[color=#3c3c3c]Herkese merhaba arkadaşlar opencartta bazı hostingler ister natro olsun ister isim tescil ister alystr isterse benim kullandığımguzel.net.tr/ olsun bunlar güvenlik nedeniylePHPMAILfonsiyonunu iptal etmektedir. Bundan dolayı phpmail kullananlar mail işlemlerinde security uyarısıyla karşılaşmaktadır. Bunun önüne geçilmesi için hostinginizin size sağlamış olduğuSMTP MAILbilgilgilerinizin vermiş olması gerekmtektedir. Eğer bilgiler tarafınıza verilmemişse ve yanlışsa yada sizGMAILhesabınızı kullarak mail alıp göndermek istiyorsanız aşağıdaki işlemleri teker teker gerçekleştiriniz.[/color]
[color=#3c3c3c]Ayrıca arkadaşlar, bir arkadaşımızın isteği üzerine buopencart 2.2.0.0sistemini kurdum ve test ettim. Test işlemleri sırasında Gmail kullanımında bilgiler doğru olmasına rağmen şu hatayı veriyordu tarihiyle birlikte yazayım : "2016-10-10 22:38:11 - PHP Notice: Error: Password not accepted from server!" Bu normal şartlarda smtp bilgilerinin girimi esnasında eğer şifre yanlış ise belirtilen kullanıcıyla sağlanan port ile smtp sunucusuna oturum açamadığından şifre hatalı yani sunucu bu girdiğiniz şifreyi kabul etmiyor hatası döndürmektedir. Ancak bizim bilgiler doğru olmasına rağmenden hala bu şekilde bir uyarı veriyor. Biraz araştırdım ve bu sürümde yapılan veri gönderimlerinin google güvenlik duvarına çarptığını gördüm ve bundan dolayı girişimize izin vermemekteydi. Bununda çözümünü yaptığım araştırmalar sonucu bulup hallettim. Yaptığım testlerde yapılan mail işlemlerinde 1 dk lık bir süre içersinde başarılı bir şekilde mail gelip gittiğine ve bu şekilde sistemin çalıştığının çözümüne ulaştım. Bu çözüm için sırasıyla aşağıdaki işlemleri yapınız.[/color]

[color=#3c3c3c]ilk olarak birtane gmail hesabı lazım . Yapımı Aşağıdaki Gibidir.

1. Gmail de ayarlar Aşağı Doğru Açılır Ayarlar Butonuna Tıklayıp Menüden Ayarlar Seçeneğine tıklanır.
2. Açılan Sayfada Yönlendirme ve POP/IMAP sekmesine tıklanır
3.IMAP'ı Etkinleştire Tıklanır. Sonra Aşağıdaki Değişkleri Kaydet Butonuna Basılı.Burdaki İşlem Bitirilir.
4.Sitenizin Admin Sayfasından Genel Ayarlardan E-Postaya Tıklanır.
5.E-Posta Protokol: Smpt Ayarla
6.SMTP Host: ssl://smtp.gmail.com
7.SMTP Kullanıcı Adı: [email=seninmailin@gmail.com][color=#3c3c3c]seninmailin@gmail.com[/color][/email]
8.SMTP Parola: senin parolan gmailde kullandığın
9.SMTP Port:465[/color]
[color=#3c3c3c]10.Eğer benim gibi yukardaki hatayı alıyorsnaız buraya[color=#fc385e]giriniz[/color] ve açılşan sayfada Daha az güvenli uygulamalar için erişimm kısmındak i butonuna tıklayıp güncelledikten sonra sorunsuz bir şekilde Smtp yordamıyla mail alıp gönderebileceksiniz.[/color]
[color=#3c3c3c]Tam Link: [color=#3c3c3c][color=#fc385e]https://www.google.com/settings/security/lesssecureapps[/color][/color][/color]
[color=#3c3c3c]İşlem bu kadar arkadaşlar ben guzelnet.com.tr nin bana sunmuş olduğu smtp bilgileri sayesinde sorunsuz bir şekilde mil alıp göndereblmekteyim. Bir arkadaşımızın isteği üzerine videolu olarak bu işlemleri teker teker yaptım ve sonuçları olumlu olarak geridönüşünü gördüm.[/color]