wmaraci reklam

Uzun soluklu projeme ortak arıyorum. (Anneler için yeni bir uygulama)

8 Mesajlar 876 Okunma
pst.net
wmaraci reklam

yaerna1 yaerna1 WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
Projede Son Durum:
-Tasarım için MovoCreative ile anlaşılmıştır. Berkay hocam şimdiden hayırlı olsun. :)
-Şuan için sadece yatırım sağlayacak veya yazılım kısmını üstlenecek bir ortak arıyorum.

----------------------------------------------------------------

Asıl konuya gelecek olursak;

Şöyle bir app yapsak nasıl olur değil de bir problemi çözme üzerine odaklandım.

Hangi problemi çözüyoruz?/Nasıl bir katkı sağlıyoruz?:
-Annelik sürecini daha kolay bir hale getirmek (Anneler için bir mobil asistan düşünün.)
-Annelerin birbirleriyle sosyalleşmelerini sağlamak (Annelerin kendi aralarında soru, yazı, resim veya etkinlikleri paylaşabildiği bir platform düşünün.)
-Annelerin/bebeklerin ihtiyaçlarını tek kanal üzerinden gidermek (Haliyle burada e-ticaret devreye giriyor.)

Sektör rakipleri var mı?:
-Çok dominant olmasa da rakipler mevcut. Fakat hepsinin kazanç modeli adsense/admob geliri. Yani kısa dönemli kazanç peşindeler. Ben amacım ise uzun dönemde piyasada büyük bir konuma erişmeyi hedefliyorum. Bu süreçte uygulamamızı bir basamak olarak kullanacağız. Örneğin, hedef kitlenin içinden 50 bin kişinin uygulamayı güncel olarak kullandığını düşünün. Bu imkan, bir ürün/hizmet pazarlamak istediğimizde maliyetleri oldukça düşürecektir, ve bizi öne çıkaracaktır.)

Gelir Modeli:
-Aslında kitleyi oluşturmadan net bir gelir modeli çizmek gerekir. Fakat yapılabilecek o kadar çok şey var ki görmeden bir şey söylemek zor. Örneğin:
-Hamile veya bebek sahibi kadınların ihtiyaçlarına yönelebiliriz.(Kıyafet satımı vb. Bu sektörde ailem 20 senedir Bursa'da üretim yapıyor.)
-Anne/bebek eşyaları(kıyafet, oyucak, bebek arabası vb.) üzerine letgo tarzında bir pazar yeri açabiliriz.
-Bizim pazar payımızı daraltmayacak girişimlerin reklamını yaparak daha büyük bir kitleye ulaşmalarını sağlamak.(evdekibakıcım, anneysen vb. Örneğin evdekibakıcım'daki bebek bakıcılarının çoğu orta-iyi eğitime sahip insanlar. Anneler uygulama üzerinden bebeğin en son ne zaman yemek yediğini vb. görebileceği bir hale getirebiliriz.)

Müşteri Edinme Maliyeti(CAC):
-Bu sektördeki siteler/sayfalar çok niş oldukları için sosyal medya hesaplarında çok uygun fiyata reklam alıyorlar. (Influencer marketing'le aynı bütçeyi ayırarak adwords'ün neredeyse 60-70 katı görüntülenme/tıklama alabiliyoruz.)

----------------------------------------------------------------------------------

Proje için toplam 10 bin tl nakit parayı kenara koydum. Başka bir proje(toptan bebek giyim üzerine) daha yönettiğim için daha fazla ayıramıyorum.

Yazının çok dağılmaması için çok detaya girmemeye çalıştım. Daha ayrıntılı bilgi isteyen arkadaşların mesaj atması yeterlidir. Yine de çok ayrıntı varsa ve sıktıysam kusura bakmayın, okuyan herkese teşekkürler.

Dipnot: Eğer projenin bir aşamasında bırakmak isterseniz, gerekli işlemleri/ödemeleri gerçekleştiririm. Projeye daha erken start vermek istediğim şuan için sadece ortak arayışındayım.

Kaan
sibelceliker

kişi bu mesajı beğendi.

wmaraci
reklam

• Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
konu günceldir.

boynerim boynerim WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 04.12.2013
  • Yaş/Cinsiyet 36 / E
  • Meslek Enerji
  • Konum Uşak
  • Ad Soyad İ** A**
  • Mesajlar 230
  • Beğeniler 35 / 26
  • Ticaret 0, (%0)
projeniz ile ilgili sizinle görüşmek isterim hatta detaylı bilgi verebilirim.

• Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
Konu günceldir.

wmaraci
Mersin evden eve nakliyat

• Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
konu günceldir.

• Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
Son kez güncelliyorum. Tasarım tamamlanmak üzere..

nefuac nefuac WM Aracı Kullanıcı
  • Üyelik 20.04.2019
  • Yaş/Cinsiyet 32 / E
  • Meslek Bilişim Öğretmeni
  • Konum İstanbul Avrupa
  • Ad Soyad F** A**
  • Mesajlar 2
  • Beğeniler 0 / 0
  • Ticaret 0, (%0)
selamlar üstad. kadro doldu mu?

• Üyelik 27.06.2018
  • Yaş/Cinsiyet 27 / E
  • Meslek -
  • Konum Bursa
  • Ad Soyad K** M**
  • Mesajlar 378
  • Beğeniler 17 / 93
  • Ticaret 2, (%100)
nefuac ne yazik ki :)

wmaraci
Konuyu toplam 1 kişi okuyor. (0 kullanıcı ve 1 misafir)
Site Ayarları
  • Tema Seçeneği
  • Site Sesleri
  • Bildirimler
  • Özel Mesaj Al