wmaraci reklam
lidertakipci

Paravan Blog Sahipleri: Nasıl İçerik Üretilir?

14 Mesajlar 2.248 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Jevel Jevel Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Üniversite
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 502
  • Beğeniler 13 / 68
  • Ticaret 1, (%100)
Teknoloji ya da belli bir sektorden yazıyı kendine gore yorumla paylaş. 10 dakika 1 yazı. 5x2=10.
10x10=100 dakikada tamam.

wmaraci
reklam

selamim selamim http://mehmetcabar.com/ Kullanıcı
  • Üyelik 24.07.2012
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Endüstri Mühendisliği
  • Konum Denizli
  • Ad Soyad M** C**
  • Mesajlar 261
  • Beğeniler 104 / 60
  • Ticaret 32, (%100)

recepcetiner adlı üyeden alıntı

dostum paravan blog dediğin, öyle ahım şahım düzenleme ya da içerik isteyen bir şey değil. paravan blogu yayınlarsın, içine 1 ay boyunca günde 1 adet doğru düzgün yazı girersin. 1 ayın sonunda paravan blogun için güzel bir seo çalışması yaparsın. sonraki süreçte de 6 ayı doldurana kadar haftada 1 adet yazı yayınlarsın ya da ayda 1 adet yazı yayınlarsın. hepsi bu. abartılacak bir durum yok. seo çalışması yapman şart ama.

bununla birlikte; paravan bloguna aslı blogun/sitenin backlinkini koyduktan sonra asıl bloguna/sitene da paravan blogun linkiyle ilgili bir çalışma yapma sakın. bir de asıl siten için 3-4 tane paravan blog açmanı öneririm. ama her biri de farklı platformlardan olsun. mesela; asıl siten wordpress ise, paravan blogların; "blogger, tumblr, webnode..." gibi sistemlere ait olsun... benden bu kadar :)

başka merak ettiğin varsa sorabilirsin...

Açıklaman için teşekkür ederim. Aklıma takılan birkaç soru var.

- Paravan bloglar için nasıl bir seo çalışması yapılmalı?
- Spinner ile özgünleştirilmiş yazı yazarak paravan blog oluşturmak işe yarar mı?
- Paravan bloga girilecek yazılar, en az kaç kelimelik olmalıdır?
recepcetiner

kişi bu mesajı beğendi.

Trustflow 42 Kaliteli Kişisel Blog: www.mehmetcabar.com | Mutluluk Satıcısı

Zen Zen WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.08.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Web
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 1061
  • Beğeniler 16 / 189
  • Ticaret 1, (%100)
Ben ortağı olduğum bazı siteler için paravan blog olayına gireli 3 sene kadar oluyor. Daha sonra paravanları normal sitelere çevirme kararı aldım. Baya kazançlı bir iş oldu.

Zaten paravan blog işi tek başına çok faydalı bir iş değil. rss gibi konu atıp duracaksanız ana siteden hiöç uğraşmayın :)

recepcetiner recepcetiner WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 31.08.2012
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum Tokat
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 23
  • Beğeniler 10 / 4
  • Ticaret 0, (%0)
dostum; paravan blog için yazacağın yazılar ortamala 200 - 250 kelimelik olsa yeter diye düşünüyorum. seo çalışmasından kastımız şu; "paravan blog 1 ayı geçtikten sonra uygun bir fiyata seo paketi satın alırsın güvenilir birinden, ona çalışmaları yaptırırsın. bunun için de ortalama 30 - 50 TL arasında bir para ödemen gerekiyor. spinner olayını ben gerçekçi bulmuyorum, google sonuçta bu yıldan itibaren işleri çok sıkı tutuyor. en küçük bir hatayı affetmez...

wmaraci
wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al