wmaraci reklam

Mybb Admin panele giriş sorunu

12 Mesajlar 5.133 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

AlfaOis AlfaOis www.GameOis.com Kullanıcı
  • Üyelik 22.05.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilgisayar Prog. / Webmaster
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Ü** G**
  • Mesajlar 843
  • Beğeniler 75 / 205
  • Ticaret 53, (%100)

Medet adlı üyeden alıntı

Merhaba,

MyBB 1.8.1 sürümünde SQL Injection açığı testbit edildi ve gerekli önlemler ve açıklamalar yapıldı. Ayrıntılı bilgi için aşağıdaki bağlantıyı kulanabilirsiniz:

http://mybbturkey.com/showthread.php?tid=168

Ayrıca ACP giriş sorununa gelirsek, aynı bilgiler ile foruma giriş yapabiliyor musun?

Saygılarımla, iyi forumlar.

İlgi ve alakan için teşekkür ederim hocam, sorunu çözdüm, denenmedik yöntem kalmamıştı herşeyi yaptım fakat sorun devam ediyordu, son olarak sitede üye olan bir arkadaşın ki bu 4. düzenleme yapışım, süperadmin yapıp mysql düzenlemesinden sonra panele giriş yapıp ayarlamalarımı yapabildim.

1.6.x versyonunu kullanmaktayım, 1.8'deki açığı inceleme fırsatım olmadı fakat ciddi bir açık sanırım herkesin dilinde, 1.6'yı stabil ve güvenli diye seçmiştim 1-2 sene önce, bildiğiniz 1.6 açığı var mı yada 1.8 geçin diye bir tavsiyeniz.

Saygılarımla.

wmaraci
reklam

Medet Medet WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.10.2013
  • Yaş/Cinsiyet 30 / E
  • Meslek Öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** E**
  • Mesajlar 50
  • Beğeniler 19 / 3
  • Ticaret 0, (%0)

AlfaOis adlı üyeden alıntı

İlgi ve alakan için teşekkür ederim hocam, sorunu çözdüm, denenmedik yöntem kalmamıştı herşeyi yaptım fakat sorun devam ediyordu, son olarak sitede üye olan bir arkadaşın ki bu 4. düzenleme yapışım, süperadmin yapıp mysql düzenlemesinden sonra panele giriş yapıp ayarlamalarımı yapabildim.

1.6.x versyonunu kullanmaktayım, 1.8'deki açığı inceleme fırsatım olmadı fakat ciddi bir açık sanırım herkesin dilinde, 1.6'yı stabil ve güvenli diye seçmiştim 1-2 sene önce, bildiğiniz 1.6 açığı var mı yada 1.8 geçin diye bir tavsiyeniz.

Saygılarımla.

Rica ederim, görevimiz. Ayrıca size illa 1.8 sürümüne geçin diyemem ama geçmeniz daha iyi ilerisi için. Açık konusunu dert etmeyin, önemliydi ama çabuk çözüldü ve MyBB'de ders oldu diye düşünüyorum. Son olarak 1.6 sürümünü kullanmak istiyorsanız son sürüm 1.6.15'e güncellemeniz yeterlidir.

Saygılarımla, iyi forumlar.
AlfaOis

kişi bu mesajı beğendi.

MyBBTurkey.Com » MyBB Türkiye Platformu
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al