wmaraci reklam

Opencart Gerçekten İyi Mi?

24 Mesajlar 3.587 Okunma
wmaraci reklam

yilmaz70 yilmaz70 Güzel olacak Kullanıcı
  • Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

leone1907 adlı üyeden alıntı

biraz gezindim komple paket satanlar var ayrı ayrı modül satanlar var, paket fiyatları toplam modüllerden çok daha ucuza geliyor bunun sebebi nedir

Komple paket satanlar genelde modülleri bir kere satın aldıktan sonra her temaya uyarlamalarından kaynaklanmakta bence. Çünkü modül lisansları tema lisansı gibi değildir.

Tema için regular lisans 55 dolar, extended lisans 2.900 dolar örnek vermek gerekirse. Ama modül için bu tarz lisanslama yapanlar yok denecek derecede az.

Bir de Opencart açık kaynak kod olması nedeni ile kullanıcıları oldukça fazla. Birinin yaptığı bir modül paylaşımı onlarca kişide olabiliyor doğal olarak.

Sizin için önemli olan sektörünüze uygun olan tasarıma karar vermek sadece.
Opencart sisteminde tema, modüller vs en fazla 2.000 TL tutmayacaktır bile.
Hepsini kendiniz tek tek aldığınızı varsayarak söylüyorum.
Ve, tek sefer ödeme yapıyorsunuz, bir daha ödeme yapmıyorsunuz.
Güncelleme gibi bir derdiniz de yok.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

leone1907 leone1907 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 12.02.2014
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Bilgi işlem
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad E** S**
  • Mesajlar 110
  • Beğeniler 9 / 8
  • Ticaret 1, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

Komple paket satanlar genelde modülleri bir kere satın aldıktan sonra her temaya uyarlamalarından kaynaklanmakta bence. Çünkü modül lisansları tema lisansı gibi değildir.

Tema için regular lisans 55 dolar, extended lisans 2.900 dolar örnek vermek gerekirse. Ama modül için bu tarz lisanslama yapanlar yok denecek derecede az.

Bir de Opencart açık kaynak kod olması nedeni ile kullanıcıları oldukça fazla. Birinin yaptığı bir modül paylaşımı onlarca kişide olabiliyor doğal olarak.

Sizin için önemli olan sektörünüze uygun olan tasarıma karar vermek sadece.
Opencart sisteminde tema, modüller vs en fazla 2.000 TL tutmayacaktır bile.
Hepsini kendiniz tek tek aldığınızı varsayarak söylüyorum.
Ve, tek sefer ödeme yapıyorsunuz, bir daha ödeme yapmıyorsunuz.
Güncelleme gibi bir derdiniz de yok.

kafamı karıştıran o oldu, gerekli modüllere tek tek baktım tanesine 300-500 istiyorlar hepsini toplayınca 4-5 bini buluyor, paketler ise 1-1,5 civarı. paket almak daha mantıklı olacak durum buysa.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

leone1907 adlı üyeden alıntı

kafamı karıştıran o oldu, gerekli modüllere tek tek baktım tanesine 300-500 istiyorlar hepsini toplayınca 4-5 bini buluyor, paketler ise 1-1,5 civarı. paket almak daha mantıklı olacak durum buysa.

Niyetim kimsenin ekmeğine mani olmak değil, bende bu işi yapan biri olduğum halde sitenizi kendiniz yapın derim. Fazla maliyet tutmadığını göreceksiniz.

En başta, sitenizi tanımanız açısından kendiniz yaparsanız daha sağlıklı olur.

Eğer Opencart konusunda kararınız netleşirse bana pm den yazın, ben size yapmanız gerekenleri izah ederim, en azından siteyi açmadan test edersiniz.

Kolay gelsin.

Kiroglumarket Kiroglumarket Üyeliği Durdurulmuş Banlı Kullanıcı
  • Üyelik 06.11.2013
  • Yaş/Cinsiyet 38 / E
  • Meslek Esnaf
  • Konum Trabzon
  • Ad Soyad M** K**
  • Mesajlar 1681
  • Beğeniler 631 / 817
  • Ticaret 1, (%100)
EK BİLGİ : şuan opencart 2.3.0.2 yi tavsiye ederim laki 3.0.x versiyonlarına gemeyin sistem elinizde kalır. twig sistemi adında yeni bir kodlama sistemi mevcut cem yılmaz misali be tuğist olmamak elde değil
yilmaz70

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
wmaraci

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

Kiroglumarket adlı üyeden alıntı

EK BİLGİ : şuan opencart 2.3.0.2 yi tavsiye ederim laki 3.0.x versiyonlarına gemeyin sistem elinizde kalır. twig sistemi adında yeni bir kodlama sistemi mevcut cem yılmaz misali be tuğist olmamak elde değil

Sana ilave olarak, 2.3 sürümlerinde her modül uyum sağlamayabiliyor.
Özellikle bazı temalardan dolayı ne hikmetse seo linkler hatalı olabiliyor.

Bu yüzden ben hala 2.0.3.1 kullanıyorum mesela ve hiç problem yaşamıyorum.
Kiroglumarket

kişi bu mesajı beğendi.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)
Opencart hakkında şöyle bir yazı yazdım : https://goo.gl/q6jEGn umarım faydalı olur.

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Opencart hakkında şöyle bir yazı yazdım : https://goo.gl/q6jEGn umarım faydalı olur.

https://odiji.com/opencart-resim-cacheleri-nasil-temizlenir-cache-temizleme/

Bu yazınıza bir açıklık getirmek istedim kusura bakmazsanız.

