Giriş Yap / Kayıt Ol

WM Aracı'na üyelikler tekrar açıldı! Kayıt olmak için TIKLAYIN!

Cevap Yaz Favorilerime Ekle
Seçenekler Stil
Geri Git   Forum > > Mybb

MyBB 1.10 Geliyor

Okunmamış 01 Aralık 2017, 07:04
simao Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 29 / Erkek
Meslek: Webmaster
Ad, Soyad: Me... Ça...
Ticaret: 2, 100%
Merhaba arkadaşlar,

offical sitede farkettiğim kadarıyla mybb 2.0 önce mybb 1.10 sürümü yayınlamaya kadar verdiler sanırım. tam incelememekle birlikte detaylı bir incelemeden sonra MyBB Türkçe Destek Sitesi ve burada konu açacağım.

Yeni bir bölüm açılmış tartışma konuları var tabi anladığım kadarıyla 2.0 sürümü laravel kullanılacağından geç kalındı tam olarak bitmedi. detaylı bir şekilde konuları inceleyip TR çeviri olarak bilgi vereceğim. Sanırım bir süre daha 2.0 geçişi olmayacak ara bir kararlı sürüm çıkaracaklar gibi görünüyor. Şimdilik bilgiler bu kadar..
mdtoff bunu beğendi.
Okunmamış 01 Aralık 2017, 20:33
mdtoff Adlı Üyenin Avatarı
Code is my life!

Yaş / Cinsiyet: 22 / Erkek
Meslek: Öğrenci
Ad, Soyad: Me... Er...
Ticaret: 15, 100%
Evet, bende fark ettim. Bence bu şekilde olması daha iyi olur. 2.0 sürümü için hep erken olduğunu düşündüm. 1.10 sürümü, 2.0 sürümü için zaman kazandıracak ve ortaya daha iyi bir yazılımın çıkmasını sağlayacak.
Okunmamış 01 Aralık 2017, 21:04
Üyeliği Durdurulmuş

Meslek: Copywriter
Ad, Soyad: İb... Bo...
Ticaret: 13, 93%
2014 senesinden beri 2.0 çıkacak ama çıkamadı. Bence artık çıkmalı çünkü mybb güç kaybetmeye başladı. Responsive tasarım lazım.
Zaman kazanmak için 1.10 sürümünü yayınlayacak olabilirler.
Okunmamış 01 Aralık 2017, 22:08
WM Aracı

Alıntı:
Dijiseo Adlı Üyeden Alıntı
2014 senesinden beri 2.0 çıkacak ama çıkamadı. Bence artık çıkmalı çünkü mybb güç kaybetmeye başladı. Responsive tasarım lazım.
Zaman kazanmak için 1.10 sürümünü yayınlayacak olabilirler.
ben böyle düşünmüyorum yetiştiremediler evet ücretsiz bir yazılım bu konuda 2.0 çıkması isteyenlerede şöyle cevap vermişler gelişmesi için ne yaptın?? yeteri kadar gelişmedi bitmedi ve böyle yayınlamak istemiyorlar 1.x serisi için daha çok uğraşıldığı söylenmiş 2.0 geçiş için hem oyalama hem de daha stabil çalışsın diye çünkü şuanda 1.8.14 gitse gitse 4 sürüm sonra değişmesi lazım zamanda kısıtlı o yüzden bir kaç özellik ekleyip yola devam etmek isteniyor mybb Türkiye'de bile destek site çatışmaları yüzünden kan kaybetti malum en köklü siteler kapandı. diğeri açık ama ilgi yok benim 2 yıl önce açıp 1 yılı askerde geçirdiğim hala ayakta tuttuğum yeni bir site var kaç kişi geldi şunu yapalım bunu yapalım dedi eklenti tema vs eski ortamı geri getirmek için elimden geleni yapacağım o özlenen mybb ilgisini tekrar kazandırmak istiyorum en iyi ücretsiz forum yazılımı olan mybb için geliştirme bile yapma düşüncem var ama projemin kilometre taşlarında şuan sitemin içeriğini halletmeye çalışıyorum. yani eleştirirken biz ne kattık demeliyiz.
Okunmamış 01 Aralık 2017, 22:22
Üyeliği Durdurulmuş

Meslek: Copywriter
Ad, Soyad: İb... Bo...
Ticaret: 13, 93%
Mybb 2.0 ın github da dosyaları var aslında hocam. Bende zamanında destek ekibinde yer almıştım. Tekrardan canlandırmak önemli.
Okunmamış 02 Aralık 2017, 00:13
MelihAtasever Adlı Üyenin Avatarı
☆☆ Atasever Media ☆☆

Ad, Soyad: Me... At...
Ticaret: 97, 100%
Hala 1.8 serisine devam ediyorlar hızlarına yetişemiyoruz.
Okunmamış 02 Aralık 2017, 05:59
ozanakkaya Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 41 / Erkek
Meslek: Memur
Ad, Soyad: Oz... Ak...
Ticaret: 5, 100%
Türkiye'deki Mybb destek sitelerinin en büyük sorunu ERGENLER ve sadece çeviri yapabilen (o da translate ile) yönetim ekibidir.

