wmaraci reklam

evdeki tum bilgisayarlarin klavyeleri kitlendi

6 Mesajlar 1.510 Okunma
smmexpress

msain1536 msain1536 grafikrin.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Graphic Designer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 143 / 174
  • Ticaret 4, (%100)
Merhaba arakadaslar. Evde ki tum bilgisayarlarin klavyeleri ayni anda aniden kitlendi. 1desktop 2laptop. Bilgisayari bastan baslattigimda oturum acma ekraninda klavye tuslarinda sorun yok ama giris yapinca bir tusa bastigin zaman "ding" sesi geliyor ve 5-6saniye basili tutunca yaziyor. 2tusa ayni anda basamiyorum. Misal; alt+tab veya ctrl+alt+delete. Yalnizca bir bilgisayarda olsa klavye degistireyim ama evde bulunan 3bilgisayarin ayni anda bu sorunu yasamasi cok tuhaf. Birde klavyenin sag ve sol kisminda bulunan kontrol tuslari (ses, uyku, arama vb) sorunsuz calisiyor. Bu neden olur sebebi ve cozumu nedir?

grafikrin.com | Stunning Ideas | Ücretsiz Grafik Tasarım Elementleri
wmaraci
reklam

JackkerL JackkerL WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 01.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** A**
  • Mesajlar 1868
  • Beğeniler 219 / 526
  • Ticaret 16, (%100)
Tüm bilgisayarlar aynı ağa bağlı olduğunu düşünerek, birine giren virüsün hepsine bulaştığına düşünüyorum yeni klavye alman çözüm olmaz sorun klavyede değil çünkü bilgisayarda. Diğer ek tuşların çalışmasıda normal temel tuşlar kilitlenmiş. Tabi bu virüs olayı bir ihtimal rotayı virüs'ü yok etmeye yönlendirme hemen.

Virüs programları ile tarat temizle diyeceğim de yazılımlar daha kendilerini koruyamıyor...

• Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 143 / 174
  • Ticaret 4, (%100)

JackkerL adlı üyeden alıntı

Tüm bilgisayarlar aynı ağa bağlı olduğunu düşünerek, birine giren virüsün hepsine bulaştığına düşünüyorum yeni klavye alman çözüm olmaz sorun klavyede değil çünkü bilgisayarda. Diğer ek tuşların çalışmasıda normal temel tuşlar kilitlenmiş. Tabi bu virüs olayı bir ihtimal rotayı virüs'ü yok etmeye yönlendirme hemen.

Virüs programları ile tarat temizle diyeceğim de yazılımlar daha kendilerini koruyamıyor...

Problemimi düzelttim. Tüm bilgisayarlarda win8 yüklü ve hepsinde aynı oturum açık. Bilgisayarların birinden ''Erişim Kolaylığı'' sekmesi altında ''Filtre Tuşları'' ayarını açmış, haliylen tüm bilgisayarları etkilemiş :) Yorumunuz için teşekkür ederim. Son yazınıza tamamen katılıyorum :)
JackkerL

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
dediğiniz gibi bir çok tuş çalışıyorsa klavyede sorun olabilir. durduk yere hiç bir şey olmaz :) hepsi aynı marka olduğundan olabilir? eğer öyleyse tabi

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 14.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 472
  • Beğeniler 143 / 174
  • Ticaret 4, (%100)
Yok hayır, 1 tane masaüstü 2 tanede dizüstü var (Casper, Lenovo, Sony). Lenovo bilgisayar ayarlarından filtre tuşları açılmış, hepsinin Windows hesabı aynı olduğu için yapılan ayar değişikliğini tüm bilgisayarlara tanımlamış. Şuan sorunsuz kullanıyorum. Yalnız ilk defa böyle bir durumla karşılaştığım için çok tuhaf oldum. Watch Dogs senaryosunu yaşıyor gibiydim :D

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
buna benzer bir olayda ben yaşadım son günlerde win 8 güncellemesi kaynaklıydı güncelleme yapacak olan arkadaşlar dikkat etsin benzeri sıkıntılar çıkıyor.
msain1536

kişi bu mesajı beğendi.

telegram: saydekofficial

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al