wmaraci reklam

MyBB İmperial Teması için Önemli Güvenlik Duyurusu..!

44 Mesajlar 7.755 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

xpserkan xpserkan MyBB Kullanıcı
  • Üyelik 02.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek MyBB
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 25 / 51
  • Ticaret 8, (%100)

agg1401 adlı üyeden alıntı

Hocam bir temada açık olduğunu nasıl anlıyorsunuz? Sadece merak ettim.

Bu konuda konular açılıyor hocam, bizde açılan konulara bakıp açığı bulmaya çalışıyoruz tabi açık sadece temadan dolayı olmayabilir, ilk etapta eklentilere yoğunlaşıyoruz, örneğin madur kişiye soruyoruz hangi eklentileri kullanıyorsunuz vs. bakıyoruz eklentiler güvenli bu durumda temaya yöneliyoruz ve temanın paketini bulup indirip inceliyoruz, ikonlar, logo vs. ne varsa tek tek uzantıları dahil olmak üzere kontrol ediyoruz. Eğer tema sorunuda yoksa geriye sadece host açığı kalıyor..

Temada açık olup olmadığınıda; tema paketindeki tüm grafiklere + boş index.html dosyaları + varsa .js dosyaları olmak üzere tümünü incelemek gerekir.. Orjinal mybb temasını indirip aradaki farklarıda bulabilirsiniz, bazıları ek özellik ekliyor yararlı olan ve yararlı olan şeyin içine zararlı eklenen kodlarda olabiliyor.

wmaraci
reklam

3525 3525 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Hocam bu açıklama gayet güzeldi, teşekkürler.

Konu Dışı: mybb.com.tr ne zaman açılıyor?

• Üyelik 02.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek MyBB
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 25 / 51
  • Ticaret 8, (%100)

Hocam bu açıklama gayet güzeldi, teşekkürler.

Konu Dışı: mybb.com.tr ne zaman açılıyor?

Rica ederim hocam, MCTR şuan son haftasına girmiş durumda nasip olursa eğer 1 hafta sonra faaliyete geçecek.

Bu arada resmi sitedeki orjinal tema konusuna yazdığım yorum silindi, tema yapımcısı orjinal satışta olan temada böyle bir açık olmadığını beyan etmiş, tabi burada akla ilk gelen soru => temayı bazı kişiler w@rez mi yayınladı? ve şuan da bu açığın olduğu siteler ücretli temayı null olarak mı kullanıyor..?

Eğer öyle ise, bir önceki mesajımda yazdığım duyum doğru demektir, bu açık bazı art niyetli kişiler tarafından; sağlandı ve tema w@rez olarak piyasaya sürüldü, bu sayede Bizim Türklerde ava çıkmış olmalılar ki zaten ilk darbe yabancılardan gelmişti geçtiğimiz aylarda, sonra Türkler tarafından açık bulunup aynı siteye (mybb.biz) sitesine atack yapılmıştı.. sanırım 3 defa bu açıktan yararlanarak atack yapıldı zaten tema değişmeden önce sitede böyle bir olay gerçekleşmemişti..

Umarım bu temayı w@rez kullanan kişi-ler bu durum karşısında gerekli önlemleri alırlar..

Ne olursa olsun arkadaşlar, sadece tema değil, eklentilerinizide yüklemeden önce içini açıp kontrol etmeyi lütfen ihmal etmeyiniz..!

Not: Benim anlamadığım nokta => orjinal temada böyle bir sorun yok ise, orjinal demo adreste yani tema yapımcısının kendi demo adresinde bu açık neden var ?

http://demo.pixelmonkey.co/mybb/images/city/url.php

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Bilmiyorum hocam kafaları fena karıştırıyor.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Hocam bende baktım evet silmişler yorumunuzu. Şimdi madem w@rez temada böyle bir açık var, resmi sitenin demosunda da aynı açık söz konusu ona ne yapacaklar. Bence işlerine gelmedi sizin bu açığı yakalamanız.. Ya da resmi sitenin bir moduyla görüşüp durumu anlatın hocam..
Açıkcası bende bir ara satın almayı düşünmüştüm temayı...

Ek Olarak: Şimdi demo da kapalı görünüyor. Var bu işte bir adilik...

Yrlmz Yrlmz WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 24.12.2011
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Kamu
  • Konum Konya
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 794
  • Beğeniler 24 / 137
  • Ticaret 5, (%100)
yapımcı adam kaldırmış demodan e dursaydı o zaman:) hani zararlı değildi? :) vay uyanıklar

Elbet birgün...

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)

grdiyan adlı üyeden alıntı

Hocam bende baktım evet silmişler yorumunuzu. Şimdi madem w@rez temada böyle bir açık var, resmi sitenin demosunda da aynı açık söz konusu ona ne yapacaklar. Bence işlerine gelmedi sizin bu açığı yakalamanız.. Ya da resmi sitenin bir moduyla görüşüp durumu anlatın hocam..

Belki açığı kapatacaklardır, belki de ondandır. Sakın yanlış anlaşılmasın sadece bir ihtimalle yorum yapıyorum. Bir taraf seçmedim, eğer seç deselerdi, iyi tarafı alırdım.

• Üyelik 02.02.2012
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek MyBB
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad S** T**
  • Mesajlar 81
  • Beğeniler 25 / 51
  • Ticaret 8, (%100)

grdiyan adlı üyeden alıntı

Valla hocam, resmi site mybb.com yönetimi ile anlaşmak ne yazık ki mümkün değil. Geçmişte yaşanan bazı olaylar yüzünden Türkleri artık kötü olarak biliyorlar ve Türklere güvenmiyorlar. Daha önceleride bazı konularda uzlaşmak istemiştim fakat olumlu sonuca varamamıştım..

Herkesin bir şekilde işine gelen bazı şeyler var..!

• Üyelik 27.01.2012
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 2967
  • Beğeniler 1073 / 440
  • Ticaret 0, (%0)
Desenize bunlar bizi kafalarına takmıyorlar. Bunlar işlerine geleni yapıyorlar, şimdiden geçmiş olsun. Tüm dünyaya, hatta temayı alanlara. Büyük açık onları bekliyor olacak. Onlara bol avlanmalar.

grdiyan grdiyan Ebaydestek Kullanıcı
  • Üyelik 09.11.2011
  • Yaş/Cinsiyet 45 / E
  • Meslek
  • Mesajlar 385
  • Beğeniler 92 / 85
  • Ticaret 1, (%100)
Ben bir kaç yorumunuzu takip ettim de, sizinle hemen hemen aynı fikirdeyim. Son sözü söyleyip kapatıyorlar konuyu anlamadan.

Ek Olarak:

Belki açığı kapatacaklardır, belki de ondandır. Sakın yanlış anlaşılmasın sadece bir ihtimalle yorum yapıyorum. Bir taraf seçmedim, eğer seç deselerdi, iyi tarafı alırdım.

Tabi mümkün fakat Serkan Hoca'nın yorumunun kaldırılması başlı başına bir art niyet zaten.
xpserkan

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al