wmaraci reklam

Rastgele Görüntülü Sohbet Uygulaması [SAYKO]

14 Mesajlar 2.685 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

hardcode hardcode WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Meslek Mobil Uygulama Geliştiricisi
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba geliştirmiş olduğum Azar tarzı rastgele görüntülü sohbet uygulamasına yatırımcı arıyorum,

Kısacası kendimden bahsedeyim. Silikon vadisinde bir startup da mobil uygulama geliştiricisiyim, boş zamanlarımda freelancer işler alıyordum. Aklımda uzun süredir olan ve pandemi sürecinde daha fazla ilgi çekebileceğini düşündüğüm bir rastgele görüntülü sohbet uygulaması geliştirdim. Hiç bir alternatifinde olmayan güzel özellikler mevcut. Uygulamanın alt-yapı, sinyal sunucusu, backend dahil her yerini bizzat kendim sıfırdan yazdım. Bu yüzden Heroku altında kaldırdığım sunucular ve MongoDB dışında hiç bir yere gider yok. Çok ilgi çekebilecek bir proje. Reklam yapacak param yok bu konuda yatırımcı & ortak veya direkt uygulamayı satın alabilen birini arıyorum..

Uygulamanın linki: https://play.google.com/store/apps/details?id=net.memish.sayko

Kısaca Uygulamadan Bahsedeyim;

Uygulamada kullanıcıyı yormayan güzel bir arayüz var.
Uygulamanın iki adet ana gelir kapısı mevcut;

Birincisi: Uygulama içi satın alım ile Saykoin satıyoruz (Kullanıcılar bu Saykoin ile sadece istediği cinsiyetten görüşmeler yapıyor) - Bu ayki Uygulama içi satın alım geliri 1.000 TL ' ye ulaştı.

İkincisi: Uygulama da reklam gösterimi mevcut, kullanıcılar sadece bir kereliğine video reklamı sonuna kadar izleyerek ücretsiz 10 Saykoin (1 Cinsiyet Filtreleme) hakkı kazanıyorlar.

Uygulamada bot sistemi mevcut, normal yapılan görüşmelerde %8 ihtimalle bayan bot kullanıcılar devre giriyor 5-6 saniye ekrana bakıp gülümesyip veya işte öpücük atıp görüşmeyi kapatıyorlar. Saykoin ile cinsiyet filtreleme özelliği kullanıldığında 3 saniye boyunca gerçek bir bayan kullanıcı bekleniyor, kimse katılmazsa yine bot kullanıcılar devreye giriyor.

Uygulamada takipleşme sistemi mevcut; Kullanıcılar eşleştikten sonra birbirlerini takip edip, görüşme sonrasında takip listesinden mesajlaşabiliyorlar. (A Kullanıcısı B Kullanıcısnı takip etmezse, B Kullanıcısı A Kullanıcısını takip etmiş olsa bile ona mesaj gönderemez bu sayede kimse rahatsız edilemiyor)

Uygulamada gelişmiş bildirim sistemi mevcut; Örneğin a kullanıcısı b kullanıcısına mesaj gönderdiğinde a kullanıcısı uygulamayı kapatmış olsa bile b kullanıcısndan mesaj aldığında dair bildirim geliyor, ayrıca uygulama sahibi olarak istediğimiz zaman kullanıcılara bildirim gönderebiliyoruz.

Gelişmiş Kullanıcı Bildirme Sistemi; Bu özellik alternatiflerde yok diye biliyorum tamamen kendi fikrim, diğer uygulamalar da bir kullanıcıyı şikayet ettiğin de Admin'lerin o kişiyi banlaması beklenirken bizim sistemimizde Kullanıcı direkt karşı kişiyi sadece kendisi için banlıyor. Yani biz eşleştik ve siz görüşmeden memnun kalmadınız diyelim, siz beni şikayet ediyorsunuz ve biz bir daha uygulama da eşleşmiyoruz.

Kahve Ismarlama Özelliği; Kullanıcılar eşleşme ekranında birbirlerine kahve ısmarlayabiliyor, her kullanıcı aynı kullanıcıya sadece bir defa kahve ısmarlayabiliyor. Ana sayfada kahve bölümünde en çok kahve toplayanlar top 10 şeklinde sıralanıyor. Her ay bu top 10 a giren en çok kahve toplayan kullanıcılara ödül gönderiyoruz (cep telefonu, saç kurutma makinesi veya para gibi vs.) Bu sayede insanlar sadece eğlenmek için değil para kazanmak için de uygulamayı kullanmak isteyebilirler.

Uygulama henüz çok yeni olmasına ve fazla reklam yapamamış olmama rağmen 10.000'den fazla insana ulaştı ve 500 den fazla 5 yıldız yorum geldi. Fakat kullanıcılar bi anda gelmediğinden parça parça geldiğinden ve her gelen uygulamada kimseyi görmediğinden çoğu uygulamayı kaldırmış bulunuyor. Daha sayamadığım bir çok özellik mevcut ve hala geliştiriyorum.

