elimde yaklaşık 15 bin bölümlük arşiv mevcut.elimdeki bölümler piyasadaki hd görüntülerin sıkıştırılmış mkv formatlarıdır.mesela normalde 600 mb olan bir bölüm bende 300 mb bile değildir.bu şekilde HEVC formatlıdır bölümler.dizi sitesi açmayı düşünüyorum ancak tek başıma yapamayacağımı anladım.siteyi açarsamda kota yönünden çok avantajlı olduğundan kesinlikle tutacağını tahmin ediyorum.malum memlekette ne kadar sınırsız internet denilsede sınırsız internet diye birşey söz konusu değil.özellikle çok film ve dizi izleyenler sınırsız interneti bile olsa ay sonu bile gelmeden ay ortasında adil kullanıma takılıyor bağlantı hızları 3 mb lere çekliliyor,kotalı kullananları katmıyorum bile hesaba.işin emek kısmı tamamen bana ait bölümleri yükleme konuları açma vs.ben bu arşivi 3 ayda oluşturdum ve bu 3 ay süresince sunucu masraflarını karşıladım.ortak olacak arkadaşdan istediğim zaten ortada epey harcanmış bir emek ve masraf varken bana bir daha masraf yaptırmaması.aşağıda dizi listesini ekledim.bu listenin tamamı normal boyutlarının yarısı ve hatta daha azı bile boyutlardadır.ortaklık yarı yarıya düşünüyorum.bu projeye varım diyen varsa sunucu masrafı,cloud masrafı.site hosting giderini karşılarsa bir daha gerisini düşünmesin.zaten içerik bölümler hazır olduğundan tek yapılması gereken siteyi açarak içini doldurmak olacaktır.aklınıza takılan sorular olursa bu başlıktn cevaplarım.örnek hd görüntü kalitesi için aşağıdaki konuya göz atabilirsiniz.

ÖRNEK GÖRÜNTÜ KALİTESİ İÇİN TIKLAYIN

Not: linkte izleyeceğiniz görüntü direkt mkv olarak stream edilmektedir.şu an tarayıcı olarak chrome kullanmanızı öneririz.diğer tarayıcılar için çalışmalarım devam etmektedir.sizde herhangi bir mkv direkt link alır oynatırım playerda diyorsanız boşuna uğraşmayın.birincisi boyutlar yarı fark etmektedir, sizin ekleyeceğiniz mkv 700-800 mb lık mkv çok fazla takılır, playerda sadece ses alırsınız görüntü olmaz.bizdeki mkv ler ise hem boyut olarak yarı yarıya farkeder hem özel codec olduğundan görüntüde sorun yaşanmaz.