wmaraci reklam

Forumu Nasıl Büyütebiliriz?

15 Mesajlar 2.412 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

memory memory Öğretmen Kullanıcı
  • Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Merhaba Arkadaşlar,

Sitemin forumunu yaklaşık 20 gün önce açtım. Ama bu forum işlerinde hiç anlamıyorum. Size yönelttiğim soru şu. Foruma yavaş yavaş üye olamaya başladılar şuan 90 üye var fakat kimse paylaşımda bulunmuyor ve üye sayısı çok yavaş artıyor. Bu zamana kadar gelen üyeliklerin %80'i eski üçretsiz forumumdan yeni foruma verdiğim yönlendirme sonucu gelip üye olanlar. Şuan 148 konu, 90 üye var. Acaba forumda konu mu az ya da yapmam gereken başka şeyler mi var? Bulamadım ve size danışmak istedim. Forumu görmek isterseniz reklam olmasın.

Teşekkürler...

isparakariyer.com
wmaraci
reklam

kasparow116 kasparow116 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek öğretmenlik
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 359
  • Beğeniler 74 / 96
  • Ticaret 10, (%100)
Siz açacaksınız onlar eğlenecek. Arada reklama da tıklayacaklar işte. Kimsenin hayrına konu açmasını ya da eğlenmek için konu açmasını beklemeyin. Grubunuzu oluşturup siz paylaşın.

Öğretmenlikte.

Erhan Erhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amale
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 75 / 102
  • Ticaret 24, (%100)
Genel içerikli forum işi 2006'da bitti bundan öncesinde evet çok iyi hit ve kullanıcı sağlanabiliyordu şuanda forum sitesi açıpta tutundurabilmek gerçekten zor. Ki bu durumdan sadece ticaret gerçekleşen forumları saymıyorum örnek: donanımhaber ve ***.net. Ha derseniz gibi WMARACI gibi yenilikciyim :) ben yaparım ozamanda bi ihtimal olabilir.

Tavsiyem forum kasmak yerine 3-4 editör bulup o alana hizmet veren web sitesi oluşturup güncel yazılar yazmak daha mantıklı hem gelirmodelinizde olur hem siteniz takip edilir.

Unutmayalım ki forumlar artık demode oldu.

Takipçi Satın Al

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Öncelikle teşekkür ederim yorumlara. Benim zaten sitem var bu onun forum kısmı. Sitem eğitim üzerine imzamdaki iste, forumda öyle. Sadece öğrenmek istediğim acaba yanlışmı yapıyorum, yani yapılması gereken başka şeyler varda ben mi yapmıyorum?

Teşekkürler...

isparakariyer.com
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Eğer özel, ilgi çekici bir konuya değil de her telden genel bir forum düşünüyorsanız ki, görünüşe göre öyle...Yarışmalarla, çekilişlerle, güncel bilgilerle kişileri kendinize çektiniz çektiniz, yoksa işiniz çok zor...
Uzun lafın kısası; kullanıcıyı kendize çekecek, paylaşıma ortak edecek cin fikirli projeler geliştirmek lazım.

"Genel forumlar bitti" diyen arkadaşlara forum sahipleri kızıyor. Bence hiç kızmasınlar, gerçeği kabul etsinler gerçekten bitti çünkü...
3525

kişi bu mesajı beğendi.

siyahgiyen siyahgiyen SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma Kullanıcı
  • Üyelik 01.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek SEO - E-Ticaret Gelir Arttırma
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 649
  • Beğeniler 121 / 191
  • Ticaret 20, (%100)
Ben forumlar tutmaz diyenlere biraz karşıyım ama biraz daha zor tutar diyenler tarafındayım. Bu işe gönülden bağlı olacak veya parasını vereceksin yönetecek ve konu açacak 5 kişi bul. Reklamlar ver. Güncel bloglardan reklamlar al. AAA bunların hepsi para gerektiriyor diyorsan forum tutmaz :) Yok ben bu işe girdim parasını da ayarladım zaten diyorsan yükselebilirsin.
Bir de ayrı bir tavsiye daha yeni bir forum için o kadar kategori çok fazla ve subdomainle işlerini daha da zorlaştırıyorsun.

Erhan Erhan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Amale
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad E** T**
  • Mesajlar 202
  • Beğeniler 75 / 102
  • Ticaret 24, (%100)
Aşağıdaki yorumu çok seviyorum evet artık forum devri bitti ve blog devri başladı

Google sorunların cevabını tek celsede veren siteleri seviyor. Forumları indexlenip de hit almak için kullanacakların bu noktada sorunu açığa çıkıyor. Çünkü artık yeni açılan tüm forumlar 10-15 arkadaş arasındaki konusmadan ibaret olacak.

Peki internette %60 lık bir kesim (CHİP araştırması) Forum kullanıyorsa artık ne kullancağız.

Bence artık Blog devri tam anlamıyla başlayacak yada ortaya daha değişik bir script sistemi atılacak. Çünkü blog bilgiyi anında veriyor. Ki Googlenin sevdiği gibi.

Takipçi Satın Al

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Arkadaşlar bu forum eğitim sitemin forumu yani eğitim üzerine Ales, Uds, Kpds, Yüksek Lisans vs. Genel ve güncel bir kaç konu daha var. Siyahgiyen birkaç kategori fazla demiş, bazı kategorileri azaltmayı düşünmeye başladım.

isparakariyer.com

aeSahin aeSahin www.ahmetenessahin.com.tr Kullanıcı
  • Üyelik 14.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek PR, Muhasebe
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad A** Ş**
  • Mesajlar 806
  • Beğeniler 361 / 151
  • Ticaret 1, (%100)
Cevaplayan arkadaşlara gerçekten katılıyorum. Artık o kadar çok eğlence forumları var ki tutması kendi çapında çok zor. Ama çok fazla olmayan bir forum olursa tutar. Örn : Adult Forum gibi...

PR | Social Media - Advertising - Post-Production

• Üyelik 18.03.2012
  • Yaş/Cinsiyet 40 / E
  • Meslek Öğretmen
  • Mesajlar 589
  • Beğeniler 96 / 79
  • Ticaret 25, (%100)
Öncelikle forum eğlence ya da genel içerikli bir forum değil, evet birkaç farklı kategori var ama onlar sadece farklılık yaratsın diye kullanıcılar sıkılmasın diye açılan kategorliler ama bazılarını kaldırmayı düşünmeye başladım. Cevaplayan arkadaşlar genel içerikli ya da eğlence içerikli olduğunu düşünmüşler ama öyle değil ve üstüne basabasa yazmıştım forum eğitim forumu diye. Aslında benim konum üzerine tanınmış sadece bir forum onunda konusu biraz bizimkinden uzak. Bu şekilde değerlendirirseniz sevinirim. Eğitim ile ilgili güncel bilgiler sürekli paylaşılıyo ve özgün yazılar giriliyor. Reklam vs. dışında ne yapmamı önerirsiniz???

isparakariyer.com
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al