Uygulamanın giderleri;
• Heroku altında ayakta olan ana sunucu: Bu sunucuda uygulamanın bütün işlevsel olan özellikleri (giriş,kayıt, resim yükleme, mesajlaşma, takip etme vs vs.) barındırılıyor. Bu sunucunun gideri aylık 25$

• Yine Heroku altında ayakta olan Sinyal Sunucusu: Bu sunucuda da eşleşmeler ayarlanıyor, bir kullanıcı görüşme başlattığında bu sunucuya bağlanıyor. Bu sunucunun gideri de aylık 25$

• MongoDB Veritabanı: Ana sunucuda kullanıcının yaptığı işlemleri kaydeden veritabanı, şuan atlas cloud üzerinde kurulu, aylık gideri 60$

wmaraci
reklam

mehmet01 mehmet01 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek ...
  • Konum Adana
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 664
  • Beğeniler 327 / 328
  • Ticaret 1, (%100)
Tek başınıza iyi iş çıkarmışsınız. İsim güzel. Fikir güzel. Sunum güzel. Rakipler güçlü. Ama ilgilenen olursa tutacak bir proje olabilir. Kendi kutlesini kazanabilir. Umarım hakettiği desteği alır...
hardcode

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 11.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
çok teşekkür ediyorum

caneraykac caneraykac WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad C** A**
  • Mesajlar 8
  • Beğeniler 0 / 3
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar, detaylar için PM alabilir miyim?
hardcode

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 11.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Dönüş yapıldı

webzinde webzinde WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 19.01.2015
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Tekniker
  • Konum Amasya
  • Ad Soyad A** D**
  • Mesajlar 104
  • Beğeniler 20 / 20
  • Ticaret 6, (%100)
Detaylı pm
hardcode

kişi bu mesajı beğendi.

Ordu halı yıkama, Ordu halı yıkama firması, https://www.ordualashaliyikama.com

• Üyelik 11.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
Dönüş yapıldı

AzveNet AzveNet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 13.06.2019
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad C** E**
  • Mesajlar 367
  • Beğeniler 69 / 147
  • Ticaret 0, (%0)
Gerçekten güzel ve kaliteli bir uygulamaya benziyor. her ne kadar azar tarzı uygulamalar kullanmasam bile fikirde güzel.

Şahsım adına değil ama ilgilenecekler adına bir kaç bilgi daha paylaşır mısınız?
Mesela;
Fotoğrafta ios uygulamada görünüyor, var mı? yoksa yapılacak diye mi yazdınız?
Reklam geliri ne kadar?
Bu yükleme sayısı için harcadığınız reklam ücreti nedir?
Destek, geliştirme gibi konular mevcut mu?

şahsi fikrim çok kalabalık ekranı olmaması güzel. ne çok sade ne çok karışık. ideal bir ekran. Başarılarınızın devamını diliyorum. umarım dahada ilerler.
hardcode

kişi bu mesajı beğendi.

İmkansız olduğunu düşünürsen hiç birşey başaramazsın.

• Üyelik 11.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 25 / E
  • Konum Çanakkale
  • Ad Soyad E** M**
  • Mesajlar 11
  • Beğeniler 6 / 1
  • Ticaret 0, (%0)
> Fotoğrafta ios uygulamada görünüyor, var mı? yoksa yapılacak diye mi yazdınız?
=> iOS için yapmadım. Sadece Android için mevcut, amacım ufak çapta bir kitleye ulaştıktan sonra iOS tarafına da geçmek olacak

> Reklam geliri ne kadar?
=> eBGBM: 7,40 TL
=> Her kullanıcı sadece 1 reklam izleyebildiği için sadece 10 TL kazandırmış bu ay.

> Bu yükleme sayısı için harcadığınız reklam ücreti nedir?
=> Reklam olayı biraz karışık oldu tam emin değilim fakat 3 ila 5 bin arası diye tahmin ediyorum.

> Destek, geliştirme gibi konular mevcut mu?
=> Evet, zaten ben mümkünse ortak & yatırımcı arıyorum, uygulamayı sürekli geliştirmek istediğim için.

Güzel yorumun için teşekkür ederim

SizofrenikDev SizofrenikDev WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 05.10.2016
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Yazılım Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad H** B**
  • Mesajlar 187
  • Beğeniler 8 / 49
  • Ticaret 2, (%100)
Öncelikle tebrik ederim.

Kullanılan yazılım teknolojilerini bilgi amaçlı eklermisin.
Backend, mobile, api gibi. Görüntülü görüşme yapısında kullanılan teknoloji gibi.
hardcode

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al