wmaraci reklam
lidertakipci

Acunn.com Cumartesi Günü Açılıyor!

17 Mesajlar 3.690 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

bd bd WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.10.2010
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek 2
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad B** D**
  • Mesajlar 4926
  • Beğeniler 784 / 3953
  • Ticaret 18, (%100)

Geçtiğimiz günlerde Acun Ilıcalı’nın internet projesi Acunn.com ile ilgili haberi ve sitenin ilk ekran görüntülerini sizlerle paylaşmıştık. Bu haberimizden sonra Acun Medya’nın kardeş şirketi Acun İnternet ile iletişime geçtik ve siteyle ilgili bilgileri direkt birinci ağızdan aldık. Öncelikle büyük önem verilen bu proje için şirketin Levent’teki ofisinde 30 kişilik bir ekip oluşturulduğunu belirteyim. Ayrıca projenin başında da internet sektörü deneyimi olan iki isim yer alıyor. Bu isimler şirketin Genel Müdürü Bilhan Bilge ve Genel Koordinatörü Baha Uyar.

İlk haberimizde de paylaştığımız gibi sitenin alan adı olarak Acunn.com kullanılacak ancak satın alınan Acun.com alan adı da bu adrese yönlendirilmiş olacak. Haberimizin başlığında da paylaştığımız gibi Acunn.com 9 Nisan 2011, Cumartesi günü yayına alınacak. Yani, aslında aşağıda anlatacağımız birçok noktayı bu Cumartesi günü kendiniz görebilir ve inceleyebilirsiniz.

Haber, spor, ekran ve eğlence şeklinde 4 ana bölümden oluşacak olan Acunn.com için yüksek trafikleri kaldırabilecek ciddi bir altyapı yatırımı yapılmış. Hatırlarsanız Acun Ilıcalı çeşitli gazetelere verdiği röportajlarda aylık 10 milyon ziyaretçi ve toplam 7 milyon üye hedeflediğini belirtmişti.

Nihat Doğan’lı Survivor’ın kamera arkası görüntüleri ve canlı yayını Acunn.com’da olacak
Ekran ve eğlence kategorileri ile sektördeki diğer sitelerden farklılaşmayı hedefleyen Acunn.com, videoları konusunda oldukça iddialı. Son günlerde özellikle Nihat Doğan sayesinde yaşanan sosyal medya patlaması ile ses getiren yarışma programı Survivor’ı gün içinde de canlı yayınlayacak olan Acunn.com’un video sayfaları HTML 5 uyumlu olarak hazırlanmış. Bu sayede video yayınları iPad, iPhone gibi mobil cihazlardan da izlenebilecek. Ayrıca yarışmanın kamera arkası görüntüleri de Acunn.com’un sunacağı fark yaratacak içeriğin ne olacağı yönünde fikir veriyor.

Basit ama bağımlılık yaratacak ödüllü oyun “Var mısın yok musun?” etkisi yaratabilir
Aldığım bilgiler doğrultusunda bağımlılık yaratacağını tahmin ettiğim bir oyunu da bulunan Acunn.com, burada yöneticilerinin tabiriyle “para ile satın alınamayacak” ödülleri ziyaretçilerine sunmayı hedefliyor. Oyunun ne olduğunu paylaştılar ancak haberimizi hazırlarken oyun kurgusunu anlatmamamızı özellikle rica ettikleri için bu taleplerini geri çevirmiyoruz. Şunu söyleyebilirim ki, basit ama “Var mısın yok musun?” gibi ses getirecek bir oyun.

Sosyal medya aktif ve etkili şekilde kullanılacak
Sosyal medyayı aktif şekilde kullanmayı hedefleyen Acunn.com bu çalışma için de ekibi içinde kadrolar oluşturmuş. Zaten sosyal medyada varolmak için Acun Medya’nın sahip olduğu programları göz önüne alınca şirketin özel bir çaba sarfetmesi gerekmeyecek diye düşünüyorum.

Acunn.com’un başarılı olması sektör için önemli
Webrazzi yazarlarından Serkan Ünsal’ın 2 gün önce paylaştığı haberde Acunn.com’la ilgili görüşlerimi paylaşmış ve “Sektöre dikkat çekmesi adına Acunn.com projesini değerli buluyorum, ama başarısız olması durumunda yeniden bir ixir.com örneği görmek istemem.” demiştim. Bu görüşümü tekrarlıyorum.

