wmaraci reklam

Opencart 1.5.x Ioc7 Responsive Tema Normal Kurulumu Makalesi Nedir ?

6 Mesajlar 644 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
Bilindiği gibi artık google indexleme ve sıralamalarda göz önüne çıkan sonuçlarda artık sitelerin responsive yani mobile cihazlara uyumlu web siterlerine daha fazla önem vermektedir. Şöyleki Siteniz isterse 1-2 yıllık responsive olmayan bir yapıya sahip olsun 1-2 aylık responsive olan bir site bile sizi sollayacaktır. Peki bu responsivimin önemi nedir diye soracak olursanız. Sitenizdeki görsel ve yazısal materyalleri ziyaretçiye zorluk çıkarmadan rahatlıkla cep telefonu ve tabletlerde görüntülenmesine imkan salayan php + css ve js dosyalarının responsive yapıya uygun olarak atfedilmiş script yada sistemine ad verilir. Bu temada işinizi görecek bir yapıya sahip olmaktadır. Kayma gibi problerleri bulunmayan kullanıcı dostu sade ve şık bir şekilde tasarlanmış responsive yapıya sahip bir temadır.

DETAYLI ÖZELLİKLERİ
-----------------------------

- Opencart 1.5.x ile Yerli
- Tamamen Duyarlı
- Sürükle ve Bırak Opencart Page Builder
- Varsayılan olarak dahil 50+ Widget türleri
- Çoklu Opencart uzantıları
- Banner Builder - banner oluşturmak için yeni yollar
- Güçlü kod tabanı, temiz programlama kolay özelleştirme yardımcı ve sitenizin performansını maksimize etmek.
- Güçlü grid sistemi
- Tekil Detay sayfası
- Yeni web teknolojisi:
- Kutulu tarzı ve Full genişlik tarzı
- Zengin Snippet - arama sonucu sayfasında sitenizin dostu yapmak
- SEO optimize - Arama Motorları dostu tema yapmak: Google, Yahoo, vs
- Esnek düzen sistemi - Tam genişlik, Sağ + İçerik + Sol, İçerik + Sağ, Sol + İçerik
- OpenCart için En İyi Blog platformu
- Retina hazır - küçük düzenleri seksi Ürünlerinizi olun: Tablet ve mobil
- Valid XHTML ve CSS biçimlendirme
- Tüm temel özellikleri ile en güçlü Opencart tema kontrol paneli yerleşik
- Tema özelleştirme canlı - Kodlama olmadan Skins özelleştirmek ve sınırsız Tema oluşturmak
- Görsel Megamenu yapılandırması - ne yapılandırmak ön sayfa görmek ne
- Özel Yazı: tüm site başlığı, modül, vb yazı özelleştirmek
- CSS ve JS sıkıştırma - katılmak ve tüm CSS sıkıştırmak ve JS dosyaları sitenizin performansını artırmak için
- Yönetici paneli üzerinden CSS ve JS ile mağaza özelleştirin
- Destek CSS Geliştirme
- Güçlü veri araçları - kolayca mevcut mağaza örnek veriler, tema, modüllerini takmak
- Destek çok dilli ve RTL düzeni
Firefox, Chrome, Safari, IE, Opera: - tüm Standartlar uyumlu tarayıcılar Destek

Opencart 1.5.x Ioc7 Responsive Tema Normal Kurulumu?

Kurulumu oldukça basittir.arşivdeki Ioc7 adlı klasörünü catalog/view/theme/ klasörünün içersine atınız. Daha sora admin->seçenekler->Mağazalar-> Mağaza Düzenleme-> Ioc7 seçip kaydediniz. Eğer modulleride kuracaksanız modul klasörü içersindeki catalog ve admin klasörlerinide ftpnize atmanız ve ardında ilgili modulleri kurmanız için admin->eklentiler-moduller kısmından kurmanız gerkiyor.

Kaynak : e-ticaretdersleri

wmaraci
reklam

OgulcanGulcemal OgulcanGulcemal WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 110 / 136
  • Ticaret 5, (%100)
Ücretli bir e-ticaret sisteminemi girmek daha iyidir (firmaların bize ücret karşılığı hazır verdiği) yoksa opencart mı kullanmak ?

OGULCANGULCEMAL.COM - KİŞİSEL BLOG

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
OgulcanG1

üstat buradaki amaç + sermaya önemli şöyleki eğer gerçek anlamda ticaret ve satş yapacaksanız ve buna bütçeniz ( sermayeniz ) de el veriyorsa tabikide ücretli sistemler daha iyidir. bunun nedeni ister opencart olsun ister prestashop yada farklı bir sistem, bu sistemleri kurmakla yada modul eklemekle iş bitmiyor bir çok ayarı düzeni vs mevcut eğer güçlü bir ekibiniz yoksa bu tip scriptler sermaya ve zaman kaybıdır. ama yok ben yerel bazda çalışacam adım adım gideceğim diyosanız ve bu sistemleride öğreneceğim diyorsanız ozaman size bu ücretsiz sistemleri öneririm

Ancak ben para sayarak yorulmak istiyorum diyorsanız ideasoft başta olmak üzere bir çok bu iş için çalışan firmaları tavsiyeederim. Tekrar söylemek gerekirse gerçekten girişimciler için opencart ve diğer sistemler zaman ve nakit kaybıdır. ben bir opencart ile uğraşan olarak söylüyorum bunu.

• Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 110 / 136
  • Ticaret 5, (%100)
Kiroglumarket evet hazırı varken uğraşmanın bir anlamı yok ben yeni bir marka çıkartmayı hedefliyorum ama aklımı kurcalayan şey daha en başında 3-4 bin lira scriptemi yatırıcaz

Şu tarz bir siteyi opencartta yapabilirmiyiz ? link >

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
OgulcanG1

bu tar bir görünümü opencartı düzenleyerek yapabilirsiniz, işte işin ince tarafı bu, tema kurmanız gerekli buda temayla bitmiyor istediğiniz gibi olması içinde düzenlemeler yapmanız gerekli. Bu sistemde lazyload kullanılmış ve bir çok farklı düzenlemeler mevcut Bu kısımda belirtmiş olduğum gibi tek başınıza yapacaksanız bunu, mvc yapısını bilmeniz php jquery ve css düzenlemeler konusunda bilgi sahibi olmanız gereklidir. Sonra k.kartı ile işlem yapacaksanız ssl sanal pos kurulumları gereklidir. Eğer opencartta mutabık kalırsaız tema ve eklenti önerileri yappabilirim. ama kişisel destek veremem.

• Üyelik 17.07.2016
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Rusya
  • Ad Soyad O** G**
  • Mesajlar 444
  • Beğeniler 110 / 136
  • Ticaret 5, (%100)
Kiroglumarket kodlama bilgim sadece bozuk olanı düzeltebilme seviyesinde sıfırdan birşey yazamam ama bu tasarım gerçeken çok hoşuma gitti olmazsa yaptırdıkları yerden bende alırım bunu ben bitirene kadar gerçekten uzun bir süre geçer

wmaraci
Konuyu toplam 2 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 2 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al