wmaraci reklam
lidertakipci

Site içi SEO'da En Fazla Yapılan 2 Hata

20 Mesajlar 1.879 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

Batarya Batarya SEO & Wordpress Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)
Site içi SEO ‘nun ne olduğunu Site içi SEO Nedir , Nasıl Yapılır ? adlı konumda açıklamıştım.Bun gün sizlere Site içi SEO konusunda en fazla yapılan 2 hatayı belirteceğim.Bu hatalara göz atarsanız içinde sizin de yaptığınız bazı site içi seo hataları olabilir.Bu yüzden bu makaleyi dikkatle okumanızı tavsiye ederim.

Aşırıya Kaçan Meta Tag Kullanımı

Site içinde kullandığınız meta taglar (description , keywords vb.) yeterli düzeyde olmalıdır.”Ne kadar çok keywords olursa o kadar iyi olur” düşüncesi size bir şery kazandırmaycaktır.Keywords meta tagına web sitenize hit çekmek için eklediğiniz anlamsız kelimeler size yarardan çok zarar sağlayacaktır.Örneğin yazdığınız makalede en çok geçen anahtar kelimeleri keywords tagına ekleyebilirsiniz.
Örnek verecek olursak aşşağıdaki keywords kullanımını inceleyebilirsiniz.

Yukarda gördüğünüz gibi çok fazla keywords meta tag kullanılmış.Bunların bazıları konuyla alakası olmayan meta taglar.Bu meta taglar ile konuya daha fazla kullanıcı çekilmeye çalışılmış.Fakat bu gereksiz keywordsler size arama motorlarından daha fazla kullanıcı getirmeyeceği gibi başta Google olmak üzere bazı arama motorlarında spama sokabilir.

Yukarda gördüğünüz keywordsler ise doğru keywordslerdir.Aşırı , anlamsız ve gereksiz keywordslerden kaçınılmış ve sadece konu ile alakalı keywordsler girilmiştir.
Yukarda konuştuğumuz şeylerin aynısı description etiketi için de geçerli.Eğer description açıklamalarınıza gereksiz cümleler yazarsanız yine aynı şekilde Spam kategorisine girebilirsiniz.

Link Çıkışları

Link çıkışları site içi ve site dışı olarak ikiye ayrılır.En çok hata yapılan yer site dışı link çıkışlarıdır.Çünkü herhangi bir konunuzda başka bir websitesine link verirken “nofollow” etiketini kullanmayı unutabilirsiniz.Bu yüzden verdiğiniz link otomatik olarak “dofollow” olur.Bu yüzden gereksiz sitelere dofollow link vermiş olursunuz.Bu yüzden websitenizde başka websitelerine link verirken (indirme linki , resim link vb.) rel=”nofollow” etiketini kullanmayı unutmayınız.
Aynı zamanda çok fazla reklam , tanıtım yazısı ve satılan linkler websitenizi çöplüğe çevirebilir ve spama sokabilir.Bu yüzden maddiyat amacıyla açılan bloglar , portallar kısa süre sonra yayın hayatına devam edememektedir.

Kaynak : Site içi SEO'da En Fazla Yapılan 2 Hata
sedat5453 webmaestro3

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

KDOGAN KDOGAN Burada 13 Yıl Kullanıcı
  • Üyelik 10.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad K** D**
  • Mesajlar 1901
  • Beğeniler 837 / 757
  • Ticaret 131, (%99)
Oldukça yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler.

Bilmeyen arkadaşlar için yararlı bilgiler içeriyor.
Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

WebDost WebDost WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 16.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Gazeteci
  • Konum Kocaeli
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 4329
  • Beğeniler 331 / 899
  • Ticaret 16, (%100)
önemli yerlerin altın çizilmiş, teşekkürler.
Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)

KDOGAN adlı üyeden alıntı

Oldukça yararlı bir paylaşım olmuş teşekkürler.

Bilmeyen arkadaşlar için yararlı bilgiler içeriyor.

WebDost adlı üyeden alıntı

önemli yerlerin altın çizilmiş, teşekkürler.

