wmaraci reklam
lidertakipci

Esnafa.site proje domaini

5 Mesajlar 634 Okunma
advertseo
wmaraci reklam

akifturan akifturan Akifturan.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Merhaba esnafa.site adında bir domain aldım.Uzun zamandır kafamda bir proje var burdada anlatmak istiyorum belki beraber yapmak isteyen biri çıkar.
Bir ara tüm işyerleri için web sitesi zorunlu hale gelecek diye bir söylenti vardı.Şu anlık bir gelişme yok ama ben diyorum ki kartvizit bastırıp küçük esnaflara dağıtsak sloganımız da şu olsa : "Web sitesi olmayan esnaf kalmasın" makul bir ücret karşılığında domain+hosting+6-7 sayfa içerik şeklinde siteyi kurup teslim etsek ve sürümden kazansak.Nasıl fikir sizce ? olumlu ya da olumsuz yorumlara açığım :)

wmaraci
reklam

Shakedown Shakedown Forza BEŞİKTAŞ Kullanıcı
  • Üyelik 18.10.2011
  • Yaş/Cinsiyet 42 / E
  • Meslek Çevre Mühendisi
  • Konum İstanbul Anadolu
  • Ad Soyad G** G**
  • Mesajlar 1708
  • Beğeniler 225 / 548
  • Ticaret 60, (%100)
Öncelikle bu şekilde freelance olarak çalışamazsınız, firma olmalı, fatura kesebilmelisiniz. Tabii bununla bitmiyor, vergisi,stopajı vs... Şevkinizi kırmak istemem ama kolay kolay tutacak bir proje değil bu dediğiniz. Wix, Weebly tarzı siteler mevcut ve sosyal platformlarda deli gibi reklamları dönüyor, ücretsiz olarak bu hizmeti veriyorlar zaten. Normal olarak düşünürsek, kaç esnaf ziyareti yapıp geri dönüş alacaksınız, 1-3-5-100 veya kaçı ödeme için ne bahaneler üretecek, veya 1 site için sizi ne kadar uğraştıracak bunları da ayrıca düşünün.

"Tabiatın isteklerini anlamazlıktan gelen, cezasını görür." [Balzac]

27207 27207 WM Aracı Anonim Üyelik
  • Üyelik 02.01.2014
  • Yaş/Cinsiyet - /
  • Meslek
  • Mesajlar 1852
  • Beğeniler 346 / 707
  • Ticaret 5, (%100)
Tutması imkansız. Esnafı kandıramazsın. Oğluna, gelinine yada komşusuna sorar önce. Onlarda bırak Ali amca ya, ************** hep bunlar. Site açmak bedava ! der. Hem sen ne yapacaksınki siteyi ? Domatesi internetten mi satacaksın ? derler. Ve haklılar da.

Birde yasal kısım var. Vergi kaçırılan işten hiçbir hayır gelmez. Hele şu Ramazan ayında.
bugraucar24

kişi bu mesajı beğendi.

mustafaozay mustafaozay WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 28.09.2014
  • Yaş/Cinsiyet 31 / E
  • Meslek öğrenci
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** Ö**
  • Mesajlar 120
  • Beğeniler 29 / 25
  • Ticaret 1, (%100)
Bende "şevkini kırmak istemem ama " bugüne kadar kaç tane esnaf sitesini ziyaret edip hakkında bilgi aldın ve sipariş verdin :)

www.tasosaticisi.com
wmaraci
wmaraci

akifturan akifturan Akifturan.com Kullanıcı
  • Üyelik 04.03.2016
  • Yaş/Cinsiyet 33 / E
  • Meslek tekniker
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad M** T**
  • Mesajlar 45
  • Beğeniler 4 / 9
  • Ticaret 1, (%100)
Fatura olayı başka bir firma üzerinden kesilerek halledilebilir, zira yakınlarıma ait firmalar var. yorumlar için teşekkür ederim.Zaten benimde şüphelerim vardı o nedenle bu işin oluru var mı diye yorumları görmek istedim.

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al