freelance iş ilanları

Ingiliz Bilgisayarina Turkce Font Eklemek?

11 Mesajlar 1.462 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
Merhaba arkadaslar, belki gormussunuzdur birkac gundur turkceye uygun yazi yazamiyorum klavyemden oturu. Klavyem ingilizce q klavyesi turkce q yapacaktim ama nedense tam yapamadim aksine sacma sapan bir sey oldu ben de geri almak zorunda kaldim. Soran olursa diye acikladim.

Asil sorun, ki klavyeyi turkce yapamamamin sebebi de bu olsa gerek. Bilgisayarda turkce font yok actigim her dosya ingilizce uyumlu haline gelip okunmasi zevksiz bir sekle donuyor. Windows fonts klasoru var fakat neler yapmam gerekir bana link verirseniz veya yonlendirme yaparsaniz sevinirim.

Manchester'dan selamler :D

wmaraci
reklam

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bu konuda bilgim yok ama merak ettiğim o klavyeyle blogunuzu nasıl güncelleyeceksiniz? :) Bu arada size de Türkiye'den selamlar :)

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

ttw adlı üyeden alıntı

Hocam bu konuda bilgim yok ama merak ettiğim o klavyeyle blogunuzu nasıl güncelleyeceksiniz? :) Bu arada size de Türkiye'den selamlar :)

Uzun suredir de ilgilenemiyorum fakat iyi bir yazi arsivim var suan hazir taslaklarimda. E artik bir yazi paylasayim dedigimde oradan bir iki tane yayinlarim :D Hic sorma ayrica wmaracindaki kullanici adim suha mete ama u su noktali. O nokta icin normal bir metindeki noktali u yu bulup copy paste yapiyorum :p

Font sorununu cozmeyi bilen bir arkadas var midir?

ttw ttw ... Kullanıcı
  • Üyelik 02.04.2014
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad B** H**
  • Mesajlar 536
  • Beğeniler 64 / 137
  • Ticaret 0, (%0)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

Uzun suredir de ilgilenemiyorum fakat iyi bir yazi arsivim var suan hazir taslaklarimda. E artik bir yazi paylasayim dedigimde oradan bir iki tane yayinlarim :D Hic sorma ayrica wmaracindaki kullanici adim suha mete ama u su noktali. O nokta icin normal bir metindeki noktali u yu bulup copy paste yapiyorum :p

Font sorununu cozmeyi bilen bir arkadas var midir?

Taslaklardan bir yazınızı bekliyoruz o zaman yakın zamanda :) Şu ü kopyala işi kullanışlı olmasa da güzel çözüm olmuş. İnşallah bulursunuz çözümü :)

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

ttw adlı üyeden alıntı

Taslaklardan bir yazınızı bekliyoruz o zaman yakın zamanda :) Şu ü kopyala işi kullanışlı olmasa da güzel çözüm olmuş. İnşallah bulursunuz çözümü :)

Yeni yazi bekliyor olmaniz beni sevindirdi hocam, sagolun :) Insallah bekliyoruz.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
hocam menü kısmında dil kısmı var orda tr alternetifi yok mu ? yoksa patch filan indirin bir googledan araştırın derim. "türkçe yama" da olabilir.

• Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

hocam menü kısmında dil kısmı var orda tr alternetifi yok mu ? yoksa patch filan indirin bir googledan araştırın derim. "türkçe yama" da olabilir.

Dun gece yorgunluktan aklimdan cikmis denedikten sonra yazacaktim ama yazamadim haliyle. Dedigim gibi actigim metinler turkce gelmiyor sorun once bilgisayarin icinde oyle menuden degistirdim ama sacma sapan bir klavye gelmisti turkce karakterler zaten gelmedi bile.

Bakacagim bu aksam insallah su turkce yama olayi vs icin.

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Adam Manchester'a gitmiş derdine bak :) Git gez dolaş türkiyeye geldiğin zaman bol bol ç ü ğ falan yazarsın :)

cgrclk cgrclk Fortis Fortuna Adiuvat Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Web Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad B** Ç**
  • Mesajlar 3270
  • Beğeniler 1014 / 1983
  • Ticaret 53, (%100)
Denetim Masası / Saat, Dil ve Bölge Ayarları / Dil Ekle, buradan Türkçe dilini eklemeyi bir dene bakalım. Klavyelerden de Türkçe klavye eklediğin zaman doğal olarak klavyede görünmeyen Türkçe karakterler farklı tuşlara tıklandığı zaman çıkar. Ben de şu an yabancı bir klavyede yazıyorum ama sıkıntı yok yani :)

MetinBiyik MetinBiyik @_metinbiyik Kullanıcı
  • Üyelik 19.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Radio Network Teknik
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** B**
  • Mesajlar 828
  • Beğeniler 194 / 195
  • Ticaret 7, (%100)
klavyede "i" ye basılı tutunca "iiiiiiiiiiiiii" mi oluyor yoksa "ı" oluyor mu :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al