Yorumlarınız için ben teşekkür ederim arkadaşlar.

wmaraci
wmaraci

emirhanmacit emirhanmacit www.oltutesbihcim.com Kullanıcı
  • Üyelik 15.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Tıp Fakültesi Öğrencisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 100
  • Beğeniler 42 / 22
  • Ticaret 10, (%100)
Çok yararlı bir paylaşım. Teşekkürler..
Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

oltutesbihcim.com

BarisAyar BarisAyar WTF! Kullanıcı
  • Üyelik 29.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 280
  • Beğeniler 0 / 62
  • Ticaret 1, (%100)
Bilmeyenler için güzel bilgi. Bu hatalara eklenebilecek, hatta bunlardan daha önemli olduğunu düşündüğüm etiket kullanımı. Çoğu kişi bu konuda çok hataya düşüyor ya çok fazla etiket ekliyorlar ya da alakasız etiket giriyorlar. Sonuç:Sandbox

www.hubeybi.com

• Üyelik 09.06.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek SEO
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** U**
  • Mesajlar 1111
  • Beğeniler 317 / 317
  • Ticaret 122, (%99)

Barış Ayar adlı üyeden alıntı

Bilmeyenler için güzel bilgi. Bu hatalara eklenebilecek, hatta bunlardan daha önemli olduğunu düşündüğüm etiket kullanımı. Çoğu kişi bu konuda çok hataya düşüyor ya çok fazla etiket ekliyorlar ya da alakasız etiket giriyorlar. Sonuç:Sandbox

Sadece Wordpress sitelerine tavsiye vermek istemedim.Genel olarak tavsiyelerim bunlar. :)

webmaestro3 webmaestro3 serhatosun.com Kullanıcı
  • Üyelik 14.07.2013
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Makine Mühendisi
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 846
  • Beğeniler 264 / 240
  • Ticaret 53, (%100)
Özellikle de link çıkışı konusu gerçekten önemli. Siteyi yükseltmek amacıyla yapıyorlar fakat aşırıya kaçınca "dofollow" ve "nofollow" olayına dikkat etmeyince çöp site oluyor sonra. Yararlı paylaşım hocam hatırlatmakta fayda var ;)
Batarya

kişi bu mesajı beğendi.

weblozi weblozi WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek serbest girişimci
  • Konum Aksaray
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 380
  • Beğeniler 46 / 106
  • Ticaret 0, (%0)
geçen *** da gördüm, gerçi örneği cok fazla ama , o kunu cok dikkatimi çekmişti.
eleman uzun uzadıya tanıtım yazısı almanın faydalarını anlatmış ve tanıtım yazısı alınacak site kriterlerinden bahsetmiş (oraya kadar cok güzeldi) lakin makalenin sonunda ücretiyle tanıtım yazısı sattığı siteleri listelemiş, siteleri tek tek inceledim, kiminde 250 kiminde 600 adet tanıtım yazısı var
Aklımdan "bu ne perhiz bu ne turşu lahanası" demek geçti hatta konu altına,
"" tanıtım yazısı alınacak sitelerin nasıl olduğunu anlatmışsınız hatta çok fazla tanıtım yazısı yayınlayan çöp sitelere yaklaşmayın demişsiniz ama tanıtım yazısı sattığınız sitelerin hepsi çöp olmuş"" diyecektim fakat tartışmaya girmek istemediğim için es geçtim.

Benim için yüzde çok önemli
eğer bir sitedeki tanıtım yazısı oranı toplam makale oranını için %5 dan fazla ise o siteye yaklaşmamaktır.

100 içerik için 5 tanıtım yazısı,, 200 içerik için 10 tanıtım makalesi gibi
Çok fazla tanıtım makalesini ucuz fiyata satmaktansa, çok az tanıtım makalesi satıp, fiyatı yüksek tutmak daha mantıklı ve güvenilir olur

Sana emredildiği gibi dosdoğru ol (HUD: 112)

Kafkef Kafkef WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 28 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum Iğdır
  • Ad Soyad Y** K**
  • Mesajlar 920
  • Beğeniler 601 / 130
  • Ticaret 22, (%100)

Sizce hangisi doğru ?

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al