wmaraci reklam
lidertakipci

Google'ın Kopya İçeriğe Bakışı

10 Mesajlar 1.101 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

yazanadam yazanadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek eticaret
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 59 / 55
  • Ticaret 6, (%100)
Arkadaşlar merhaba,
Malumunuz bir çok haber sitesi var ve diğer haber sitelerindeki haberleri kopyala/yapıştır mantığı ile çalışıyor. Bugün bir tanesini inceledim, pr2 site ama sitedeki içeriğin %90 ı google haberler bölümünden kopyala/yapıştır ile girilmiş. Bu derece özgün olmayan içerik ile sitenin pr2 olması nasıl olur? Ayrıca böyle içerikler yüzünden sitenin google dan ban yemesi ya da spam lenmesi mümkün müdür acaba

wmaraci
reklam

ahmetcem96 ahmetcem96 www.ahmetcemaktas.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 01.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Ögrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad A** A**
  • Mesajlar 1618
  • Beğeniler 86 / 382
  • Ticaret 75, (%100)
+ takip

daFirenze22 daFirenze22 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 03.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad R** V**
  • Mesajlar 1229
  • Beğeniler 15 / 178
  • Ticaret 1, (%100)
Where is the adalet?

Kendi halinde.Meraklı gözlerle inceleyen.

nettebilgi nettebilgi Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek grafiker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad D** O**
  • Mesajlar 1454
  • Beğeniler 254 / 430
  • Ticaret 8, (%100)
başlığı değiştir bir iki etiket uydur no problem. ama adamın biri bilimsel bi makale yazar sitesine sende onu çalarsın da seni google ye şikayet eder işte o zaman dönülmez akşamın ufkundasın
senvedat

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

zenko56 zenko56 Seo Bir Sanattır Kullanıcı
  • Üyelik 04.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek 2005 Tarihi İle Seo Uzmanlıgı
  • Konum Malatya
  • Ad Soyad İ** E**
  • Mesajlar 285
  • Beğeniler 65 / 97
  • Ticaret 15, (%87)
kopya içerik nedense google ın göznde daha degerli bir hale geldi. bugun bakın tum kpya ıcerıkler orjınellerınden daha ust sıralarda çıkmaktadır. Adsense politikalarına aykırı denılmekte yıllardır, yine gidin bakın tum kpya sıtelerde koca koca aene bannerları bulunuyor.2 yıldır özgün yazı yazmak ıcın agır tempoda sitemı goturebıldıgım yere kadar goturdum sonuc beklentımın yuzde 50 altında. Bilseydim 2 yıl boyunca kopyala yapıştır yapar milyon ındexın sahıbı olurdum.

HidrolikAdam HidrolikAdam yok Kullanıcı
  • Üyelik 17.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 26 / E
  • Meslek yok.
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad E** Ç**
  • Mesajlar 475
  • Beğeniler 316 / 114
  • Ticaret 1, (%100)
hocam benim bundan 2 sene önce kafama esip blogcu dan açtığım bir blog vardı. biyerden de bir ders kousunu kopyala yapıştır ile bloguma koymuşum. (ben unuttum bunları hep.) bi gün bu dersin anlatımına ihtiyacım oldu, google' da söz konusu dersi arattığımda ilk sırada o blogcudan açtığım siteyi gördüm. Çok güzel küfürler ettiğimi bilirim. aylarca 1. sırada durmuş haberim yok. Ben o gün bugündür google' a güvenmem. Tabi herkesin görüşü kendine.
(inanmayıp link isteyen olursa ben bu durumu fark eder fark etmez siteyi bilinçsizce asıl siteme yönlendirmem sonucu google tarafından bi süre sonra kaldırıldı, ama ekmeğini iyi yedim :D )

Mimarlık/Bilgisayar Mühendisliği Öğrencisi. Kendi halinde.

SafakCALiSKAN SafakCALiSKAN lafliyorum.com Kullanıcı
  • Üyelik 11.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Amele V.2
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ş** Ç**
  • Mesajlar 4640
  • Beğeniler 1124 / 1124
  • Ticaret 7, (%100)
google kopya içeriğe karşı değil, sadece spam sevmiyor (deniliyor) oysa ki internet spam yaparak para kazanan binlerce dolarlık şirketlerle dolu ve google bu siteleri daha çok seviyor

spam yaparak ve kopya içerik alarak açtığım bir forum var. kendi haline bıraktım. üyeside geliyor hitide...

yani, yardırın anam.

internetleilgili internetleilgili Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 07.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest Meslek
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad M** S**
  • Mesajlar 124
  • Beğeniler 18 / 20
  • Ticaret 3, (%100)

Thereisthe bereket hocam :)
ilaveten; (sizinle alakası yok samimiblog :) )
google kopya içeriği ne derece ayırtedebilir ki? hocam allahınızı severseniz bu kadar büyütüp yapay zekaya dayamayın işi. en nihayetinde bir yazılımdır. yazılımlarda ancak sizin istediğiniz şeyleri, yüklediğiniz görevleri yapabilir.

Googleın güncellemeleri tamamen sazan avından ibaretti. yok satın alınan linkleri avladı falan deniliyorya hani? hiçte öyle değil. bunu söyledi ve sazan gibi herkeso linkleri iptal etti. ee sonra? 2 ay geçmedi yine aynı düzen... kendisi çözemeyeceği için bunu çokta güzel kullanıcılara yaptırdı :D hiç bişey yapmayanlar üstlere çıktı
çünkü herşeyi doğalmış gibi gördü. adam tek linkine bile dokunmadı.
yani bu işte o kadar yapay zekaya dayamaya gerek yok. google asla yapay zeka olamayacak. sadece güncellemelerle sazan avına çıkacak. bndan sonrada asla tek şey değiştirmeyeceğim google için. istediği güncellemeyi yapabilir. buluyorsa bulsun. yok backlink satın alınmasını anlıyormuş... yahu sadece aynı iptekileri tespit edebilen bir yazılımdan bahsediyoruz... onun haricinde google bunu satın aldın sen dedimi hiç kimseye? evet zarfı atıp çekilir sadece... yersen yani...

bence ne özgünlük ne link ne başka bişey. nasıl başladıysan öyle devam edeceksin. yok hitim düştü backlink sileyim. yok hitim düştü özgün yapayım demeyecek, aynen devam edeceksin. sen değiştirdiğinde birşeyleri suçu kabul etmiş oluyorsun. bir nevi itiraf gibi düşünün....

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
kalitesiz olarak değerlendirir spam atmaz ama sıralamalarda algılar sıralamaları düşürür. spam algılaması için bot ile çekmek gerek. yani seri yayın paylaşımı.

bu tür konuları açmayınız bazılarını içerik çalmaya yönlendiriyor.

Mrc Software Mrc Software {Write Code} Kullanıcı
  • Üyelik 04.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek VB.NET
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 77
  • Beğeniler 44 / 10
  • Ticaret 2, (%100)

WebDost adlı üyeden alıntı

kalitesiz olarak değerlendirir spam atmaz ama sıralamalarda algılar sıralamaları düşürür. spam algılaması için bot ile çekmek gerek. yani seri yayın paylaşımı.

bu tür konuları açmayınız bazılarını içerik çalmaya yönlendiriyor.
Benim bahsedilen konu gibi bir blog/sitem yok ama durum üstteki arkadaşın dediği gibi olunca içerik almadan da olmuyor.

мαѕαüѕтü proɢrαмlαrıɴız yαzılır
#Mrc Software
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al