Benim yaptığım hali hazırda Türkçe olan ve İngilizce dil dosyası olmayan eklentiyi bile çevirdiler.
mdtoff bunu beğendi.
accesstr.net
Okunmamış 05 Aralık 2017, 05:45
WM Aracı

Alıntı:
Dijiseo Adlı Üyeden Alıntı
Mybb 2.0 ın github da dosyaları var aslında hocam. Bende zamanında destek ekibinde yer almıştım. Tekrardan canlandırmak önemli.
Şuanda 1.10 ile yola devam etmekte kararlılar şimdiden nelerin değişeceğini tartışma konuları açarak ele alıyorlar bile artık takip edip bilgilenmekten başka çare yok

Alıntı:
ozanakkaya Adlı Üyeden Alıntı
Türkiye'deki Mybb destek sitelerinin en büyük sorunu ERGENLER ve sadece çeviri yapabilen (o da translate ile) yönetim ekibidir.

Benim yaptığım hali hazırda Türkçe olan ve İngilizce dil dosyası olmayan eklentiyi bile çevirdiler.
Konuyu neden saptırıyorsunuz saçmalamayı keserseniz iyi olacak. konu 1.10 gelişi sizin yazdıklarınız Şahsımında destek sitesi olduğu için ergen sizsiniz bu konuşmayı yaparak seviyenizi belirliyorsunuz. Bu yaklaşımızı üstüme alınmıyorum ama konuyu baltaladığınız için cevap vermek zorunda bıraktınız.
Okunmamış 06 Aralık 2017, 07:31
ozanakkaya Adlı Üyenin Avatarı
WM Aracı

Yaş / Cinsiyet: 41 / Erkek
Meslek: Memur
Ad, Soyad: Oz... Ak...
Ticaret: 5, 100%
Alıntı:
simao Adlı Üyeden Alıntı
Konuyu neden saptırıyorsunuz saçmalamayı keserseniz iyi olacak. konu 1.10 gelişi sizin yazdıklarınız Şahsımında destek sitesi olduğu için ergen sizsiniz bu konuşmayı yaparak seviyenizi belirliyorsunuz. Bu yaklaşımızı üstüme alınmıyorum ama konuyu baltaladığınız için cevap vermek zorunda bıraktınız.
Benim yazdığım cümlelerde herhangi bir yanlışlık yok. Konu açmışsınız, cevaben arkadaşlar mybb'nin neden bu halde olduğunu yazmışlar.

Bende kendi görüşümü belirtmişim, cümlelerimde "Destek sitesi sahipleri ergen" şeklinde beyanım var mıda bana "ergen siz siniz" diye hitap ediyorsunuz? Konunuzu niye baltalayayım? Baltalanacak konu mu bu?

Sadece sizin mi destek siteniz var? Ben mybb'nin Türkiye'de bu halde olmasının genel sebebini yazdım. Destek sitelerinin en büyük sorunu ergenler ve sorulara çözüm bulmayan, sorulara cevap yazmayan, sadece çeviri yapabilen, eklenti yazamayan yönetim ekibidir.
accesstr.net
Okunmamış 06 Aralık 2017, 08:47
WM Aracı

Alıntı:
ozanakkaya Adlı Üyeden Alıntı
Benim yazdığım cümlelerde herhangi bir yanlışlık yok. Konu açmışsınız, cevaben arkadaşlar mybb'nin neden bu halde olduğunu yazmışlar.

Bende kendi görüşümü belirtmişim, cümlelerimde "Destek sitesi sahipleri ergen" şeklinde beyanım var mıda bana "ergen siz siniz" diye hitap ediyorsunuz? Konunuzu niye baltalayayım? Baltalanacak konu mu bu?

Sadece sizin mi destek siteniz var? Ben mybb'nin Türkiye'de bu halde olmasının genel sebebini yazdım. Destek sitelerinin en büyük sorunu ergenler ve sorulara çözüm bulmayan, sorulara cevap yazmayan, sadece çeviri yapabilen, eklenti yazamayan yönetim ekibidir.
peki kusura bakmayın o halde ben yanlış anlamışım haklısınız ama artık ben hariç kimse fazla ilgilenmiyor diğer destek siteleri yok yani varlar ama yoklar ben şuanda tr çevirilerle uğraşıyorum projemi planlı ilerlettiğim için geliştirmeler en sona kaldı.
Cevap Yaz Favorilerime Ekle

Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 üye ve 1 Ziyaretçi)

Seçenekler
Stil
Normal Normal

Geri Git   Forum > Mybb