wmaraci reklam

ASO Hizmeti - Keyword Analizi

5 Mesajlar 1.072 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

forgive forgive WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 14, (%100)
iOS ASO Hizmeti

iOS uygulamanız için ASO hizmeti verebilirim. iTunes Search API(Apple App Store arama API'si) kullanarak bir program yazdım. Bu program sayesinde keywordleri analiz edebiliyorum.

Öncelikle bu programdan biraz bahsedeyim, bu programı internette bulduğum bazı yöntemler ile geliştirdim. Keyword analizi yapılırken,
Rekabet için
Bir keyword için; tahmini indirme sayısı, o keywordün kaç uygulamanın başlığında geçtiği ve şu an gizlilik için açıklayamadığım bir kaç tane daha kriteri inceleyip adil bir puan oluşturuyorum.
Arama hacmi için
Bir keyword için; auto suggest te çıkıyor mu, listelere kaç tane uygulama girmiş başlığında bu keywordü içeren ve şu an gizlilik için açıklayamadığım bir kaç tane daha kriteri inceleyip adil bir puan oluşturuyorum.

Öncelikle uygulamanız ile alakalı bir keyword listesi oluşturuyorum. 50 keyword analiz ediyorum yazdığım program sayesinde. Tahmini rekabet ve arama hacmi değerlerini bulup buna göre keyword değerlendirmesi yapıyorum. Sizin için bu 50 keyword içerisinden keywordleri de seçiyorum. Bildiğimiz üzere Apple App Store 100 karakterlik bir keyword alanı yaratıyor bu 100 keywordlük alanı dolduracak şekilde en uygun keywordleri seçiyorum.

Apple algoritması uygulamaları başlığa ve biraz önce bahsettiğim keyword alanına göre sıralar. Yani başlık'a da bir kaç keyword koymak mantıklı olabilir oraya da bir kaç keyword ekleyebiliriz.

Apple Search API, Türkçe karakterleri desteklemiyor. Türkiye, Almanya, Amerika diye bir özelleştirme yapabiliyoruz yani keyword'ün Türkiye ya da Amerikadaki durumunu analiz edebilirim bunda sorun yok ancak Türkçe karakterli bir sorgu yapıldığında boş döndürüyor. Bu yüzden Uygulamanız yurtdışını hedefliyorsa İngilizce ASO yapabilirim, ya da isterseniz Türkçe(Ülke olarak Türkiyeyi seçerek) yaparım ancak Türkçe karakterli keywordleri analiz edemem. Ancak yine de Türkiye için yaptığımız çalışmalar oldu. Türkçe karakter içermeyen keywordlere odaklandık sonuçta aldık. Çünkü bildiğimiz üzere tüm aramalar klavyeden dolayı daha çok türkçe karakterlerle yapılmıyor. Mesela "maç izle" yerine "mac izle" gibi.

Size en sonda bir döküman hazırlayıp yolluyorum 50 keyword analiz edilmiş. Bu döküman şuna benzeyecek.

Ücret: Şuan 50 Keyword analizi yapıyorum, sizin için en uygun keywordleri seçiyorum. 150 TL. Daha fazla keyword analizi yapmamı isterseniz ücret katlanır.

Android ASO hizmeti

Google Play herhangi bir search api sunmadığı için uygulamanız için başka yollardan keywordleri bulup bunun ASO çalışmasını yapabilirim.
Türkçe ya da ingilizce yapabilrim.
Burada başlık, kısa açıklama ve tam açıklama kısımlarını yazıyorum. 10 tane keyworde odaklanarak yazıyorum.
Bunun da bir dil için ücreti 60TL.

Bilgisayar Mühendisi
ASO Uzmanı
wmaraci
reklam

desdark5 desdark5 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 25.06.2017
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek bilişim
  • Konum Gaziantep
  • Ad Soyad M** D**
  • Mesajlar 140
  • Beğeniler 39 / 28
  • Ticaret 3, (%100)
Skypenizi pm alabilir miyim hocam

cthax cthax @emileyt.vanlife Kullanıcı
  • Üyelik 18.11.2014
  • Yaş/Cinsiyet 41 / E
  • Meslek Çağrı merkezi görevlisi
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** K**
  • Mesajlar 3488
  • Beğeniler 1222 / 1221
  • Ticaret 130, (%100)
referans verebileceğiniz uygulama var mı android aso için

forgive forgive WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 15.12.2016
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Bilgisayar Mühendisi
  • Konum Tekirdağ
  • Ad Soyad G** Ç**
  • Mesajlar 126
  • Beğeniler 26 / 25
  • Ticaret 14, (%100)
Merhaba, bu hizmetim çok çok eski, şunu inceler misiniz?
https://wmaraci.com/forum/android-uygulama-hizmetleri/profesyonel-aso-hizmeti-445593.html
resimyukle.xyz şuan bakımda sanırım o gelince konumda resim var tüm detayları orada görebilirsiniz şimdi göremiyor ya da acilse pm gönderin resmi göndereyim ya da yazıyı...

Bilgisayar Mühendisi
ASO Uzmanı
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

suroyun suroyun WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 02.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek unity
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad S** Ç**
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 1
  • Ticaret 3, (%100)
hocam pm attım beklemedeyim.

www.suroyun.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al