freelance iş ilanları

Google'ın büyük sırları İstanbul'da çalındı!

16 Mesajlar 2.208 Okunma
lstbozum
smsonayhizmeti

kingbloggers kingbloggers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)
ABD ’de yaşayan ünlü kalp cerrahı Prof. Dr. Mehmet Öz’ün Google’da üst düzey yönetici olarak çalışan kız kardeşi Seval Öz, tatil için geldiği İstanbul ’da hırsızlık şoku yaşadı. Kanyon Alışveriş Merkezi’ndeki Swarovski mücevher mağazasında tezgah üzerine koyduğu çantası 3 kadın tarafından çalınan Öz, çantadaki 3 hafıza kartında özel bir projenin yer aldığını söyledi.

Milliyet gazetesinden Mert İnan'ın haberine göre, Google’da ‘İnsansız Otomobil Projesi’nin başında bulunan Öz’ü zor durumda bırakan hırsızlık olayı 20 Temmuz günü saat 17.20’de meydana geldi. ‘Balenciaga’ marka sarı renkteki çantasını tezgahın üzerine koyan Öz, mağazadaki ürünlerle ilgilenirken, ikisi başörtülü üç kadın, çantayı alıp hızla mağazayı terk etti. Öz, bir süre sonra çantanın çalındığını fark etti.

HIRSIZLIK KAMERADA

Mağaza görevlileri durumu hemen polise bildirdi. Güvenlik kamerasındaki görüntüleri inceleyen polis, 3 kadını bulmak için harekete geçti. Öz, olayı şöyle anlattı:

“Çantamın olmadığını farkedince, tezgahtara sordum ancak bilgisi olmadığını söyledi. Hırsızları bulmaya çalıştım. Hırsızlar Gültepe tarafındaki kapıdan çıkmış. Ben ise ana girişe yönelince, izlerini kaybettim” dedi.
Hırsızların Ortadoğu kökenli olabileceğinden de şüphelendiğini dile getiren Öz; “Çantamda binlerce dolarlık ziynet eşyası, kredi kartlarım, cep telefonları ve bir miktar para vardı. Ancak daha da önemlisi Google’da önemli proje bilgilerinin yeraldığı 3 hafıza belleğinin gitmiş olması. Pasaportum da çalındığı için şu an Amerika’ya dönemiyorum. Bellek kartlarının içinde Google’a ait gizli proje bilgileri yeralıyordu” diye konuştu.
Öz, “Olayı Google’a ve Amerikan Konsolosluğu’na bildirdim. Pasaportum, kimliklerim ve proje bilgilerinin olduğu hafıza kartlarım geri gelsin yeter” dedi.

İNSANSIZ OTOMOBİL PROJESİNİN BAŞINDA
Google’da Kıdemli İş Geliştirme Direktörü olarak çalışan Seval Öz, ünlü doktor Mehmet Öz’ün de kardeşi.
Amerikan siyasetine damga vuran kadınların okuduğu Wellesley Kolej’den mezun oldu. The Massachusetts Institute of Technology’de (MIT) elektronik eğitimi aldı. Şirket, sürücüsüz otomobil projesi üzerinde 2010’dan beri çalışıyor. Projenin başında da Seval Öz bulunuyor. Sürücüsüz otomobiller bu alanda bir devrimi de temsil ediyor. Sürücüsüz otomobillerin de iki versiyonu var. İlki normal otomobillerde sensör kullanılarak sürücünün devre dışı bırakılabilmesi şeklinde. Şirket yıllardır normal araçları kameralar, sensörler ve yön bulma cihazlarıyla donatarak geliştiriyordu.
İkincisi ise tamamen sürücüsüz kullanılabilen modeli. Bu model prototip olarak da tanıtıldı. Elektrikle çalışan bu otomobilde direksiyon, gaz, debriyaj fren, vites gibi alışılagelmiş kontroller bulunmuyor. Ama herhangi bir cisme çarpıp kaza yapmalarını önlemek için sensör ve programlarla donatılmış durumda.

wmaraci
reklam

RUZGARBERAT RUZGARBERAT WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 21.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 43 / E
  • Meslek Webmaster | Graphic designer |
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad R** B**
  • Mesajlar 132
  • Beğeniler 40 / 24
  • Ticaret 0, (%0)
vah vah

imkansız diyenler hep yanıldılar...

saydek saydek Saydek.NET Kullanıcı
  • Üyelik 26.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum Ordu
  • Ad Soyad E** A**
  • Mesajlar 673
  • Beğeniler 36 / 197
  • Ticaret 1, (%100)
:) burası türkiye

telegram: saydekofficial

Diyalog Diyalog Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 20.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Medya Editörü
  • Konum KKTC
  • Ad Soyad I** K**
  • Mesajlar 441
  • Beğeniler 36 / 100
  • Ticaret 10, (%100)
Google tehlike altinda :p
kadir001

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

daFirenze22 daFirenze22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)
Şaşırdık mı hiç acaba. :)

Kendi halinde.Meraklı gözlerle inceleyen.

teknoonur teknoonur WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 22.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek EEM Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad O** K**
  • Mesajlar 510
  • Beğeniler 207 / 112
  • Ticaret 2, (%100)
acaba hırsızlar hafıza kartını bize satar mı :D

http://onurkinay.com.tr

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)
:D koca google işini bir kadına bırakmayacağını biliyordur sen ne yapıyorsun hafıza kartlarıyla mağazada. Haberin yalan olma ihtimalini saymıyorum bile.
kadir001

kişi bu mesajı beğendi.

kingbloggers kingbloggers Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 27.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek işsiz
  • Konum Mardin
  • Ad Soyad M** A**
  • Mesajlar 67
  • Beğeniler 10 / 5
  • Ticaret 0, (%0)

Süha Mete adlı üyeden alıntı

:D koca google işini bir kadına bırakmayacağını biliyordur sen ne yapıyorsun hafıza kartlarıyla mağazada. Haberin yalan olma ihtimalini saymıyorum bile.

Dediğiniz umarım yalan haber değil malum en son Google adsense mektup haberi vardı :)

SuhaMete SuhaMete SEO Danışmanı Kullanıcı
  • Üyelik 31.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek SEO Danışmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 2548
  • Beğeniler 21 / 535
  • Ticaret 76, (%100)

kingbloggers adlı üyeden alıntı

Dediğiniz umarım yalan haber değil malum en son Google adsense mektup haberi vardı :)

Haber sitelerinin hit için bir yerlerini ....... bildiğimiz için bu da olabilir. Hakeza verdiğin örnekteki haberi yayınlayan saf editörlere de selamlar :D Haber siteleri ki o haberi ilk yayınlayanlar binlerce hit aldı mı aldı, reklam gelirleri arttı mı arttı. İtibar kaybı yaşadılar mı belki evet (bizim gibi wm'lar hay mallar diye face'te paylaşa paylaşa) fakat takıyorlar mı sanmıyorum. Yalan ve kötü haberin iyi sattığı şu ülkede medyadan çok umutluyum! :)

sterk sterk boş kalsın olunca yazarım Kullanıcı
  • Üyelik 29.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 35 / E
  • Meslek Atama bekliyor
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 1296
  • Beğeniler 339 / 338
  • Ticaret 6, (%100)
İyi oldu koskocaman dünya devinin büyük sırrını bir kadına verirseniz böyle olacak.Artık şantajlar,fidyeler ya da satmalar başlar.... :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al