wmaraci reklam

Opencart Cpanele Geçince sorun

4 Mesajlar 761 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)
Merhaba arkadaşlar, natro.com da kurulu olan mobilyadresi sitem için sunucu değişikliği yaptım. Dizin yolu httpdocs/ iken public_html oldu. Bende dosya yedeklerimi attıktan sonra bu yol değişikliğini hem ana dizindeki config.php dosyasına hemde admin dosyasındaki config.php dosyasına uyguladım. Ancak sitede farklı yerlerde sıkıntılar oldu . Bu sıkıntı kolay çözülebilir birşeyse bana yardımcı olur musunuz lütfen. Eğer bir ücret karşılığı yapılması gerekiyorsa, hakediş ne ise onuda görüşebilirim. Siteyi yeniden kurup yeniden uğraşmak vs beni uğraştıracağı için, daha kolay yoldan halledebileceğim bir yol arıyorum.

wmaraci
reklam

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
izlenecek adımlarısıralayalım

1.) Yedek alınansite dosyalarınızı tümünü .htaccess dahil yeni hostunuza atınız.

2-) Yükleme işlemi bittikten sonra ana dizindeki config ddosyasını açıp içindeki verilerinizi temizleyiniz ve kaydediniz. Daha sona sizin sürüme ait olan install klasörünü yeni hostunuza atınız.

3-) Cpanelinize giriş yapıp yeni veritabanı oluşturunuz. Ve sitenize giriş yapıp kuruluma başlayınız. Kurulum bittiten sonra, cpnalinize oradan phpmyadmin aracılığıyla veritabanınıza giriş yapıp yüklenmiş olan taloları siliniz. ve import ekle kısmından yedek aldığınız mysql dosyanızı yüklenyiniz.

4-) Eğer vqmod kullanıyorsanız vqmod/vqcache klasörünü temizleyiniz yada farklı bir cache eklentisi varsa cacheleri temizledikten sonra sorunsuz sitenizi taşımış olacaksınız.

expresstasarım
turkojen34 expresstasarim AdonisBG

kişi bu mesajı beğendi.

turkojen34 turkojen34 Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 23.04.2013
  • Yaş/Cinsiyet 44 / E
  • Meslek Serbest
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad İ** Y**
  • Mesajlar 1500
  • Beğeniler 459 / 444
  • Ticaret 53, (%100)
Usta döktörmüşsün yine
Kiroglumarket

kişi bu mesajı beğendi.

expresstasarim expresstasarim Sms Onayı Gerekli Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 30.09.2013
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek E-Ticaret ve SEO Uzmanı
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad Y** E**
  • Mesajlar 374
  • Beğeniler 18 / 79
  • Ticaret 2, (%100)

Kiroglumarket adlı üyeden alıntı

izlenecek adımlarısıralayalım

1.) Yedek alınansite dosyalarınızı tümünü .htaccess dahil yeni hostunuza atınız.

2-) Yükleme işlemi bittikten sonra ana dizindeki config ddosyasını açıp içindeki verilerinizi temizleyiniz ve kaydediniz. Daha sona sizin sürüme ait olan install klasörünü yeni hostunuza atınız.

3-) Cpanelinize giriş yapıp yeni veritabanı oluşturunuz. Ve sitenize giriş yapıp kuruluma başlayınız. Kurulum bittiten sonra, cpnalinize oradan phpmyadmin aracılığıyla veritabanınıza giriş yapıp yüklenmiş olan taloları siliniz. ve import ekle kısmından yedek aldığınız mysql dosyanızı yüklenyiniz.

4-) Eğer vqmod kullanıyorsanız vqmod/vqcache klasörünü temizleyiniz yada farklı bir cache eklentisi varsa cacheleri temizledikten sonra sorunsuz sitenizi taşımış olacaksınız.

expresstasarım

ALLAH razı olsun üstad, ellerine kollarına sağlık.. :)
Kiroglumarket

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al