wmaraci reklam

OpenCart Ana Logonun Yanına Başka Logo Eklemek?

6 Mesajlar 1.203 Okunma
wmaraci reklam

nacarx nacarx NacarX Kullanıcı
  • Üyelik 07.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Meslek Emekli, Eski Bilgisayarcı
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 14 / 8
  • Ticaret 0, (%0)
Merhabalar,

OpenCart 3.0.2.0 ile kurulu bir sitemiz var. Mevcutta kullanılan site ana logosu 385x70px boyutlarında, normal modda ve mobil görünümde şimdilik bir sorun çıkarmadan kullanmaktayız.

Fakat bu logonun yanına, (ekli resimde gösterdiğim gibi) tercihen sağına, ufak boyutlu, örneğin 70x70px veya 100x70px boyutlarında başka bir logo daha eklemek istedim.

header.twig dosyasında id=logo olan div i buldum ve içindeki logo resminin linkinden sonra yeni bir resim tagı açarak yeni logonun isim/adresi yolunu yazarak kaydettim. Ama bir türlü yanında göstermiyor. Ana logonun altına iniyor.

id=logo divinin ve yanındaki search, cart divlerinin hepsinin bootstrap column değerleri farklı. Detaylı bootstrap ve mobil uyumlu tasarım bilmediğim için biraz kurcalayınca bozuldu :D Yedek dosyaların eskilerini yükleyip düzgün hale getirdim.

Sitede cart divini style ile display:none yapıp kaldırdım. Sitede alışveriş, sepet, fiyat vs kullanmadığımız için bu tür şeyleri display:none ile gizledim, istediğimiz hale getirip siteyi kullanıyoruz.

Üst bölgede, logonun yanında sadece arama kutusu olsa yeter benim için.

Bu bölgedeki bootstrap column larını iptal edip, kendim css ile yanyana div kutucukları mı yapayım, yoksa işin doğrusu bir tasarım önerisi yapabilecek olan var mı?

Fikirlerinizi rica eder, saygılar sunarım.

Üst Bölge Resmi :

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

enerjiveguc enerjiveguc Wordpress Destek Kullanıcı
  • Üyelik 28.05.2018
  • Yaş/Cinsiyet 52 / E
  • Meslek Street Engineer
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad B** A**
  • Mesajlar 5152
  • Beğeniler 2185 / 2187
  • Ticaret 0, (%0)
İlave edilecek Logo da farklı link kullanmayı düşünmüyorsanız, mevcut logo div alanını genişletin ve mevcut logonun yanına istediğiniz logoyu ilave etmeniz çözüme ulaştırır sizi umarım.
nacarx

kişi bu mesajı beğendi.

isciadam isciadam WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.09.2016
  • Yaş/Cinsiyet 29 / E
  • Meslek Sosyal medya
  • Konum İzmir
  • Ad Soyad C** T**
  • Mesajlar 159
  • Beğeniler 37 / 36
  • Ticaret 3, (%100)
yeni logoya farklı bir link yönlendirme sağlanmıyacak ise ana logo ile ek logoyu tek görselde yaparsan kodlarla uğraşmamış olursun araya biraz boşluk koyup diğer logoyu ekleyip tek logo ile işlemi yapa bilirsin.
nacarx

kişi bu mesajı beğendi.

• Üyelik 07.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 14 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

enerjiveguc adlı üyeden alıntı

İlave edilecek Logo da farklı link kullanmayı düşünmüyorsanız, mevcut logo div alanını genişletin ve mevcut logonun yanına istediğiniz logoyu ilave etmeniz çözüme ulaştırır sizi umarım.

Fikir için teşekkür ederim.
Maalesef olmadı.
id=logo div inin genişliğini arttırmak fayda etmiyor. Zaten otomatik resim sığdığı için, yüzde 150 falan yapınca da mobilde sağa doğru taşıyor. Detaylı bootstrap bilmeyince olmayacak galibe bu şekilde.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 07.01.2019
  • Yaş/Cinsiyet 50 / E
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad N** A**
  • Mesajlar 21
  • Beğeniler 14 / 8
  • Ticaret 0, (%0)

isciadam adlı üyeden alıntı

yeni logoya farklı bir link yönlendirme sağlanmıyacak ise ana logo ile ek logoyu tek görselde yaparsan kodlarla uğraşmamış olursun araya biraz boşluk koyup diğer logoyu ekleyip tek logo ile işlemi yapa bilirsin.

Son çare bu çözümü deneyeceğim galiba öyle görünüyor.

Teşekkürler

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)
Mobil kullanım açısından tek logo kullanmak daha sağlıklı olacaktır diye düşünüyorum.

wmaraci
Konuyu toplam 5 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 5 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al