wmaraci reklam
lidertakipci

Sitemde bir kaç değişiklik yapmak istiyorum

4 Mesajlar 2.140 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

abdlzzcan abdlzzcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
UYARI : Elim çarptı enter'e ya kendiliğinden kayıt etti. O yüzden başlığı da değiştiremedim. WMARACI ailesinden ve kullanıcılardan özür dilerim.
-----------
Öncelikle merhabalar.

Sitemde bir kaç değişiklik yapmak istiyorum ama kod bilgim yetersiz. Sizlerin yardımına ihtiyacım var.

1- Sitemde solda bulunan Sidebar'ın sadece anasayfa da gözükmesini istiyorum. Diğer sayfalarda yazımın olduğu sayflarda gözükmesin. Nasıl yapabilirim?

----

2- Anasayfada yazılarımın bulunduğu yerdeki resimler küçük bayağı küçük... Onu biraz büyütmek istiyorum. Nasıl yapabilirim?

----
Aşağıda gösterdiğim alana yani bu alan sitemin en üstünde buraya sosyal medya ikonları eklemek istiyorum. Nasıl eklerim?

----

4- Başlık yazısı ve diğer yazıların yazı tiplerini değiştirmek istiyorum. Türkçe karakter kabul etmiyorlar. Bu da sonuncusuydu.

SİTEM : http://uykusuzgecem.com/

Herkese Teşekkür Ederim.
UykusuzGecem.Com

http://uykusuzgecem.com/

Uykunuz kaçtığı zaman ne yaparsınız. Ben yazı yazarım.!
wmaraci
reklam

ilkaya ilkaya WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Yazılım
  • Konum Kayseri
  • Ad Soyad Y** İ**
  • Mesajlar 438
  • Beğeniler 7 / 30
  • Ticaret 5, (%100)
CSS aracılığı ile 2 işlemide yapa bilirsin

ayrıca: başlığı değiştirmek içinde konu aldım düzenle>>tam düzenle yaparak düzelte bilirsiniz

her şeyin bir çözüm yolu vardır mutlaka :D

AshiL AshiL Elektrik Teknikeri Kullanıcı
  • Üyelik 18.02.2013
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Elektrik Teknikeri
  • Konum Aydın
  • Ad Soyad F** H**
  • Mesajlar 724
  • Beğeniler 56 / 114
  • Ticaret 0, (%0)

ilkaya adlı üyeden alıntı

CSS aracılığı ile 2 işlemide yapa bilirsin

ayrıca: başlığı değiştirmek içinde konu aldım düzenle>>tam düzenle yaparak düzelte bilirsiniz

her şeyin bir çözüm yolu vardır mutlaka :D

Arkadaş kod bilgim yetersiz demiş bilgisi olsa zaten konuyu buraya taşımaz.
sende 2 css aracılığı işlemi ile yapa bilirsin yazmışssın :)

Ek Olarak: şimdi arkadaşa yardımcı olalım yazı fontlarını değiştirmek istediğini söylemissin öncelikle hangi yazı fontlarını kullanmak istediğini belirtmelisiniz sidebar gözükmemesi icin sitenin index.php haricinde gözükemesini istemediğin kategorilerinde gözükmesini istemiyorsan category.php tekil yazı alanında gözükmesini istemiyorsan single.php sayflarda gözükmesini istemiyorsan page.php arşivlerde gözükmesini istemiyorsan archive.php dosyalarında..

bu kodu bulup silmen yeterli olacaktır sosyal paylaşım sitelerinin iconları icin de header.php style.css dosyalarını paylaşırsan istediğin şeyi eklemeye calısırız..

https://cetirdek.com Webmaster Forumu..

abdlzzcan abdlzzcan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Konya
  • Ad Soyad A** C**
  • Mesajlar 27
  • Beğeniler 2 / 1
  • Ticaret 0, (%0)

AshiL adlı üyeden alıntı

Arkadaş kod bilgim yetersiz demiş bilgisi olsa zaten konuyu buraya taşımaz.
sende 2 css aracılığı işlemi ile yapa bilirsin yazmışssın :)

Ek Olarak: şimdi arkadaşa yardımcı olalım yazı fontlarını değiştirmek istediğini söylemissin öncelikle hangi yazı fontlarını kullanmak istediğini belirtmelisiniz sidebar gözükmemesi icin sitenin index.php haricinde gözükemesini istemediğin kategorilerinde gözükmesini istemiyorsan category.php tekil yazı alanında gözükmesini istemiyorsan single.php sayflarda gözükmesini istemiyorsan page.php arşivlerde gözükmesini istemiyorsan archive.php dosyalarında..

bu kodu bulup silmen yeterli olacaktır sosyal paylaşım sitelerinin iconları icin de header.php style.css dosyalarını paylaşırsan istediğin şeyi eklemeye calısırız..

Türkçe karakter destekleyen güzel fontlar olur benim için sorun değil ama başlıkta ve mesela "1 yorum yapılmış" gibi yerlerde TR karakter desteklemiyor.

Onu denicem sidebarı komple kaldırcam diğer sayfalardan ama Yazı bölümünün küçük kalmaması gerek onun da büyümesi lazım.

Bakın mesela dediğinizi yaptım ama böle kaldı.

Resimi nasıl yapıcaz? Anasayfadaki yazılarımın resimlerininin boyutlarını değiştirmek istiyorum.
Özelden konuşursak sizinle o dosyaları paylaşabilirim. Teşekkür ederim

http://uykusuzgecem.com/

Uykunuz kaçtığı zaman ne yaparsınız. Ben yazı yazarım.!
wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al