freelance iş ilanları

Webmaster Olma Yolunda Öneriler

12 Mesajlar 2.366 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

matematikkonulari matematikkonulari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Webmaster olmak için izlemem gereken basamaklar neler ?
Sürekli bir yerlerden başlıyorum ama sanki başını kaçırmışım da ortadan başlıyormuşum gibi geliyor, zamanım çok nereden başlamalıyım uzun bir süreç olduğunu biliyorum. Yardımcı olacaklar benimle iletişime geçerse sevinirim :D

wmaraci
reklam

SerkanERGUN SerkanERGUN WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 14.11.2012
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Ticaret
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** E**
  • Mesajlar 2894
  • Beğeniler 1339 / 1338
  • Ticaret 249, (%100)
Öncelikle Konu başlığını Webmaster değil de. ''Webmaster Olma Yolunda Öneriler'' Olabilirdi. Ardından bu başlık altında bizler size anlamlı ve yararlı sunumlar belirte bilirdik. :)

Serkan ERGÜN - Her şeyi denerim; ama yapabildiklerimi yaparım.

GameBoys61 GameBoys61 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 16.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 160
  • Beğeniler 51 / 24
  • Ticaret 11, (%100)
Eğer bir websiten varsa ve siteni kendin geliştiriyorsun (içerik ekleme vs.) zaten bir webmaster olursun, zaten web site sahibiysen konu başlığını "nasıl daha iyi bir webmaster olurum" şeklinde değiştirmelisin

PARS PARS WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Anestezi Teknisyeni
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad Ö** Ö**
  • Mesajlar 166
  • Beğeniler 18 / 14
  • Ticaret 2, (%50)
Eğer işe sıfırdan başlamak istiyorsan kendine ".com" bir domain al. Her hangi bir konu veya iş hakkında blog yazmayla başlayabilirsin. İster legal, istersen illegal. Ben legail ile başlamanı öneririm. Blog yazmaya yakın isen kesinlikle wordpressten sakınlıkla şaşma bunu o kadar diyorum şaşma. Yazıların özgün olsun, güzel bir tema seç, resimlerin özgün olsun ve etiketlemeyi düzgün yaparsan güzel yerlere gelebilirsin..

wmaraci
wmaraci

Ogulcan Ogulcan (K)af(S)in(K)af Kullanıcı
  • Üyelik 28.01.2011
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek -
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad O** T**
  • Mesajlar 2185
  • Beğeniler 165 / 388
  • Ticaret 13, (%100)

GameBoys61 adlı üyeden alıntı

Eğer bir websiten varsa ve siteni kendin geliştiriyorsun (içerik ekleme vs.) zaten bir webmaster olursun, zaten web site sahibiysen konu başlığını "nasıl daha iyi bir webmaster olurum" şeklinde değiştirmelisin

PARS adlı üyeden alıntı

Eğer işe sıfırdan başlamak istiyorsan kendine ".com" bir domain al. Her hangi bir konu veya iş hakkında blog yazmayla başlayabilirsin. İster legal, istersen illegal. Ben legail ile başlamanı öneririm. Blog yazmaya yakın isen kesinlikle wordpressten sakınlıkla şaşma bunu o kadar diyorum şaşma. Yazıların özgün olsun, güzel bir tema seç, resimlerin özgün olsun ve etiketlemeyi düzgün yaparsan güzel yerlere gelebilirsin..

Webmaster olmak, blog yazarı olmak değildir. İşte bu hata burda başlıyor.

Webmaster 'Web Uzmanı' demektir. Yani webin derinliklerini bilen, web programlama dilleriyle içli dışlı olan, kendi sistemini yazabilen ve geliştirebilen bir kişiye webmaster diyebiliriz.

Yani ilk olarak web programlama ile başlayabilirsiniz.

YKaraaslan YKaraaslan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 150
  • Beğeniler 15 / 20
  • Ticaret 3, (%100)
Öneri istemişsin ona göre bişeyler söyleyeyim.İlk önce bi Web sitesi aç.Ardından Html, XHtml, Css, Php dillerini sırayla öğrenin.Yeterli olacaktır diye düşünüyorum.Tabi farklı konularda uzmanlık oluşturmak isterseniz orası sizin bileceğiniz iş.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
webmasterlığı sadece tüm web dilini ve grafiği bilmekle sınırlamayın
bir wm aynı zamanda iyi bir hacker da olmalıdır internetten deli para kaldırabilmelidir.

şimdi gidin bir site ile başlayın.
5 yıl sonra bu topiğe gel neler başardığını görelim

yms yms WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 39 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
Başlangıç için HTML ile CSS öğrenin. JavaScript ile istemci taraflı etkileşimler kullanın.

Daha sonra, siz istemeseniz bile işaretleme yetmeyecek ve programlamaya ihtiyaç duyacaksınız.

Burada seçim yapmanız gerek. Php ya da Asp.Net gibi popüler, güçlü programlama dillerinden en az birini öğrenin ve MySQL, MsSQL veritabanları ile yolunuza devam edin.

Arada öğrenmeniz gereken kod ve grafik editörleri de var tabi. Onlarsız olmaz. Örneğin; Photoshop, Dreamweaver, Notepad++ vs...

E tabi Linux ve Windows sunucular, IIS, Apache gibi web sunucuları da çözmeniz gereken materyaller arasında.

Bu işin ucu-bucağı belli değildir. Öğrenmekle bitecek gibi de değildir. Siz etiketini bir yazın, bakın gerisi nasıl geliyor.

Hevesi olan adam için dünyanın en zevkli işidir. Zaman zaman bir harf yüzünden koca proje sekteye uğrayıp, canınız burnunuzdan gelse de :)
matematikkonulari moris

kişi bu mesajı beğendi.

@Bean Love getLove()

matematikkonulari matematikkonulari WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad D** D**
  • Mesajlar 5
  • Beğeniler 1 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Tavsiyeleriniz için teşekkürler, zaten matematikkonulari isimli .com'lu bir websitem var az çok html,css , photoshop biliyorum ama oturup bir siteyi sıfırdan yapamam bu bilgilerle wordpress gibi alt yapılara ihtiyaç duymadan nasıl site yapabilirim neler bilmem gerekiyor ekstradan ?

yms yms WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Yazılım Geliştirici
  • Konum Samsun
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 277
  • Beğeniler 39 / 62
  • Ticaret 0, (%0)
E ben o kadar yazdım ya yapmanız gerekenleri :)

Sırasıyla dediğim yolu izlerseniz, amacınıza ulaşırsınız.

@Bean Love getLove()
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al