wmaraci reklam

Opencart Kullanıcılarına Sorularım var

4 Mesajlar 731 Okunma
wmaraci reklam

OmrAlgs OmrAlgs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Vhki
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 80 / 95
  • Ticaret 11, (%100)
Merhaba arkadaşlar.

İlk defa e-ticaret sitesi açacağım. Daha önceleri wordpress, mybb gibi altyapılarda tecrübem var ancak e-ticaret ve opencart tecrübem hiç yok diyebilirim dolayısıyla kafama takılan bazı sorularım var işin ehli arkadaşlar bu konularda beni aydınlatıp yardımcı olabilirlerse sevinirim.

1- Hangi Opencart versiyonu kullanmalıyım ?

2- Ödeme yöntemlerinde tüm bankaların sanal pos'unu kullanmak istiyorum kullanıcıların alışverişlerinde yapmış olduğu taksitlendirmeler bana ekstra ücret olarak yansırmı?

3- Sanal Pos'da Yapılan ödemeler anında hesabıma geçer mi? ve sanal pos kullanım ücreti vs. gibi durumlarla karşılaşırmıyım.

SMM Panel, Sosyalyuvam, Bayilik Paneli, En Uygun Panel, Takipçi Paneli
reklam

turhan turhan turhan Kullanıcı
  • Üyelik 11.03.2013
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek Developer
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad U** T**
  • Mesajlar 125
  • Beğeniler 17 / 29
  • Ticaret 15, (%93)
Temanın uyumlu sürümleri verdiğiniz linkte mevcut.

Sanal pos çözümü içinde Payu ile görüşüp gerekli desteği alabilirsiniz. Opencart sistemlerine ödeme için tam destek sağlamaktalar.

yenerberktas yenerberktas Yener BERKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 09.06.2012
  • Yaş/Cinsiyet 39 / E
  • Meslek Fen Bilimleri Öğretmeni
  • Konum Osmaniye
  • Ad Soyad Y** B**
  • Mesajlar 246
  • Beğeniler 14 / 47
  • Ticaret 1, (%100)
1- Opencart 1.5 sürümü responsive olmayan sürümdür 2.0 ile opencart artık mobil ve tablet uyumlu hale geçmiştir ve ayrıca yönetim paneli de ona göre değişmiştir.Responsive istiyorsan son sürüm olan 2.0.3 kullanmalısın.

2-) Sanal pos için eğer tek bir bankadan alacak isen o banka ile görüşmen lazım bu esnek bir durum yada iyzico ve payu gibi ödeme sistemlerini inceleyebilirsin.

3-) Sanal pos yada bankada yaptığın ödemeler anında hesabına geçmez bu banka ile anlaşmana bağlı normal posta nasıl anlaşıyorsan onun gibi bu işler değişiyor ne kadar çok satış o kadar kar demek bu işlerde.

Tema olarak yeni yaptığım http://goo.gl/kGArS8 opencart sitesine bakabilirsin 2.0 versiyonu ve responsive
OmrAlgs

kişi bu mesajı beğendi.

Yener BERKTAŞ

OmrAlgs OmrAlgs WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 26.06.2015
  • Yaş/Cinsiyet 34 / E
  • Meslek Vhki
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad Ö** A**
  • Mesajlar 263
  • Beğeniler 80 / 95
  • Ticaret 11, (%100)

yenerberktas adlı üyeden alıntı

1- Opencart 1.5 sürümü responsive olmayan sürümdür 2.0 ile opencart artık mobil ve tablet uyumlu hale geçmiştir ve ayrıca yönetim paneli de ona göre değişmiştir.Responsive istiyorsan son sürüm olan 2.0.3 kullanmalısın.

2-) Sanal pos için eğer tek bir bankadan alacak isen o banka ile görüşmen lazım bu esnek bir durum yada iyzico ve payu gibi ödeme sistemlerini inceleyebilirsin.

3-) Sanal pos yada bankada yaptığın ödemeler anında hesabına geçmez bu banka ile anlaşmana bağlı normal posta nasıl anlaşıyorsan onun gibi bu işler değişiyor ne kadar çok satış o kadar kar demek bu işlerde.

Tema olarak yeni yaptığım http://goo.gl/kGArS8 opencart sitesine bakabilirsin 2.0 versiyonu ve responsive

Yani sanal pos için aracı ödeme sistemlerine üye olmak yada tek tek bankalardan basvuru yapmak gerekli. İlk etapda bunları kullanmak yerine kapıda ödeme ve kredi kart ile kapıda ödeme gibi seçenekleri kullanıcam demektir. 2.0 versiyon sanırım yeni ve bazı eksiklikleri var dolayısıyla en çok kullanılan sürümünde karar kıldık. bilgilendirme için teşekkürler.

wmaraci
wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al