wmaraci reklam

MyBB Oyuncu Teması Ücretsiz

2 Mesajlar 2.600 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

ZagorCan ZagorCan WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 18.06.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek Ogrenci
  • Konum Adana
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 391
  • Beğeniler 16 / 55
  • Ticaret 10, (%100)
Merhaba arkadaşlar, belki bu temayı MyBB'ye ait bir sitede görmüşsünüzdür. Orada ki yöneticilerin tavırlarından dolayı yaptığım ve yapacak olduğum temaları buradan paylaşma kararı aldım. Aşağıda paylaştığım tema tamamen ücretsiz olup, geliştirilmeye ve düzenlenmeye açıktır. İsteyen istediği düzenlemeyi yapabilir.

Uzun bir konu olacak şimdiden özür diliyorum. Çünkü tüm içeriği anlatabilmem için gerekli.

Temadan görüntüler;

Temayı anlatmadan önce, temanın üst tarafında ki sunucu kısmı php yardımı ile farklı bir siteden çekilmektedir. Korkunuz olmasın güvenlik açığı bulunmamaktadır. Kullanabilmek için Zip dosyası içerisinde ki anadizin yazan klasör içindekileri anadizine gönderiyoruz.

1. Tabi bunu kullanabilmek için tema içerisinde php kullanım iznine sahip olmanız gerekiyor. Peki bunu nasıl yapacaksınız ?

ZİP DOSYASININ İÇERİSİNDE İNC/PLUGİNS KLASÖRÜNDE BU İZNE SAHİP OLMANIZI SAĞLIYACAK EKLENTİ MEVCUT, EKLENTİ YÖNETİMİNDEN -> PHP AND TEMPLATE CONDİTİONALS ADLI EKLENTİYİ AKTİF ETMENİZ YETERLİ. (EKLENTİNİN ORJİNALİ İÇİN BURAYA TIKLAYINIZ.)

2. Kendi sunucumu nasıl eklerim ?
SUNUCU.PHP'Yİ AÇIP SİTEBAGLAN2 YAZAN YERDE Kİ İP(HTTP://APİ.GAMETRACKER.RS/DEMO/XML/SERVER_İNFO/93.119.25.16:7777/) KISMINA KENDİ SUNUCU İP'NİZİ GİRİNİZ.
Not: Bu kısımla uğraşmak istemeyen Garry's Mod, CS:GO, TF2 gibi oyunlar için kullanacak arkadaşlar, daha hızlı olması açısından ekte paylaştığım sunucu.php dosyasını Anadizine atabilirler, sunucunuzu eklemek ise çok basit sunucu.php dosyasını açın $ip="İp adresiniz" $queryport="Port" buraları kendinize göre doldurmanız yeterli.

3. Ekledim fakat sunucum gözükmüyor ?
NORMAL ÇÜNKÜ GAMETRACKER.RS SİTESİNE SUNUCUNUZUN KAYDI BULUNMUYORDUR. AŞAĞIDA Kİ RESİMLER SAYESİNDE KAYIT OLABİLİRSİNİZ ;

SUNUCUNUZU EKLEDİKTEN SONRA MY SERVERS YAZISINA TIKLAYIP EKLEDİĞİNİZ SUNUCUYA TIKLAYIN.
SUNUCUNUZUN İSMİNİ GAMETRACKER YAPIP CLAİM OWNERSHİP DEYİN.(SUNUCUNUN SAHİBİNİN SİZİN OLDUĞUNU TEYİT EDİYOR.) YAPTIKTAN SONRA ESKİ HALİNE GERİ GETİREBİLİRSİNİZ. HEPSİ BU KADAR.
4. Anasayfada uzun konu başlıklarının 2 satır olmasını istemiyorsanız. (Resimde ki gibi)

inc/fuctions_forumlist.php'yi açıp " $lastpost_subject, 0, 25 " tırnak içersindeki yazıyı aratınız. Bulduğunuz satırdaki 25'i 15 yapınız.

5. Profilde kapak fotoğrafı olsun istiyorsanız ;
ADMİN PANELİNE GİRİP FORUM AYARLARI -> ÖZEL PROFİL YÖNETİMİ -> YENİ PROFİL ALANI EKLE DİYORUZ.
Profil başlığı : Kapak Fotoğrafı
Kısa bilgi : Size kalmış
Alan seçenekleri : Text Kutusu
Düzenli ifade : Boş bırakın
Maksimum uzunluk : 500
Minimum Mesaj Sayısı : 0
Görüntülenme Sırası : Size kalmış (Bende 0)
Gerekli? : Kayıt sırasında ve Profil Bilgilerini Düzenleme kısmında bu alanı zorunlu olarak girdirmek istiyorsanız Evet deyin.
Görüntüleme izinleri : Tüm gruplar
Düzenleme İzinleri : Tüm gruplar

Diyoruz. Oluşturduğumuz Özel profilin üzerine gelip fid sayısını buluyoruz. (Üzerine gelince aşağıda edit&fid4 gibi bir yazı çıkar burda fid numaramız 4 bunu aklımızda tutuyoruz.)

Temalar&Şablonlar -> Şablonlar -> Üye Profili Şablonlar -> member_profile açıyoruz.

{$userfields['fid4']} bunu aratın ve az önce bulduğumuz fid numarasını 4 yazan alana giriyoruz.

6. Peki bunları yapmam şart mı ?

BAŞINDA DA DEDİĞİM GİBİ YAPMANIZ ŞART DEĞİL TAMAMEN OPSİYONEL.
Bende bunları sizi uğraştırmadan sadece temayı aktif et diyerek olmasını isterdim fakat MyBB şuan ki haliyle buna izin vermiyor. 2.0 Sürümünde inşallah olur.
TEMANIN İLK SÜRÜMÜ OLDUĞU İÇİN HATALAR OLABİLİR MAZUR GÖRÜN, HATALARI BURDAN YAZARSANIZ GEREKLİ DÜZENLEMELERİ YAPMAYA ÇALIŞIRIM.
SİZDEN TEK RİCAM COPYRİGHT KISMINDAN TEMA YAPIMCISI KISMINI KALDIRMAYIN. EMEK VERDİM :/
BİLİNEN HATALAR ;
Mozilla'da profil kısmında avatar ve kapak fotosunda ufak bir bozuk resim iconu çıkmakta. (Default avatar eklentisi ile çözebilirsiniz.)

Temayı iki adet versiyon ile paylaşıyorum.
1. Temiz, eklentisiz sadece tema olan versiyonu.
2. Versiyon ise full olandır, yukarda anlattıklarımla görsellerdeki gibi bir temaya sahip olacağınız versiyondur.

Bahsi geçen GameTracker.RS sitesi ile uğraşmak istemeyenler için olan sunucu.php dosyası ;
INDIR

DEMO | TEMİZ VERSİYON | FULL VERSİYON | GİTHUB

wmaraci
reklam

samdilli samdilli WM Aracı Telefon Onaysız
  • Üyelik 17.03.2015
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Reklam Ve Pazarlama
  • Konum Balıkesir
  • Ad Soyad S** U**
  • Mesajlar 1240
  • Beğeniler 439 / 366
  • Ticaret 36, (%100)
Eline sağlık hocam, yakında yardım isteyebilirim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al