wmaraci reklam

Googlebot canlı testte içeriğimi farklı gösteriyor

4 Mesajlar 640 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

caqri96 caqri96 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster,Yazar
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ç** Y**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 13 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Merhaba arkadaşlar google ile uzun zamandır index sorunum vardı bu gün araştırmak için canlı test yaptığımda inanılmaz bir şok yaşamış durumdayım.

Sayfada ki canlı test görselinde gösterilen Mybb veritabanı hatası web sitemde kesinlikle yok ayrı olarak görselde görüldüğü gibi html kodlarında ****ografik linkler mevcut, sitemin kaynak kodlarına baktım ve chrome kaynağı görüntüle dedim web sitemde bu kötü sitelere ait hiç bir veri bulunmuyor nasıl oluyor da bu şekilde Google canlı testi sunuyor.

Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

www.Pcshift.net - Forum
wmaraci
reklam

bilalylmz bilalylmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 10.10.2020
  • Yaş/Cinsiyet 24 / E
  • Meslek Mekatronik Teknikeri
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** Y**
  • Mesajlar 48
  • Beğeniler 41 / 14
  • Ticaret 0, (%0)
Bende çıkmadı bu linkler. Acaba eski sahibiyle bağlantılı olabilir mi hiç bilgim yok bu konuda. Ama ben de test ettim çıkmadı bilginiz olsun.
caqri96

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 28.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster,Yazar
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ç** Y**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 13 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Konuyu kendi yöntemlerim ile çözüm ana dizine bir dosya gönderilmiş dosyanın içeriği kötü sitelere ait linkler yönlendirme olarak sadece Googlebot'un görebileceği şekilde ayarlanmış bu sebepten dolayı Googlebot her sayfamı taradığında karşısına sadece bu kötü linkler çıkıyor. Bu dosyayı sildim index.php içerisine bu dosyanın adına yönlendirme kodu eklenmiş. Her ne kadar çözmüş olsamda kesinlikle için rahat değil. Nasıl olurda benim bilgim olmadan dosyada kod enjekte edip sonrasında ana dizine içinde kötü linkler olan bir php dosyası atabiliyorlar anlamış değilim muhtemelen sitede açık var ve ya hack yedik. Önemli olan bunun kaynağını bulmam bu daha zor bakalım ne olacak :)

www.Pcshift.net - Forum

• Üyelik 28.03.2020
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Webmaster,Yazar
  • Konum Antalya
  • Ad Soyad Ç** Y**
  • Mesajlar 78
  • Beğeniler 13 / 22
  • Ticaret 0, (%0)
Bu arada sitenin eski sahibi felan yok, başından beri tek ben ilgilendim. Yardımcım felan olsaydı onun yüzünden bir açık olabilir derdim ama o ihtimalde yok.

www.Pcshift.net - Forum
wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al