wmaraci reklam

Kış saatı farkından dolayı payu çalışmıyor

19 Mesajlar 3.854 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

s3ha s3ha WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 30.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Payu'ya hem e-posta ile hemde telefonla iletişime geçtim ama onlar problem kendilerinden kaynaklanmadığı ve sistem saatinin değiştirilmesi gerekmediğini belirttiler. Uzun yazışma sonucunda son olarak bakanlar kurulu kararına uygun olacak şekilde yaz saati yani GMT+3 olarak düzenlenmesi gerekli dediler. Sistem saati bu şekilde ayarlanmış olduğu halde sorun yaşıyor iseniz, lütfen yazılımcınızla iletişime geçiniz diye e-posta attılar.

Hata çıkmaması için o hatada çıkan saatin şu an 21:39 yapılması gerekiyor. Ama o hatada ki saat nereye ait bilemiyorum. Bu yüzden nasıl düzeltilecek veya nasıl değiştirilecek anlam veremiyorum.

wmaraci
reklam

cemyildirim cemyildirim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster / İTC
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Şuanda ihs ******* ile destek sisteminde yazışıyoruz umarım bir çözüm yolu vardır yoksa siparişlerimizi asla tamamlayamayız gerçekten sorun payu ile değil onların saatleri doğru bu konuda destek verecek biri olursa bizim açımızdan daha iyi sonuç alırız.

• Üyelik 30.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Aynen zarar gün geçtikçe büyüyor. Hevesi kırmak istemem ama onlarlada yazıştım ve sonuç alamadım. O da sorunu kabul etmiyor. Bana yazdıklarını aşağıda paylaşıyorum.

''Global saat uygulaması haricinde özel bir yerel saat uygulaması bir hafta boyunca etkin olacaktır. Sunucu üzerindeki php.ini ayarlarında global saat ayarları geçerlidir. PHP üzerinde saat bilgisi çekmek için kullanılandığınız fonksiyon global saat sistemine göre veri çekiyorsa hata alabilirsiniz. Örnek olarak aşağıdaki gibi;

date_default_timezone_set('Europe/Istanbul');

PHP üzerinde birçok saat ve tarih çekme metodu bulunmaktadır. Manuel olarak farklı bir zaman ayarı yapabilir veya uyumlu bir GMT bilgisini yazılımınıza ekleyebilirsiniz.''

Bu cevaptan sonra yazdıklarıma bir daha yanıt vermediler. Belirttiklerini hem kodla hem de manuel olarak değiştirdim ama çıkan hatanın saati asla değişmiyor. Yani hatanın söyledikleriyle bir alakası yok.

• Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster / İTC
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Ben yabancı sayfalar dahil bir çok yerdeki kodları yedek alarak denedim ancak şuanda kafayı yemek üzereyim internet üzerinden bir kaç kişiyi facebookdan ekledim umarım olumlu bir sonuç alırım opencart neden ayarlar menüsünde saat dilimi ayarı yok onu hiç anlamadım

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 30.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
O konuda da araştırma yaptım. Opencartın ücretsiz saat ayar modülü bulup kurdum. Ayarı açtığımda saatin olması gerektiği gibi olduğunu gördüm. Yine de saati ileri geri fln alarak alışveriş yapmayı denedim ama hatada çıkan saatin değişmediğini gördüm.

Yani hatada çıkan saat opencartın da saati değil. :(

• Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster / İTC
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Sayfa içi ödeme sistemi kullanıyorsunuz sanırım api olarak muhtemelen api yazan kişi zaman ayarlamasını eklenti üzerinden değiştirmiş çünkü daha önce böyle bir sorun yokken şimdi neden var hosting ve payu sistemlerinde aynı zaman aralığını kullanmak zorunda aksi halde banka ve hesaplar arasında karmaşa meydana gelir diye düşünüyorum. Api hangi firmadan aldığınızı hatırlıyorsanız banada bilgi verirmisiniz beraber destek alalım

• Üyelik 30.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
Evet sayfa ici ödeme kullaniyorum. Bende apiden kaynaklaniyor diye düsündüm ama orda saat dilimiyle alakali hic birsey bulmadim :(

• Üyelik 11.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Webmaster / İTC
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad C** Y**
  • Mesajlar 16
  • Beğeniler 1 / 2
  • Ticaret 1, (%100)
Son olarak cuma günü bu sorunu çözdüm. Opencart uzmanı arkadaşım payu sanalpos modül üzerinden tarih olarak değişiklikler yaptı konuşmamızda sadece bir satır değişiklik yapılmış dilerseniz arkadaşın numarasını sizinle paylaşabilirim s3ha :) 8 kasımda tekrar eski yedeği sunucuya atmanız sorunu tamamen çözecektir

• Üyelik 30.05.2013
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek Özel Sektör
  • Konum Niğde
  • Ad Soyad ** **
  • Mesajlar 10
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
çözmüş olmana çok sevindim, tebrikler :) birçok kişiden mesaj aldım. herkes bu sorunun çözümünü bulmak istiyor.

mümkünse düzeltme işlemini buraya yaz veya değişiklik yapılan dosyayı burada paylaş herkes faydalansın.

Ek Olarak: Cumartesi akşamı saatlerin otomatik geri alınmasına kadar bekledim ama sistem yine düzelmedi. Bu sefer payu modülünün dosyalarını sisteme tekrar yükledim ve modül eskisi gibi sorunsuz çalıştı. ;)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al