Çünkü, Acunn.com projesi başarılı olursa ve hedefler tutturulursa, internet dışı sektörlerden bu alana geçişler artacaktır. Bu artış beraberinde internet girişimlerine büyük grupların yatırımlarını da getirecektir. Amerika ve Avrupa’da olduğu gibi ülkemizin özellikle medya gruplarının yeniden internet stratejilerini gözden geçirmeleri ve bu alana yatırım yapma kararı almaları söz konusu olacaktır, ki bu sektörün büyümesi için oldukça önemli bir konu.

Yazımın başında da belirtiğim gibi Acunn.com yetkililerinden aldığımız bilgiye göre site Cumartesi günü yayına girmiş olacak. Sonrasında ise yaratacağı etki, medyada alacağı yer ve hedeflerine ne kadar yaklaşacağını hep birlikte göreceğiz.

Kaynak: Webrazzi

wmaraci
reklam

Linux Linux Linux Kullanıcı
  • Üyelik 21.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Bilgisayar Programcısı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** A**
  • Mesajlar 469
  • Beğeniler 14 / 23
  • Ticaret 8, (%100)
Okumuştum daha önce, bilgi için teşekkürler hocam.

Acun kursun, destekleyenler arasında olacağım.

Damon Damon Öğrenci Kullanıcı
  • Üyelik 05.04.2011
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Emekçi
  • Konum Manisa
  • Ad Soyad K** A**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 10 / 13
  • Ticaret 1, (%100)
Tabii yapsın destekliyelim ama şöylede bi olay var bi sistem yapsın bence yönlendiren sitelere 1000Hit karşılığında birşey versin geri link olabilir 3-5 Lira olabilir ama birşey versin sadece o değil herkes kazansın.

isodmin isodmin Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 13.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Waiter / Writer / Webmaster
  • Konum Suudi Arabistan
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 905
  • Beğeniler 223 / 159
  • Ticaret 4, (%100)
Acaba acunn.com ile alakalı kaç domain aldı...

wmaraci
wmaraci

Pasa Pasa Gelecek Bizim Yönetici
  • Üyelik 30.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum 🖤 Hatay
  • Ad Soyad S** P**
  • Mesajlar 14475
  • Beğeniler 3057 / 3057
  • Ticaret 356, (%100)
bence "dünyada ilk 10" çok çok iddialı olmuş ama inşallah yapabilir.. Türkiye'den böyle başarıları görmek bizi sevindirir..

Deneyim demeyin, deneyin!

Minare Minare Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 /
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 639
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
Gülüyorum bu habere. Acun beceremez böyle bir şeyi. Websitesi de görmüştüm tam anlamı ile berbat. Ya ekibi değiştirsin ya da hiç bulaşmasın.

Sam55 Sam55 CEO Kullanıcı
  • Üyelik 27.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek CEO
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** Ş**
  • Mesajlar 233
  • Beğeniler 11 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
hayırlısı olsun ben destekliyorum

don't move !

StaLker StaLker Cep Telefonu Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Günlerdir gündemde olan bir konu En Büyük Destekcilerinden Biriside Benim Becerebilir Beceremez Onu tartışmak Yerine Ben Böyle Bir işe girdiği için Tebrik ediyorum Neden Bir Türk Siteside İyi Yerlere Gelmesin Umarım Başarılı Olmak için Elinden Gelenin Fazlasını Yapar.

Minare Minare Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 09.12.2010
  • Yaş/Cinsiyet 37 /
  • Meslek Öğrenci
  • Mesajlar 639
  • Beğeniler 0 / 4
  • Ticaret 1, (%100)
ya gerçekçi olun kardeşler türk sitesi nerelere iyi yere geliyor ? bi kere site türkçe, haber eglence vesair bunlar şimdi bırak büyük siteleri bir editoru olan bloglarda bile var. orjinal bir proje yok ortada. bunlar hit getirse mynet dünyada ilk 10 da olurdu degil mi?

adam bir de show tv gibi büyük site yapacam demiş, inanmıyorum ya, show tv ne ki? site mi o da?

arkadaş bu acunn medyadan iyi anlıyor ama internet medyadan anlamıyor

StaLker StaLker Cep Telefonu Kullanıcı
  • Üyelik 14.03.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Cep Telefonu
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 512
  • Beğeniler 1 / 6
  • Ticaret 2, (%100)
Kardeşim Hele bir Başlasın Şuanki Projesinden dili Yandıkça Yeniliklere Açılacaktır En Az 1-2 Ay Geçmeden Eleştirmek Doğru Olmaz Bence Mynetin Hala Aynı Yerde Sekmesinin Tek Sebebi Kullanıcılarını Sürekli Mağdur Etmesidir.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al