar 133
  • Beğeniler 37 / 9
  • Ticaret 0, (%0)
ben kesinlikle 4. reklam demedim
1. en üsteki reklamın yeri güzel
2. sidebar daki de güzel oldu
3. reklamı biraz aşağıya (1-2 satır alta ) kaydır dedim alttaki 3. reklamı da biraz aşağıya koysanız

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al