Cache dosyasında mevcut olan tüm resimlerin silinmesi sadece sunucuya tekrar resimleri göstermek için yük oluşturacaktır.

Cache dosyasında silinmesi gereken resimler; kullanılmayan ebatlara ait resimlerdir sadece. Misal olarak büyük resim ebatları 280x280 olarak ayarlandı ve daha sonra 250x250 olarak değiştirildi. O zaman eski ebatlara göre olan resimler hala cache dosyasında gereksiz yer kaplayacaktır. Sitenizdeki ürünlerin sayısına göre oldukça fazla yer kaplama olasılığı vardır.

Aslında sadece Opencart için değil, tüm sistemler için geçerli olan bir şeyi yapmaktan nedense hep kaçınıyoruz. Belki üşeniyoruz, belki zamanımız olmuyor..

Ancak sitelerimize resim yüklenmeden önce tüm resimlerin optimize işlemini yapsak cache dosyasında bulunan resim boyutları da az olacak ve zamanla silinmesine gerek kalmayacaktır.

İlk yazınızla ilgili olarak; ne kadar dezavantaj olursa olsun diğer yazılımlara nazaran her zaman daha avantajlı olarak kalmaya devam eden bir yazılım olacaktır.

Ayrıca ilgili olduğunuz için de tebrik ediyorum.

Bu kadar uzun yazdığım için hem konu sahibinden hem sizden ayrıca özür dilerim.

İyi forumlar.
ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

ferzileyto ferzileyto Better Call Fevzi ! Kullanıcı
  • Üyelik 16.07.2014
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek E-Ticaret
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad M** Ç**
  • Mesajlar 1233
  • Beğeniler 188 / 420
  • Ticaret 12, (%100)

yilmaz70 adlı üyeden alıntı

https://odiji.com/opencart-resim-cacheleri-nasil-temizlenir-cache-temizleme/

Bu yazınıza bir açıklık getirmek istedim kusura bakmazsanız.

Cache dosyasında mevcut olan tüm resimlerin silinmesi sadece sunucuya tekrar resimleri göstermek için yük oluşturacaktır.

Cache dosyasında silinmesi gereken resimler; kullanılmayan ebatlara ait resimlerdir sadece. Misal olarak büyük resim ebatları 280x280 olarak ayarlandı ve daha sonra 250x250 olarak değiştirildi. O zaman eski ebatlara göre olan resimler hala cache dosyasında gereksiz yer kaplayacaktır. Sitenizdeki ürünlerin sayısına göre oldukça fazla yer kaplama olasılığı vardır.

Aslında sadece Opencart için değil, tüm sistemler için geçerli olan bir şeyi yapmaktan nedense hep kaçınıyoruz. Belki üşeniyoruz, belki zamanımız olmuyor..

Ancak sitelerimize resim yüklenmeden önce tüm resimlerin optimize işlemini yapsak cache dosyasında bulunan resim boyutları da az olacak ve zamanla silinmesine gerek kalmayacaktır.

İlk yazınızla ilgili olarak; ne kadar dezavantaj olursa olsun diğer yazılımlara nazaran her zaman daha avantajlı olarak kalmaya devam eden bir yazılım olacaktır.

Ayrıca ilgili olduğunuz için de tebrik ediyorum.

Bu kadar uzun yazdığım için hem konu sahibinden hem sizden ayrıca özür dilerim.

İyi forumlar.

Ben de düzelttiğiniz için teşekkür ederim, opencart uzmanı değilim ancak opencart kullandığım için karşılaştığım sorunları çözümlediğimde yazıyorum. O şekilde cahce sorunuma çözüm bulmuştum ve yazmıştım.

Bunun doğrusunu anlatırsanız yazımı güncelleyebilirim.

CenkOnsoy CenkOnsoy Skype: cenkonsoy Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2012
  • Yaş/Cinsiyet 37 / E
  • Meslek Uzman Biyolog
  • Konum Ankara
  • Ad Soyad C** Ö**
  • Mesajlar 4042
  • Beğeniler 77 / 1356
  • Ticaret 37, (%100)
Neden woocommerce kullanmiyorsunuz?
Wordpress ile harika sonuç alabilirsiniz.
ferzileyto

kişi bu mesajı beğendi.

Bilim Forum | Bilimgunlugu.com

• Üyelik 03.02.2017
  • Yaş/Cinsiyet 53 / E
  • Meslek Web Tasarım
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad D** K**
  • Mesajlar 4766
  • Beğeniler 3155 / 3156
  • Ticaret 12, (%100)

ferzileyto adlı üyeden alıntı

Ben de düzelttiğiniz için teşekkür ederim, opencart uzmanı değilim ancak opencart kullandığım için karşılaştığım sorunları çözümlediğimde yazıyorum. O şekilde cahce sorunuma çözüm bulmuştum ve yazmıştım.

Bunun doğrusunu anlatırsanız yazımı güncelleyebilirim.

Sizin yazınızda bahsettiğiniz cache temizliğini farklı bir problem ile karşılasmanız neticesinde yapmak zorunda kalmışsınız ve olumlu netice almışssınızdır.

Benim izah etmek istediğim konu ise geneli kapsamaktadır.
Cache dosyasında binlerce resim oluşur. Hepsini sildiğimizde ise tekrar cache resimlerini ayrı ayrı ebatlarda oluşturmak zorunda kalacaktır. Dikkat edilmesi gereken husus bu sadece. Bu yüzden gereksiz olanları silmek her zaman daha yararlıdır.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al